2018-05-16   09:12:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    29.50  1:02.65  1:35.57    2:08.67   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    30.02  1:03.72  1:38.19    2:11.32   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    30.44  1:03.87  1:38.60    2:11.48   
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap    30.69  1:03.54  1:37.77    2:11.59   
Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsällskap    31.06  1:05.43  1:41.81    2:17.48   
Henri Korpi  2004  Octopus Lohja    31.81  1:07.43  1:43.98    2:20.31   
Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    32.07  1:07.49  1:43.91    2:20.68   
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    32.58  1:08.54  1:45.78    2:21.45   
Viktor Asklöf  2004  Cetus Espoo    33.40  1:09.88  1:46.88    2:23.91   
10  Olli Havia  2004  Salon Uimarit    32.72  1:10.30  1:48.60    2:24.14   
11  Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    33.55  1:11.81  1:51.23    2:28.59   
12  Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    33.74  1:11.30  1:50.76    2:28.81   
13  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    34.72  1:12.71  1:52.44    2:29.58   
14  Akseli Leppänen  2004  Cetus Espoo    33.81  1:12.40  1:52.67    2:30.96   
15  Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    34.53  1:14.53  1:56.31    2:35.68   
16  Lucas Lönnblad  2004  Cetus Espoo    33.69  1:13.72  1:55.55    2:37.38   
17  William Fagerstedt  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    35.82  1:16.96  1:59.41    2:37.75   
18  Anton Petrov  2004  Helsingfors Simsällskap    35.66  1:16.15  1:58.00    2:37.82   
19  Leo Zurban  2004  Cetus Espoo    36.54  1:17.88  2:00.04    2:40.15   
20  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004  Cetus Espoo    36.43  1:17.89  2:01.09    2:42.00   
21  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    36.67  1:19.02  2:03.79    2:46.73   
22  Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    38.06  1:21.66  2:07.61    2:49.97   
23  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    36.74  1:20.08  2:06.23    2:51.23   
24  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    37.93  1:23.08  2:10.35    2:56.60   
25  Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    39.07  1:24.10  2:12.71    2:59.98   
26  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    39.20  1:26.85  2:17.11    3:03.66   
27  Tiger Tran  2005  Simmis Wanda    39.01  1:25.82  2:16.49    3:05.04   
28  Henri Hietto  2005  Simmis Wanda    40.05  1:28.50  2:20.05    3:08.92   
29  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    45.55  1:38.47  2:32.36    3:20.71   
30  Henri Piipponen  2005  Helsingin Uimarit    46.70  1:39.04  2:33.30    3:22.82   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:45 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    31.53  1:06.77  1:40.69    2:14.75   
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    31.79  1:06.67  1:41.56    2:14.94   
Ada Hakkarainen  2005  Helsingfors Simsällskap    32.44  1:07.54  1:43.93    2:20.10   
Veera Korsoff  2005  Helsingfors Simsällskap    32.60  1:08.82  1:45.75    2:21.89   
Anna Hakkarainen  2005  Cetus Espoo    32.14  1:09.94  1:47.78    2:24.75   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    31.70  1:07.38  1:46.34    2:25.18   
Lumi Rossi  2005  Cetus Espoo    33.21  1:09.92  1:48.50    2:26.65   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    33.99  1:11.41  1:50.33    2:27.28   
Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura    34.35  1:11.90  1:50.81    2:28.12   
10  Melissa Miettinen  2005  Helsingin Uimarit    33.80  1:10.77  1:50.09    2:29.70   
11  Maj Kajander  2005  Helsingfors Simsällskap    33.83  1:11.77  1:50.73    2:29.85   
12  Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    35.33  1:14.69  1:54.27    2:30.59   
13  Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    34.94  1:13.38  1:52.74    2:30.75   
14  Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    34.66  1:12.86  1:52.17    2:31.88   
15  Tilla Saarentaus  2005  Helsingin Uimarit    34.57  1:12.83  1:53.80    2:32.94   
16  Iina Rissanen  2005  Vanders    35.21  1:14.70  1:54.95    2:33.55   
17  Kukka Peill  2005  Cetus Espoo    35.48  1:14.65  1:55.35    2:35.97   
18  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    35.77  1:17.09  1:59.84    2:40.36   
19  Saara Seppälä  2005  Nummelan Kisaajat    36.63  1:18.64  2:01.05    2:41.45   
20  Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    36.67  1:18.53  2:02.75    2:45.59   
21  Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    37.28  1:19.58  2:03.98    2:47.67   
22  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää    38.80  1:22.12  2:05.61    2:48.29   
23  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    36.82  1:20.05  2:05.13    2:48.37   
24  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    37.82  1:20.51  2:05.81    2:48.77   
25  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    38.20  1:21.83  2:06.43    2:50.11   
26  Siiri Päivärinta  2005  Cetus Espoo    38.56  1:21.93  2:06.96    2:50.98   
27  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    38.36  1:21.90  2:07.50    2:51.90   
28  Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat    38.60  1:24.58  2:12.55    2:55.56   
29  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    38.29  1:22.65  2:10.50    2:56.39   
30  Jenni Virkkunen  2005  Simmis Wanda    40.40  1:27.92  2:17.93    3:06.99   
31  Ada Salaspuro  2005  Cetus Espoo    43.26  1:31.73  2:23.78    3:08.52   
32  Milla Tahvanainen  2005  Cetus Espoo    43.93  1:31.23  2:21.34    3:11.15   
33  Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura    40.72  1:30.34  2:22.13    3:11.85   
34  Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura    48.62  1:46.47  2:48.75    3:49.81   
Janna Pysäys  2005  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:13 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:23   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandr Logvin  2006  Vanders            31.29   
Aleksandr Vysotskiy  2006  Stadin Delfiinit            31.60   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            32.42   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo            33.08   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää            33.23   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            33.64   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila            34.11   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani            34.21   
Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo            36.52   
10  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani            36.72   
11  Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo            36.77   
12  Ville-veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            37.20   
13  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani            37.29   
14  Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            37.82   
15  Caspar Åberg  2006  Helsingin Uimarit            37.85   
16  Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo            37.98   
17  Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo            38.40   
18  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo            38.47   
19  Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit            38.60   
20  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo            38.62   
21  Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo            38.71   
22  Aarne Nuutinen  2006  Cetus Espoo            38.82   
23  Axu Ali Ahmad  2006  Vanders            38.90   
24  Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo            39.56   
25  Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo            39.71   
26  Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo            39.99   
26  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo            39.99   
28  Henri Koskela  2007  Cetus Espoo            40.10   
29  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani            40.17   
30  Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo            40.50   
31  Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            40.55   
32  Veeti Sorri  2007  Gladius Kirkkonummi            40.89   
33  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo            41.07   
34  Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo            41.58   
35  Otso Johansson  2008  Cetus Espoo            41.68   
36  Elmeri Lajolinna  2007  Cetus Espoo            41.90   
37  Julius Laitinen  2007  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            42.12   
38  Frans Nyström  2008  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            42.29   
39  Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo            43.35   
40  Mario Valero De La Iglesia  2008  Cetus Espoo            44.45   
41  Iivari Sippola  2007  Vanders            44.55   
42  Adam Isaev  2008  Vanders            44.97   
43  Eetu Forss  2007  Simmis Grani            45.17   
44  Nooa Koskela  2009  Cetus Espoo            46.74   
45  Jonas Hassinen  2008  Simmis Grani            47.58   
46  Eino Lantto  2008  Cetus Espoo            49.53   
47  Atte Malinen  2008  Cetus Espoo            49.68   
48  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo            50.66   
49  Oskari Peltonen  2006  Cetus Espoo            52.09   
50  Aarni Rahkonen  2009  Simmis Grani            53.19   
51  Adolf Kaisla  2007  Cetus Espoo            1:00.50   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elias Forsell  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Gregor Neier  2006  Ujumise spordiklubi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
MIhkel Pent  2005  Ujumise spordiklubi            28.18   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            28.87   
Aap Valter Metsa  2005  Ujumise spordiklubi            28.92   
Hannes Villem Reimand  2005  Ujumise spordiklubi            31.19   
Kaspar Arold  2005  Ujumise spordiklubi            31.23   
Valtteri Muranen  2005  Uimaseura Aquila            33.01   
Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo            33.70   
Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo            34.30   
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            36.49   
10  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo            37.07   
11  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo            37.87   
12  Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura            38.04   
13  Totte Teittinen  2005  Cetus Espoo            40.30   
14  Tomas Lipponen  2005  Simmis Grani            42.56   
15  Aleksanteri Patrakka  2005  Helsingin Uimarit            43.78   
16  Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo            45.20   
Rado Lindberg  2005  Cetus Espoo            DNS   
Ivan Gavrilov  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura            27.47   
Gellert: Kozár  2004  Cetus Espoo            28.50   
Ukko-pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi            29.23   
Masih Tantula  2004  Simmis Grani            29.33   
Samu Virtanen  2004  Swimming Jyväskylä            29.54   
Yufei Meng  2004  Simmis Grani            30.76   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            30.81   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura            31.37   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo            31.39   
10  Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo            31.73   
11  Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            32.26   
12  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda            33.74   
13  Denis Zhuchkov  2004  Lappeenrannan Uimarit            34.51   
14  Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää            34.66   
15  Arttu Anttonen  2004  Järvenpään Uintiklubi            35.04   
16  Urho Ahtola  2004  Helsingin Uimarit            35.80   
17  Anttoni Sikiö  2004  Lappeenrannan Uimarit            43.35   
Leo Oksman  2004  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:23 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo            33.88   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo            33.96   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo            34.44   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            35.06   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo            35.97   
Pinja Lepistö  2007  Helsingin Uimarit            36.74   
Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo            36.86   
Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo            37.00   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura            38.60   
10  Emma Nissinen  2007  Cetus Espoo            38.71   
11  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo            38.84   
12  Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo            39.34   
13  Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo            39.40   
14  Sandra Savolainen  2007  Cetus Espoo            39.54   
15  Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo            39.67   
16  Liinu Nevalainen  2009  Cetus Espoo            40.49   
17  Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda            41.70   
18  Saga Ronkainen  2007  Cetus Espoo            41.91   
19  Vilma Hyllinen  2007  Cetus Espoo            43.00   
20  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura            43.41   
21  Lybov Shumeylo  2007  Cetus Espoo            43.86   
22  Katja Seiger  2007  Cetus Espoo            44.77   
23  Iida Pakarinen  2007  Cetus Espoo            44.94   
24  Leonie Hildén  2008  Cetus Espoo            45.58   
25  Eine Idman  2007  Cetus Espoo            45.69   
26  Minni Kovalainen  2008  Cetus Espoo            47.30   
27  Fanni Laakkio  2008  Cetus Espoo            47.43   
28  Veera Tawast  2009  Simmis Grani            48.17   
29  Raakel Rihte  2008  Cetus Espoo            48.89   
30  Ella Puuronen  2007  Cetus Espoo            49.30   
31  Anna Gürel  2007  Cetus Espoo            49.49   
32  Nelly Åström  2008  Cetus Espoo            49.84   
33  Keneli Marybel Maranik  2010  Cetus Espoo            50.04   
34  Vilma Päivärinta  2009  Cetus Espoo            51.65   
35  Aada Tuononen  2009  Cetus Espoo            53.15   
36  Pinja Kotakoski  2008  Cetus Espoo            53.50   
37  Ines Valero De La Iglesia  2010  Cetus Espoo            54.49   
38  Adela Sundberg  2008  Cetus Espoo            55.89   
39  Emmi Sintonen  2009  Simmis Grani            57.37   
Elina Parviainen  2008  Cetus Espoo            DNS   
Lotta Martikainen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janina Granberg  2006  Cetus Espoo            30.41   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura            31.20   
Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo            33.29   
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti            33.63   
Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo            33.71   
Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo            33.91   
Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura            33.99   
Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo            34.53   
Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo            34.77   
10  Laura Zurban  2006  Cetus Espoo            35.03   
11  Ella Kalliokari  2006  Cetus Espoo            35.88   
12  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo            36.17   
13  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo            36.48   
14  Rebecca Risso Ricci  2006  Cetus Espoo            36.63   
15  Lotta Lönnqvist  2006  Cetus Espoo            37.02   
16  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            37.57   
17  Ruth Risso Ricci  2006  Cetus Espoo            37.68   
18  Hilda Kupila  2006  Vanders            37.74   
19  Minni Kinnunen  2006  Vanders            40.77   
20  Vivian Vesa  2006  Cetus Espoo            41.98   
21  Tanisha Rajani  2006  Cetus Espoo            43.44   
22  Inka Aunimo  2006  Cetus Espoo            44.19   
Matilda Suikkanen  2006  Haminan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Varvara Kochkina  2005  Dolphin swimming school            28.63   
Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila            29.03   
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            30.64   
Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura            30.79   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            31.04   
Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo            31.98   
Iida Siltala  2005  Cetus Espoo            32.66   
Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda            33.05   
Ronja Ruottinen  2005  Mikkelin Uimaseura            33.34   
10  Emma-lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi            34.56   
11  Iina Kukkonen  2005  Mikkelin Uimaseura            34.77   
12  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää            34.92   
13  Emmi Adler  2005  Tuusulan Uimaseura            35.12   
14  Kaisa Mäkinen  2005  Helsingin Uimarit            35.46   
15  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo            36.60   
16  Anna Bernards  2005  Helsingfors Simsällskap            37.00   
17  Nea Hollström  2005  Cetus Espoo            37.27   
18  Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo            37.39   
19  Anjenike Kriek  2005  Cetus Espoo            40.04   
20  Ronja Weckström  2005  Helsingin Uimarit            44.37   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    35.93        1:20.19   
Martti Milk  2006  Ujumise spordiklubi    37.85        1:26.85   
Max Snellman  2006  Cetus Espoo    43.07        1:29.64   
Leevi Pixa  2007  Helsingfors Simsällskap    41.50        1:30.53   
Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    42.44        1:38.04   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aap Valter Metsa  2005  Ujumise spordiklubi    33.56        1:13.04   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    34.73        1:15.18   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    34.34        1:15.73   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.23        1:18.34   
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    34.82        1:18.40   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    36.52        1:19.86   
Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo    42.65        1:33.86   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    42.25        1:34.28   
Mio Heinola  2005  Nummelan Kisaajat    43.17        1:39.06   
10  Sampo Nord  2005  Vanders    41.43        1:39.78   
11  Otto Tuominen  2005  Helsingfors Simsällskap    49.08        1:46.48   
12  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders    43.33        1:47.51   
13  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    47.73        1:49.03   
14  Mihail Pavljuk  2005  Helsingfors Simsällskap    1:05.93        2:32.05   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    31.54        1:09.48   
Jesse Hyppönen  2004  Lahden Uimaseura    32.02        1:12.27   
Matti Nätti  2004  Simmis Wanda    34.51        1:21.02   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    35.25        1:23.87   
Lucas Lönnblad  2004  Cetus Espoo    38.06        1:24.29   
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004  Cetus Espoo    39.15        1:25.91   
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    39.04        1:28.46   
Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää    41.03        1:31.17   
Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    46.59        1:43.87   
Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    37.85        1:21.04   
Iida Tawast  2007  Simmis Grani    42.76        1:32.92   
Anja Miao  2007  Cetus Espoo    43.44        1:41.14   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura    51.41        1:54.91   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    33.82        1:12.87   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    36.92        1:19.38   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    38.79        1:22.45   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    38.23        1:22.55   
Meri-xenia Lignell  2006  Helsingfors Simsällskap    39.96        1:28.06   
Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    43.87        1:32.01   
Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    42.12        1:32.08   
Lily Päivänen  2006  Helsingfors Simsällskap    42.68        1:32.18   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    38.67        1:34.53   
10  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    44.35        1:35.45   
11  Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    45.65        1:36.68   
12  Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    45.66        1:38.77   
13  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    46.11        1:39.77   
14  Ariel Julienne Jämsen  2006  Helsingfors Simsällskap    45.45        1:41.05   
15  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura    41.24        1:41.63   
16  Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    46.38        1:42.97   
17  Rilla Backman  2006  Lahden Uimaseura    49.15        1:43.44   
18  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    49.60        1:48.80   
19  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    50.11        1:49.89   
20  Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo    48.39        1:50.42   
21  Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    52.15        1:53.35   
22  Laura Kangas  2006  Helsingfors Simsällskap    52.28        1:54.84   
Hilda Kupila  2006  Vanders            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    34.87        1:13.78   
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    34.57        1:15.91   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    34.53        1:16.92   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    35.37        1:17.21   
Kaarina Rihte  2005  Cetus Espoo    34.43        1:17.30   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    34.89        1:19.19   
Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    38.25        1:19.29   
Peppi Eskola  2005  Gladius Kirkkonummi    36.90        1:19.46   
Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    37.03        1:20.00   
10  Nelli Lehmijoki  2005  Nokian Pyry    37.09        1:20.76   
11  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    37.61        1:21.98   
12  Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    37.45        1:22.71   
13  Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    36.57        1:25.20   
14  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo    40.85        1:26.86   
15  Ronja Terävä  2005  Lappeenrannan Uimarit    39.73        1:27.62   
16  Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    39.39        1:27.83   
17  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    42.01        1:31.33   
18  Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo    39.17        1:31.70   
19  Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    41.86        1:32.59   
20  Emma Autio  2005  Cetus Espoo    47.54        1:42.26   
21  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    46.83        1:43.09   
22  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    44.49        1:43.96   
23  Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura    46.46        1:46.21   
24  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura    46.06        1:46.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    34.25  1:11.00  1:48.72    2:25.30   
Yury Smirnov  2005  Dolphin swimming school    34.34  1:12.58  1:51.37    2:29.48   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    38.36  1:19.15  2:00.12    2:38.69   
Matteus Einiö  2004  Gladius Kirkkonummi    36.29  1:16.81  1:59.49    2:41.52   
Akseli Leppänen  2004  Cetus Espoo    37.27  1:18.87  2:01.97    2:41.59   
Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    38.78  1:19.99  2:02.13    2:43.84   
Jesse Lintusalo  2004  Vanders    38.27  1:20.51  2:04.07    2:45.01   
Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    38.01  1:20.91  2:04.63    2:47.85   
Juuso Pulkkinen  2004  Cetus Espoo    38.45  1:21.74  2:05.53    2:48.10   
10  Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura    40.73  1:25.59  2:12.43    2:56.84   
11  Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    45.23  1:35.72  2:26.65    3:14.96   
12  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    53.06  1:47.94      3:36.41   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Varvara Kochkina  2005  Dolphin swimming school    34.47  1:10.44  1:48.37    2:26.62   
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    34.45  1:11.54  1:50.79    2:30.56   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    36.89  1:19.70  2:03.89    2:46.02   
Veera Korsoff  2005  Helsingfors Simsällskap    39.40  1:21.56  2:04.98    2:47.42   
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    39.51  1:24.33  2:08.45    2:48.37   
Iina Rissanen  2005  Vanders    39.56  1:23.42  2:07.04    2:49.04   
Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    39.27  1:22.81  2:07.94    2:49.20   
Lumi Rossi  2005  Cetus Espoo    41.19  1:23.75  2:07.00    2:49.92   
Anna Hakkarainen  2005  Cetus Espoo    40.63  1:24.02  2:08.10    2:50.79   
10  Maj Kajander  2005  Helsingfors Simsällskap    39.13  1:22.03  2:07.51    2:51.84   
11  Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    38.45  1:22.60  2:08.07    2:52.47   
12  Jasmin Savonen  2005  Cetus Espoo    40.91  1:24.99  2:10.54    2:55.06   
13  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    42.45  1:28.97  2:14.62    2:58.24   
14  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    42.08  1:28.50  2:15.30    3:00.23   
15  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    43.35  1:30.04  2:17.24    3:02.38   
16  Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    44.39  1:31.29  2:17.65    3:03.41   
17  Ada Oila  2005  Vanders    43.83  1:32.40  2:22.44    3:10.85   
18  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    44.80  1:33.46  2:23.56    3:11.76   
19  Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat    45.80  1:38.41  2:31.93    3:23.99   
20  Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    49.52  1:45.91  2:43.83    3:35.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila            38.95   
Aleksandr Vysotskiy  2006  Stadin Delfiinit            38.99   
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo            39.11   
Leevi Pixa  2007  Helsingfors Simsällskap            40.19   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani            41.96   
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo            43.72   
Ville-veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            43.74   
Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda            43.77   
Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo            44.33   
10  Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo            44.56   
11  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo            44.59   
12  Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo            45.43   
13  Mikael Rasinmäki  2006  Cetus Espoo            46.33   
14  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            47.09   
15  Iivari Sippola  2007  Vanders            47.57   
16  Veeti Sorri  2007  Gladius Kirkkonummi            47.74   
17  Jonas Hassinen  2008  Simmis Grani            47.76   
18  Leevi Immonen  2007  Lahden Uimaseura            47.92   
19  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo            48.11   
20  Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo            48.54   
21  Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo            48.56   
22  Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            48.58   
23  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani            48.92   
24  Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura            49.03   
25  Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo            49.25   
26  Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo            49.41   
27  Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            49.60   
28  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo            49.64   
29  Henri Koskela  2007  Cetus Espoo            50.66   
30  Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja            50.85   
31  Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo            51.73   
32  Aki Eveli  2006  Cetus Espoo            51.82   
33  Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo            52.27   
34  Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo            52.47   
35  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo            52.84   
36  Julius Laitinen  2007  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            52.89   
37  Otso Johansson  2008  Cetus Espoo            52.98   
38  Frans Nyström  2008  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            53.64   
39  Onni Sidoroff  2006  Cetus Espoo            54.15   
40  Mikael Kulay  2007  Cetus Espoo            54.64   
41  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani            54.77   
42  Eetu Forss  2007  Simmis Grani            55.08   
43  Eino Välimäki  2009  Cetus Espoo            55.42   
44  Aarni Rahkonen  2009  Simmis Grani            1:04.07   
Eemil Hujala  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Yury Smirnov  2005  Dolphin swimming school            32.82   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            35.00   
Kaspar Arold  2005  Ujumise spordiklubi            35.39   
Valtteri Muranen  2005  Uimaseura Aquila            38.73   
William Fagerstedt  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            40.79   
Tiger Tran  2005  Simmis Wanda            41.17   
Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo            43.07   
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda            45.47   
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            46.16   
10  Aleksanteri Patrakka  2005  Helsingin Uimarit            53.54   
11  Tomas Lipponen  2005  Simmis Grani            53.60   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            32.61   
Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda            35.97   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda            37.16   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo            37.39   
Yufei Meng  2004  Simmis Grani            37.68   
Masih Tantula  2004  Simmis Grani            37.79   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura            38.85   
Leo Oksman  2004  Helsingin Uimarit            41.71   
Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää            41.92   
10  Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo            43.07   
11  Arttu Anttonen  2004  Järvenpään Uintiklubi            45.77   
12  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda            46.07   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo            39.47   
Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda            44.56   
Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää            45.35   
Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura            46.02   
Saana Harjuoja  2007  Cetus Espoo            49.40   
Ronja Pyrhönen  2008  Cetus Espoo            49.77   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            51.33   
Siiri Laine  2008  Helsingfors Simsällskap            53.35   
Ronja Taskinen  2008  Cetus Espoo            54.35   
10  Lotta Koskinen  2008  Lahden Uimaseura            54.64   
11  Emilia Elizaveta Karulina  2008  Cetus Espoo            54.83   
12  Veera Tawast  2009  Simmis Grani            55.93   
13  Emmi Pernaa  2008  Cetus Espoo            58.33   
14  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura            58.39   
15  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura            59.12   
16  Kerttu Tallus  2007  Cetus Espoo            1:04.94   
17  Noora Lausala  2008  Cetus Espoo            1:05.89   
Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janina Granberg  2006  Cetus Espoo            36.74   
Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura            42.23   
Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            45.79   
Ida Marie Frydenlund  2006  Cetus Espoo            55.77   
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            37.50   
Maj Kajander  2005  Helsingfors Simsällskap            39.10   
Emmi Adler  2005  Tuusulan Uimaseura            41.75   
Emma-lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi            41.86   
Ronja Ruottinen  2005  Mikkelin Uimaseura            41.92   
Kaisa Mäkinen  2005  Helsingin Uimarit            43.73   
Jenni Virkkunen  2005  Simmis Wanda            44.30   
Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo            46.11   
Emma Autio  2005  Cetus Espoo            48.29   
10  Ronja Weckström  2005  Helsingin Uimarit            50.96   
11  Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura            54.38   
Iina Kukkonen  2005  Mikkelin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksandr Vysotskiy  2006  Stadin Delfiinit    44.10        1:30.66   
Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura    42.06        1:30.83   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    44.44        1:33.90   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    44.60        1:35.50   
Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    43.64        1:36.27   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    47.26        1:39.13   
Viacheslav Semenov  2006  Lahden Uimaseura    47.58        1:40.26   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    47.54        1:41.11   
Aarne Nuutinen  2006  Cetus Espoo    47.68        1:42.52   
10  Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    50.32        1:44.08   
11  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    50.55        1:45.34   
12  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    50.71        1:46.08   
13  Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    50.12        1:47.43   
14  Okko Varpasuo  2006  Helsingfors Simsällskap    51.06        1:47.44   
15  Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo    50.52        1:47.70   
16  Vilho Teno  2006  Lahden Uimaseura    51.77        1:49.41   
17  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    52.21        1:49.51   
18  Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    51.70        1:50.29   
19  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo    51.80        1:50.91   
20  Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit    53.00        1:51.15   
21  Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    52.97        1:53.86   
22  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    55.93        1:56.27   
23  Caspar Åberg  2006  Helsingin Uimarit    56.62        1:57.35   
24  Frans Nyström  2008  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    55.85        1:57.36   
25  Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    57.12        2:00.95   
26  Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo    58.29        2:03.64   
27  Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo    58.17        2:04.02   
28  Leevi Johansson  2006  Riihimäen Uimaseura    1:00.68        2:08.56   
Axu Ali Ahmad  2006  Vanders            DSQ  Käännös 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo            DSQ  Maali 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
MIhkel Pent  2005  Ujumise spordiklubi    39.11        1:23.01   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    40.61        1:26.89   
Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    43.93        1:30.30   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    44.79        1:33.36   
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    44.89        1:33.55   
Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    46.15        1:36.00   
Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura    45.59        1:38.42   
Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    47.99        1:41.60   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    49.04        1:41.61   
10  Henri Piipponen  2005  Helsingin Uimarit    51.10        1:45.83   
11  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo    54.72        1:55.47   
12  Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura    56.41        1:56.66   
13  Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo    57.23        2:01.33   
14  Totte Teittinen  2005  Cetus Espoo    59.85        2:07.23   
15  Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo    1:05.80        2:15.75   
Rado Lindberg  2005  Cetus Espoo            DNS   
Alvin Heinsalmi  2005  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap    33.84        1:12.90   
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    36.15        1:16.07   
Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    35.58        1:16.11   
Juuso Pulkkinen  2004  Cetus Espoo    39.69        1:22.55   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    40.33        1:24.65   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    39.34        1:25.40   
Ukko-pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    39.22        1:26.78   
Jesse Lintusalo  2004  Vanders    41.50        1:27.55   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    41.93        1:27.71   
10  Masih Tantula  2004  Simmis Grani    42.12        1:28.10   
11  Henri Korpi  2004  Octopus Lohja    40.97        1:28.72   
12  Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi    43.28        1:31.62   
13  Lucas Lönnblad  2004  Cetus Espoo    42.77        1:32.18   
14  Anton Petrov  2004  Helsingfors Simsällskap    44.01        1:33.02   
15  Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    45.17        1:33.26   
16  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    44.91        1:34.11   
17  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    45.23        1:34.92   
18  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    45.10        1:35.79   
19  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda    44.16        1:36.22   
20  Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo    48.79        1:40.90   
21  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    48.47        1:41.92   
22  Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää    50.23        1:44.37   
23  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    47.76        1:45.08   
24  Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää    51.59        1:46.58   
25  Denis Zhuchkov  2004  Lappeenrannan Uimarit    50.37        1:48.12   
Anttoni Sikiö  2004  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Arttu Anttonen  2004  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:41   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    43.32        1:32.18   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    44.03        1:32.43   
Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    43.98        1:32.47   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    47.10        1:38.76   
Iida Tawast  2007  Simmis Grani    47.64        1:40.45   
Pinja Lepistö  2007  Helsingin Uimarit    46.74        1:41.99   
Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo    46.38        1:42.00   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    48.84        1:42.80   
Hilla Lehtonen  2007  Tuusulan Uimaseura    50.25        1:46.36   
10  Sandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    50.46        1:47.48   
11  Olivia Porter  2007  Lahden Uimaseura    51.82        1:50.42   
12  Emma Nissinen  2007  Cetus Espoo    51.86        1:50.74   
13  Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    52.94        1:50.79   
14  Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo    53.02        1:52.21   
15  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    52.17        1:52.30   
16  Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo    54.73        1:56.82   
17  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    56.09        1:58.01   
18  Katja Seiger  2007  Cetus Espoo    54.16        1:58.07   
19  Alma Westerholm  2007  Helsingfors Simsällskap    56.07        1:58.21   
20  Lybov Shumeylo  2007  Cetus Espoo    56.63        1:58.46   
21  Eine Idman  2007  Cetus Espoo    57.37        1:59.80   
22  Iina Pasanen  2007  Helsingfors Simsällskap    56.57        2:00.70   
23  Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    58.37        2:01.83   
24  Vilma Hyllinen  2007  Cetus Espoo    58.76        2:03.66   
25  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    59.24        2:04.78   
26  Ella Puuronen  2007  Cetus Espoo    58.08        2:05.38   
27  Ronja Pyrhönen  2008  Cetus Espoo    1:04.24        2:13.83   
28  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura    1:04.78        2:16.94   
29  Anna Gürel  2007  Cetus Espoo    1:04.91        2:23.96   
30  Iida Pakarinen  2007  Cetus Espoo    1:10.92        2:34.26   
Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saga Ronkainen  2007  Cetus Espoo            DSQ  VU potku 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Veera Oila  2007  Vanders            DSQ  Vu potku 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    39.96        1:23.76   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    41.98        1:26.09   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    41.55        1:26.54   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    41.23        1:29.04   
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    43.01        1:29.20   
Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    44.45        1:32.51   
Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    46.70        1:37.65   
Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    46.17        1:38.76   
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    46.20        1:39.38   
10  Laura Zurban  2006  Cetus Espoo    46.05        1:40.76   
11  Ella Kalliokari  2006  Cetus Espoo    48.56        1:41.51   
12  Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura    47.27        1:41.97   
13  Rebekka Ritmala  2006  Vanders    48.82        1:42.06   
14  Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    48.07        1:42.23   
15  Oona Sarlin  2006  Vanders    48.85        1:42.24   
16  Unna Korja  2006  Helsingfors Simsällskap    48.30        1:42.42   
17  Kia Mbembela  2006  Gladius Kirkkonummi    49.15        1:42.43   
18  Tua Iivanainen  2006  Helsingfors Simsällskap    50.18        1:42.86   
19  Lily Päivänen  2006  Helsingfors Simsällskap    50.37        1:44.17   
20  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    49.90        1:44.73   
21  Rebecca Risso Ricci  2006  Cetus Espoo    50.97        1:48.48   
22  Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo    51.59        1:50.15   
23  Lotta Lönnqvist  2006  Cetus Espoo    52.59        1:51.20   
24  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi    53.19        1:53.52   
25  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    56.04        1:55.35   
26  Ruth Risso Ricci  2006  Cetus Espoo    56.68        1:56.98   
27  Minni Kinnunen  2006  Vanders    57.82        2:02.05   
28  Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    1:00.26        2:06.35   
29  Vivian Vesa  2006  Cetus Espoo    1:02.83        2:08.31   
Inka Aunimo  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matilda Suikkanen  2006  Haminan Uimaseura            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Oona Kinnunen  2006  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ  Vu potku 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            DSQ  50m 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tanisha Rajani  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    36.69        1:18.47   
Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    39.92        1:23.84   
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    40.10        1:24.42   
Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    40.66        1:26.65   
Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila    41.43        1:29.18   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    41.79        1:29.88   
Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    42.06        1:30.12   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    42.91        1:30.45   
Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    42.65        1:31.05   
10  Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo    43.40        1:31.16   
11  Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    42.75        1:31.46   
12  Ronja Ruottinen  2005  Mikkelin Uimaseura    43.95        1:32.35   
13  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda    43.72        1:32.52   
14  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    43.79        1:32.54   
15  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    45.32        1:32.88   
15  Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    44.24        1:32.88   
17  Essi Ahvenainen  2005  Vanders    44.32        1:32.92   
18  Saara Seppälä  2005  Nummelan Kisaajat    45.63        1:35.13   
19  Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    45.69        1:36.19   
20  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää    44.45        1:36.33   
21  Emmi Adler  2005  Tuusulan Uimaseura    46.78        1:36.51   
22  Kukka Peill  2005  Cetus Espoo    45.95        1:37.40   
23  Sanni Räty  2005  Helsingfors Simsällskap    46.49        1:37.66   
24  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    46.50        1:39.69   
25  Siiri Päivärinta  2005  Cetus Espoo    47.20        1:40.84   
26  Ronja Terävä  2005  Lappeenrannan Uimarit    49.52        1:42.03   
27  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    48.75        1:43.91   
28  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    50.63        1:45.70   
29  Ada Oila  2005  Vanders    48.93        1:46.46   
30  Ada Salaspuro  2005  Cetus Espoo    50.82        1:47.42   
31  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    51.73        1:49.10   
32  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo    52.70        1:49.16   
33  Emma-lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi    52.60        1:50.76   
34  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    53.01        1:54.96   
35  Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo    55.75        1:59.32   
Milla Tahvanainen  2005  Cetus Espoo            DNS   
Anjenike Kriek  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Kaarina Rihte  2005  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:41 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    1:12.85  2:36.59  3:57.23    5:13.67   
Martti Milk  2006  Ujumise spordiklubi    1:16.26  2:40.89  4:06.30    5:29.25   
Max Snellman  2006  Cetus Espoo    1:21.19  2:44.55  4:10.75    5:33.46   
Gregor Neier  2006  Ujumise spordiklubi    1:18.90  2:44.94  4:12.32    5:35.63   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    1:20.89  2:49.45  4:17.73    5:36.54   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    1:20.05  2:49.00  4:17.41    5:40.61   
Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap    1:20.96  2:50.00  4:18.53    5:42.13   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    1:22.23  2:52.44  4:21.68    5:45.21   
Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    1:20.98  2:50.75  4:23.91    5:51.21   
10  Veeti Salminen  2006  Someron Esa    1:22.95  2:54.30  4:25.48    5:53.31   
11  Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    1:20.56  2:50.19  4:23.91    5:53.50   
12  Alex Karlsson  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:22.02  2:53.29  4:27.04    5:57.58   
13  Nikolai Teiramaa  2006  Helsingfors Simsällskap    1:22.38  2:55.83  4:31.45    5:58.07   
14  Viacheslav Semenov  2006  Lahden Uimaseura    1:22.11  2:54.70  4:28.46    5:59.15   
15  Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura    1:23.83  2:59.67  4:33.91    6:03.58   
16  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    1:24.03  2:59.35  4:31.83    6:04.54   
17  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:26.77  3:04.20  4:39.27    6:13.60   
18  Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    1:34.30  3:19.85  5:08.80    6:44.86   
19  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    1:29.98  3:15.31  5:02.23    6:47.40   
20  Leevi Johansson  2006  Riihimäen Uimaseura    1:40.75  3:32.65  5:24.22    7:10.30   
Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mikael Rasinmäki  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Aap Valter Metsa  2005  Ujumise spordiklubi    1:08.68  2:25.76  3:44.35    4:57.31   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    1:10.21  2:27.06  3:44.94    5:01.13   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    1:12.36  2:32.04  3:49.53    5:02.67   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    1:14.49  2:34.54  3:54.07    5:10.94   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    1:15.91  2:37.34  3:57.50    5:11.28   
Leo Währn  2005  Vanders    1:11.37  2:34.07  3:56.01    5:12.88   
Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila    1:16.51  2:40.71  4:04.32    5:25.18   
Antti Musikka  2005  Vanders    1:17.06  2:41.98  4:06.56    5:25.44   
William Fagerstedt  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:20.96  2:47.47  4:14.37    5:34.63   
10  Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit    1:22.17  2:50.99  4:20.73    5:46.16   
11  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    1:20.92  2:50.94  4:20.57    5:47.98   
12  Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    1:21.48  2:53.00  4:23.93    5:48.32   
13  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    1:27.93  3:01.17  4:31.68    6:00.66   
14  Ivan Gavrilov  2005  Cetus Espoo    1:20.75  2:55.10  4:30.56    6:01.96   
15  Ahti Liimatainen  2005  Helsingin Uimarit    1:23.81  3:02.18  4:39.40    6:19.57   
16  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    1:28.77  3:09.74  4:48.40    6:19.74   
17  Riku Koskenvaara  2005  Helsingfors Simsällskap    1:23.64  3:01.70  4:42.66    6:22.40   
18  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders    1:30.46  3:14.55  5:00.34    6:42.05   
Veikka Leväsalo  2005  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap    1:07.70  2:19.15  3:31.28    4:42.69   
Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsällskap    1:08.50  2:21.34  3:34.73    4:45.97   
Viktor Asklöf  2004  Cetus Espoo    1:10.79  2:26.41  3:43.26    5:00.42   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    1:13.49  2:33.21  3:52.77    5:08.93   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    1:13.62  2:33.17  3:52.85    5:09.63   
Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo    1:11.53  2:30.59  3:51.52    5:11.03   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    1:15.02  2:36.89  3:56.57    5:13.54   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    1:17.97  2:42.27  4:03.82    5:21.48   
Matti Nätti  2004  Simmis Wanda    1:14.86  2:39.21  4:04.47    5:25.52   
10  Aapo Ahlroos  2004  Vanders    1:21.57  2:49.49  4:17.76    5:43.89   
11  Leo Zurban  2004  Cetus Espoo    1:22.60  2:53.60  4:24.15    5:44.98   
12  Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää    1:28.03  3:04.70  4:40.61    6:13.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    1:20.73  2:46.97  4:13.75    5:35.32   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    1:18.68  2:45.44  4:12.39    5:36.63   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    1:21.55  2:48.26  4:16.54    5:39.98   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    1:23.87  2:53.25  4:23.41    5:48.84   
Iina Ekholm  2007  Helsingfors Simsällskap    1:21.79  2:53.58  4:24.39    5:50.59   
Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    1:21.60  2:53.35  4:24.47    5:50.94   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo    1:23.79  2:56.26  4:29.70    5:54.28   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    1:22.70  2:55.20  4:27.85    5:56.26   
Anja Miao  2007  Cetus Espoo    1:23.94  2:58.33  4:33.28    6:05.12   
10  Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    1:29.30  3:06.66  4:41.81    6:14.11   
11  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    1:29.44  3:09.00  4:48.92    6:26.09   
12  Veera Oila  2007  Vanders    1:29.67  3:08.91  4:50.59    6:27.91   
13  Nella Honkanen  2007  Hyvinkään Uimaseura    1:26.66  3:09.24  4:53.04    6:31.87   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    1:10.23  2:25.65  3:40.95    4:54.68   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    1:13.89  2:32.55  3:52.23    5:08.10   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    1:13.78  2:35.95  3:59.58    5:23.02   
Janina Granberg  2006  Cetus Espoo    1:16.42  2:42.15  4:06.48    5:27.41   
Meri-xenia Lignell  2006  Helsingfors Simsällskap    1:18.67  2:45.53  4:14.03    5:40.33   
Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    1:22.69  2:51.58  4:18.99    5:42.73   
Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    1:25.09  2:53.92  4:20.65    5:43.53   
Emmi Nieminen  2006  Vanders    1:22.37  2:52.85  4:22.45    5:45.63   
Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    1:23.02  2:52.46  4:22.25    5:45.96   
10  Milla Kiviranta  2006  Vanders    1:20.68  2:50.92  4:21.86    5:49.15   
11  Rebekka Ritmala  2006  Vanders    1:21.97  2:51.50  4:22.49    5:50.13   
12  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    1:27.56  2:58.80  4:26.71    5:50.23   
13  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    1:23.16  2:55.27  4:26.69    5:53.10   
14  Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo    1:23.63  2:55.24  4:26.46    5:53.65   
15  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    1:25.87  2:59.50  4:30.10    5:56.50   
16  Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    1:22.73  2:53.89  4:27.61    5:56.70   
17  Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    1:25.20  2:57.81  4:29.80    5:58.02   
18  Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    1:21.39  2:54.04  4:27.76    5:58.17   
19  Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    1:27.26  3:04.63  4:43.17    6:12.27   
20  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    1:26.59  3:02.21  4:39.85    6:12.99   
21  Ariel Julienne Jämsen  2006  Helsingfors Simsällskap    1:26.86  3:05.66  4:44.82    6:13.13   
22  Tua Iivanainen  2006  Helsingfors Simsällskap    1:22.77  3:09.89  4:52.67    6:29.44   
23  Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    1:31.27  3:14.10  4:55.76    6:31.10   
24  Vieno Virtanen  2006  Helsingfors Simsällskap    1:31.60  3:12.37  4:55.22    6:35.80   
25  Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo    1:37.31  3:26.25  5:16.22    7:03.39   
26  Oona Kinnunen  2006  Helsingfors Simsällskap    1:40.52  3:41.22  5:43.19    7:40.10   
Emilia Ruusu  2006  Haminan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    1:09.95  2:22.78  3:33.05    4:42.62   
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    1:08.08  2:20.97  3:33.19    4:45.50   
Ada Hakkarainen  2005  Helsingfors Simsällskap    1:09.53  2:22.60  3:36.29    4:50.74   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    1:08.82  2:23.77  3:38.56    4:50.75   
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    1:09.86  2:24.59  3:39.97    4:54.99   
Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila    1:09.71  2:25.67  3:42.36    4:55.08   
Veera Korsoff  2005  Helsingfors Simsällskap    1:10.43  2:25.87  3:41.57    4:56.99   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    1:09.84  2:28.40  3:49.02    5:07.40   
Lumi Rossi  2005  Cetus Espoo    1:12.50  2:31.43  3:51.69    5:08.80   
10  Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura    1:12.30  2:32.53  3:52.97    5:09.14   
11  Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura    1:14.67  2:34.90  3:55.24    5:11.40   
12  Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    1:16.11  2:36.42  3:56.56    5:15.72   
13  Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    1:15.42  2:36.68  3:58.02    5:17.87   
14  Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    1:17.28  2:40.76  4:03.60    5:19.96   
15  Jasmin Savonen  2005  Cetus Espoo    1:16.37  2:37.96  4:00.29    5:20.43   
16  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    1:15.66  2:40.59  4:03.39    5:21.22   
17  Nelli Lehmijoki  2005  Nokian Pyry    1:14.21  2:38.80  4:02.04    5:23.04   
18  Kaarina Rihte  2005  Cetus Espoo    1:18.08  2:42.30  4:05.63    5:25.00   
19  Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    1:18.08  2:42.28  4:05.76    5:25.95   
20  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo    1:17.31  2:40.17  4:04.07    5:28.29   
21  Kukka Peill  2005  Cetus Espoo    1:18.80  2:43.34  4:09.37    5:34.36   
22  Iina Kukkonen  2005  Mikkelin Uimaseura    1:22.02  2:52.04  4:20.67    5:44.75   
23  Ronja Ristevirta  2005  Cetus Espoo    1:22.59  2:53.17  4:24.09    5:51.53   
24  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää    1:24.58  2:55.53  4:26.58    5:53.20   
25  Sanni Räty  2005  Helsingfors Simsällskap    1:28.23  3:05.23  4:41.83    6:13.55   
26  Nea Hollström  2005  Cetus Espoo    1:26.68  3:03.63  4:42.64    6:16.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:39   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap    37.55  1:18.91  2:02.46    2:45.74   
Jesse Hyppönen  2004  Lahden Uimaseura    39.17  1:23.77  2:09.12    2:53.60   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    40.75  1:26.53  2:11.33    2:54.39   
Jesse Lintusalo  2004  Vanders    42.12  1:30.04  2:20.29    3:08.99   
Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    44.19  1:33.11  2:22.98    3:12.69   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    44.00  1:32.95  2:24.44    3:14.03   
Ahti Halttunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    50.97  1:46.09  2:41.62    3:34.37   
Kasperi Miettinen  2006  Hyvinkään Uimaseura    46.07  1:40.45  2:40.38    3:37.59   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
Eemil Perämäki  2004  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:39 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuuli Pippuri  2005  Cetus Espoo    38.97  1:23.45  2:07.13    2:50.74   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    42.20  1:27.80  2:13.85    2:59.13   
Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    42.21  1:29.94  2:18.22    3:06.07   
Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    43.62  1:32.70  2:21.36    3:10.26   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    45.73  1:36.03  2:25.73    3:15.02   
Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    44.80  1:34.94  2:25.59    3:15.07   
Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    43.97  1:34.83  2:26.30    3:16.70   
Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    45.54  1:36.64  2:28.18    3:20.66   
Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    47.02  1:40.15  2:33.44    3:24.47   
10  Kukka Peill  2005  Cetus Espoo    47.21  1:39.97  2:35.01    3:29.78   
11  Siiri Päivärinta  2005  Cetus Espoo    49.01  1:46.02  2:44.60    3:41.29   
12  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo    53.85  1:54.42  2:55.60    3:53.98   
13  Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    55.85  1:58.41  3:01.21    4:02.17   
14  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura    55.65  1:58.34  3:02.45    4:03.01   
Oona Sarlin  2006  Vanders            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:47 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Martti Milk  2006  Ujumise spordiklubi            40.68   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders            42.48   
Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura            42.65   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            43.92   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila            46.22   
Joona Jakoaho  2006  Hyvinkään Uimaseura            46.26   
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit            47.02   
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo            48.86   
Aatto Korhonen  2006  Helsingin Uimarit            49.53   
10  Kasper Borremans  2006  Nurmijärven Uinti            49.60   
11  Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja            50.35   
12  Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            50.52   
13  Leo Mannonen  2007  Cetus Espoo            50.63   
14  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo            50.80   
15  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura            51.50   
16  Veikko Moilanen  2007  Helsingin Uimarit            52.48   
17  Jasu Nieminen  2007  Loimaan Uimaseura            52.69   
18  Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            53.36   
19  Leevi Immonen  2007  Lahden Uimaseura            53.51   
20  Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo            53.52   
21  Aleksi Salo  2008  Lahden Uimaseura            53.78   
22  Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo            53.83   
23  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani            54.46   
24  Raman Bajalan  2007  Lahden Uimaseura            55.35   
25  Jesse Jantunen  2007  Helsingfors Simsällskap            56.14   
26  Elias Sahla  2007  Salon Uimarit            56.25   
27  Oiva Koppelmäki  2007  Hyvinkään Uimaseura            56.29   
28  Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo            56.54   
29  Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda            56.91   
30  Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo            57.48   
31  Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo            57.89   
32  Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo            58.10   
33  Henri Koskela  2007  Cetus Espoo            58.34   
34  Tommy Palm  2007  Cetus Espoo            59.88   
35  Eemil Hujala  2007  Cetus Espoo            59.93   
36  Adam Isaev  2008  Vanders            1:04.77   
37  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo            1:09.27   
38  Joona Silander  2009  Cetus Espoo            1:13.71   
39  Thomas Brutel  2008  Cetus Espoo            1:14.10   
Artemiy Andreev  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Calle Kavaleff  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Miklas Sarkkinen  2007  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Samu Uljas  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 17, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aap Valter Metsa  2005  Ujumise spordiklubi            39.57   
Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura            42.24   
Tiger Tran  2005  Simmis Wanda            42.86   
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda            48.80   
                     
 
Laji 17, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsällskap            33.20   
Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura            33.70   
Joonas Salo  2004  Tuusulan Uimaseura            45.34   
Aapo Ahlroos  2004  Vanders            55.70   
Jan Byskov  2004  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo            43.06   
Anja Miao  2007  Cetus Espoo            46.30   
Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani            48.35   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            50.32   
Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo            50.74   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            50.87   
Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda            50.97   
Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura            51.05   
Saaga Pitkänen  2008  Lahden Uimaseura            52.14   
10  Liisi Lehtiö  2008  Lahden Uimaseura            53.70   
11  Essi Kallio  2008  Loimaan Uimaseura            54.18   
12  Moona Pulkkinen  2008  Lahden Uimaseura            55.28   
13  Lotta Järvinen  2008  Lahden Uimaseura            55.41   
14  Iiris Myllymäki  2008  Cetus Espoo            55.83   
15  Maija Kuisma  2008  Hyvinkään Uimaseura            57.40   
16  Sofie Apajasalo  2007  Helsingin Uimarit            57.86   
17  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura            58.65   
18  Lotte Borremans  2008  Nurmijärven Uinti            59.19   
19  Elsa Mänttäri  2009  Cetus Espoo            1:00.54   
20  Jade Isomaa  2008  Loimaan Uimaseura            1:01.34   
21  Anna Ryhänen  2008  Cetus Espoo            1:02.00   
22  Pinja Kotakoski  2008  Cetus Espoo            1:02.15   
23  Isabel Meriläinen  2009  Cetus Espoo            1:02.63   
24  Hanna-mari Kuisma  2009  Hyvinkään Uimaseura            1:04.26   
25  Alma Mänttäri  2009  Cetus Espoo            1:06.92   
Hilma Mannersalo  2008  Cetus Espoo            DNS   
Luisa Zurban  2008  Cetus Espoo            DNS   
Elina Parviainen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilona Sauliala  2008  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Kaisli Ruha  2010  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 18, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo            40.27   
Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo            44.33   
Emmi Nieminen  2006  Vanders            44.77   
Rebekka Ritmala  2006  Vanders            47.77   
Iiris Lehtonen  2006  Helsingin Uimarit            52.16   
Isabel Rumask  2006  Lahden Uimaseura            53.29   
Kiti Konttinen  2006  Helsingin Uimarit            54.29   
                     
 
Laji 18, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            38.40   
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo            38.48   
Ronja Ruottinen  2005  Mikkelin Uimaseura            41.93   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura            42.13   
Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo            45.13   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            48.06   
Janna Pysäys  2005  Helsingin Uimarit            49.41   
Nea Hollström  2005  Cetus Espoo            50.86   
Ronja Ristevirta  2005  Cetus Espoo            51.05   
10  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura            52.92   
11  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo            53.55   
12  Henna Arenius  2005  Hyvinkään Uimaseura            54.12   
Iina Kukkonen  2005  Mikkelin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:51   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Martti Milk  2006  Ujumise spordiklubi    39.11        1:20.51   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    40.81        1:24.38   
Nicolas Nyström  2008  Helsingfors Simsällskap    40.92        1:24.71   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    41.51        1:25.35   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    41.39        1:27.11   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    42.24        1:27.28   
Max Snellman  2006  Cetus Espoo    43.53        1:27.30   
Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    42.84        1:28.34   
Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap    44.03        1:28.67   
10  Ahti Halttunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    44.30        1:29.04   
11  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    43.95        1:30.79   
12  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    44.02        1:31.03   
13  Daniel Guzhov  2006  Vanders    45.13        1:31.95   
14  Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap    44.61        1:32.15   
15  Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    46.75        1:36.37   
16  Alex Karlsson  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    46.35        1:36.73   
17  Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo    47.02        1:37.19   
18  Oiva Koppelmäki  2007  Hyvinkään Uimaseura    50.81        1:37.55   
19  André Salmi  2006  Simmis Grani    46.79        1:37.59   
20  Vilho Teno  2006  Lahden Uimaseura    48.06        1:37.65   
21  Andreas Kinnunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    46.80        1:38.19   
22  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    47.13        1:38.30   
23  Mikael Rasinmäki  2006  Cetus Espoo    48.39        1:38.82   
24  Okko Varpasuo  2006  Helsingfors Simsällskap    48.26        1:39.10   
25  Aaron Tikkanen  2006  Hyvinkään Uimaseura    48.97        1:39.69   
26  Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    51.00        1:43.34   
27  Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo    51.48        1:45.58   
28  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    51.38        1:46.30   
29  Olli Pesonen  2006  Helsingfors Simsällskap    51.93        1:48.63   
30  Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo    52.12        1:50.26   
31  Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo    59.26        1:55.50   
32  Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo    57.06        1:59.90   
Elmeri Lajolinna  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Yury Smirnov  2005  Dolphin swimming school    33.89        1:10.10   
Kaspar Arold  2005  Ujumise spordiklubi    38.29        1:16.53   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    37.83        1:16.90   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    37.50        1:17.01   
Leo Währn  2005  Vanders    37.28        1:17.11   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    38.15        1:17.37   
Antti Musikka  2005  Vanders    37.93        1:18.53   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    39.44        1:19.91   
Hannes Villem Reimand  2005  Ujumise spordiklubi    41.12        1:23.25   
10  Valtteri Muranen  2005  Uimaseura Aquila    40.98        1:23.72   
11  Veikka Leväsalo  2005  Helsingfors Simsällskap    42.95        1:26.92   
12  Riku Koskenvaara  2005  Helsingfors Simsällskap    43.21        1:28.44   
13  Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    1:28.74        1:28.74   
14  Toni Muurman  2005  Haminan Uimaseura    43.19        1:28.96   
15  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    44.47        1:29.14   
16  Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    42.99        1:29.26   
17  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    43.60        1:30.09   
18  Sampo Nord  2005  Vanders    44.24        1:30.19   
19  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    44.71        1:30.24   
20  Miko Virtanen  2005  Lahden Uimaseura    44.68        1:31.28   
21  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    44.63        1:31.42   
22  Otto Tuominen  2005  Helsingfors Simsällskap    44.44        1:31.86   
23  Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    45.97        1:36.05   
24  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders    47.85        1:39.18   
25  Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    48.58        1:39.53   
26  Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo    49.08        1:41.12   
27  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo    49.95        1:42.85   
28  Alvin Heinsalmi  2005  Helsingfors Simsällskap    51.68        1:43.73   
29  Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo    50.52        1:45.94   
30  Totte Teittinen  2005  Cetus Espoo    51.43        1:50.18   
31  Mihail Pavljuk  2005  Helsingfors Simsällskap    55.85        1:54.29   
Juho Herva  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 19, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    32.51        1:07.21   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    34.63        1:12.33   
Akseli Leppänen  2004  Cetus Espoo    35.91        1:14.13   
Matteus Einiö  2004  Gladius Kirkkonummi    35.95        1:14.58   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    34.43        1:14.64   
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    36.84        1:15.69   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    37.23        1:15.85   
Miska Törmi  2004  Octopus Lohja    37.91        1:16.25   
Jesse Lintusalo  2004  Vanders    37.67        1:17.02   
10  Juuso Pulkkinen  2004  Cetus Espoo    37.67        1:18.25   
11  Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    37.61        1:19.46   
12  Jesper Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura    37.74        1:19.75   
13  Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo    39.41        1:19.98   
14  Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    39.40        1:20.29   
15  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    38.30        1:21.29   
16  Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    40.41        1:23.99   
17  Anton Petrov  2004  Helsingfors Simsällskap    42.23        1:25.81   
18  Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää    44.76        1:28.48   
19  Leo Zurban  2004  Cetus Espoo    43.39        1:28.54   
20  Eemil Perämäki  2004  Tuusulan Uimaseura    44.65        1:31.11   
21  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    47.46        1:36.22   
22  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    48.67        1:38.17   
23  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    50.22        1:42.43   
24  Anttoni Sikiö  2004  Lappeenrannan Uimarit    1:00.34        2:03.02   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:51 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:15   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    40.27        1:22.35   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    40.82        1:23.72   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    44.34        1:28.94   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    43.27        1:29.28   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    44.45        1:29.65   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    45.76        1:30.39   
Iida Tawast  2007  Simmis Grani    44.68        1:30.47   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    44.65        1:30.68   
Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    46.18        1:32.60   
10  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    47.07        1:35.04   
11  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    47.49        1:35.71   
12  Isla Vuohtoniemi  2007  Helsingfors Simsällskap    47.49        1:35.73   
13  Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo    48.26        1:36.12   
14  Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    45.07        1:36.22   
15  Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura    47.06        1:36.34   
16  Nella Honkanen  2007  Hyvinkään Uimaseura    47.50        1:37.72   
17  Milja Weckström  2007  Helsingin Uimarit    48.43        1:37.80   
18  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    46.74        1:38.26   
19  Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    48.38        1:39.44   
20  Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo    48.18        1:40.31   
21  Veera Oila  2007  Vanders    49.18        1:40.56   
22  Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo    49.68        1:44.10   
23  Alexandra Munsterhjelm  2007  Helsingfors Simsällskap    49.76        1:44.42   
24  Iina Pasanen  2007  Helsingfors Simsällskap    52.62        1:45.03   
25  Lybov Shumeylo  2007  Cetus Espoo    51.38        1:45.71   
26  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    53.06        1:48.05   
27  Emma Nissinen  2007  Cetus Espoo    53.09        1:51.18   
28  Sandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    55.81        1:52.63   
29  Venla Karialho  2007  Hyvinkään Uimaseura    51.60        1:52.64   
30  Hertta Katajisto  2007  Nurmijärven Uinti    56.45        1:55.76   
31  Ella Puuronen  2007  Cetus Espoo    56.08        1:56.53   
32  Vilma Hyllinen  2007  Cetus Espoo    54.39        2:01.59   
33  Hanna-mari Kuisma  2009  Hyvinkään Uimaseura    1:00.65        2:03.19   
34  Iida Pakarinen  2007  Cetus Espoo    1:02.45        2:12.06   
Saga Ronkainen  2007  Cetus Espoo            DNS   
Anna Gürel  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Eine Idman  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Esther Reunala  2007  Octopus Lohja            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    36.67        1:15.19   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    39.73        1:19.36   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    38.66        1:19.54   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    39.18        1:19.67   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    41.44        1:22.63   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    40.58        1:24.44   
Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    41.89        1:25.03   
Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    41.93        1:26.57   
Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    41.56        1:26.97   
10  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    44.33        1:27.15   
11  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    42.77        1:27.25   
12  Milla Kiviranta  2006  Vanders    42.31        1:27.42   
13  Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    42.60        1:27.52   
14  Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura    43.00        1:29.03   
15  Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    44.01        1:29.60   
16  Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    44.87        1:30.08   
17  Ella Kostiainen  2006  Helsingfors Simsällskap    44.20        1:30.28   
18  Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    43.86        1:30.58   
19  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    44.45        1:31.58   
20  Fanni Hynninen  2006  Helsingin Uimarit    45.27        1:32.16   
21  Lumi Öller  2006  Helsingin Uimarit    45.40        1:32.53   
22  Hilda Kupila  2006  Vanders    44.50        1:33.29   
23  Rilla Backman  2006  Lahden Uimaseura    46.65        1:34.91   
24  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    47.47        1:35.93   
25  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    46.29        1:36.39   
26  Oona Sarlin  2006  Vanders    47.76        1:36.48   
27  Elsa Määttä  2006  Hyvinkään Uimaseura    46.73        1:36.62   
28  Anniina Jokiniemi  2006  Hyvinkään Uimaseura    49.54        1:38.69   
29  Kaisla-kerttu Parkkonen  2006  Hyvinkään Uimaseura    48.28        1:38.91   
30  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    48.56        1:39.06   
31  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    48.56        1:40.75   
32  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    49.48        1:41.33   
33  Nea Salmela  2006  Loimaan Uimaseura    50.56        1:41.75   
34  Lotta Lönnqvist  2006  Cetus Espoo    48.73        1:41.93   
35  Laura Kangas  2006  Helsingfors Simsällskap    48.47        1:42.18   
36  Vieno Virtanen  2006  Helsingfors Simsällskap    51.86        1:44.65   
37  Heidi Still  2006  Cetus Espoo    52.01        1:45.81   
38  Minni Kinnunen  2006  Vanders    52.32        1:46.61   
39  Olesia Leshchuk  2006  Cetus Espoo    53.04        1:46.73   
40  Vivian Vesa  2006  Cetus Espoo    55.34        1:47.41   
41  Iisa Lavikainen  2006  Hyvinkään Uimaseura    53.50        1:48.71   
42  Tanisha Rajani  2006  Cetus Espoo    52.23        1:50.76   
43  Matilda Hirvonen  2006  Hyvinkään Uimaseura    57.94        1:56.15   
Inka Aunimo  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    34.30        1:12.68   
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    36.78        1:14.96   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    36.25        1:16.11   
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    37.77        1:16.51   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    37.40        1:16.68   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    36.21        1:16.90   
Iina Rissanen  2005  Vanders    37.06        1:17.14   
Veera Korsoff  2005  Helsingfors Simsällskap    37.84        1:17.65   
Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    38.95        1:18.16   
10  Säde Ryynänen  2005  Cetus Espoo    38.78        1:18.51   
11  Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    39.20        1:18.63   
12  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    38.32        1:18.76   
13  Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.90        1:19.07   
14  Anna Hakkarainen  2005  Cetus Espoo    38.54        1:20.20   
15  Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura    40.20        1:20.46   
16  Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    39.28        1:20.95   
17  Maj Kajander  2005  Helsingfors Simsällskap    38.80        1:21.39   
18  Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    40.65        1:21.57   
19  Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    40.41        1:22.12   
20  Tilla Saarentaus  2005  Helsingin Uimarit    40.07        1:23.10   
21  Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    39.52        1:24.16   
22  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    43.40        1:24.92   
23  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    42.05        1:25.76   
24  Ellen Kettunen  2005  Cetus Espoo    42.30        1:25.78   
25  Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    42.60        1:26.81   
26  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    43.00        1:28.16   
27  Saara Raulos  2005  Cetus Espoo    43.45        1:29.02   
28  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    42.86        1:29.10   
29  Ada Oila  2005  Vanders    44.19        1:30.59   
30  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    44.51        1:31.13   
31  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    44.75        1:31.96   
32  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää    45.18        1:32.24   
33  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    44.40        1:32.58   
34  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää    44.55        1:33.45   
35  Milla Tahvanainen  2005  Cetus Espoo    47.46        1:34.24   
36  Leenu Karolina Kinnunen  2005  Cetus Espoo    47.34        1:37.11   
37  Ella Palovaara  2005  Octopus Lohja    51.57        1:41.02   
38  Ada Salaspuro  2005  Cetus Espoo    49.67        1:42.60   
39  Emma Autio  2005  Cetus Espoo    50.25        1:43.07   
40  Helmi Jämsén  2005  Cetus Espoo    50.27        1:43.39   
41  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura    52.46        1:48.58   
42  Henna Arenius  2005  Hyvinkään Uimaseura    59.12        1:59.90   
Sofia Rinne  2005  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:15 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 21, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    30.94  1:08.47  1:48.76    2:30.24   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    34.20  1:17.08  2:03.69    2:49.35   
Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    37.06  1:21.29  2:10.14    2:58.44   
Jan Byskov  2004  Nurmijärven Uinti    40.00  1:26.58  2:15.28    3:01.69   
Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo    41.25  1:31.31  2:21.32    3:09.71   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    39.57  1:32.22  2:30.02    3:20.91   
Lucas Lönnblad  2004  Cetus Espoo    42.39  1:34.41  2:29.34    3:27.08   
Joona Jakoaho  2006  Hyvinkään Uimaseura    52.16  1:56.14  2:58.66    3:53.35   
Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    49.58  1:50.51  2:54.25    3:55.59   
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004  Cetus Espoo