Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2017    Tulostuspäivämäärä  06 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:01   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Liias  2007    220          44.80   
  Uimaseura Briis  45.03                 
Johanna Simm  2007    178          48.09   
  Uimaseura Briis  47.50                 
Anni Frusti  2007    171          48.67   
  Nokian Pyry  49.02                 
Peppi Lehtinen  2007    170          48.78   
  Kankaanpään Uimarit  46.49                 
Iida Tawast  2007    165          49.32   
  Simmis Grani  50.11                 
Hilla Lehtonen  2007    135          52.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
Emilia Wall  2008    133          52.96   
  Simmis Wanda  55.90                 
Viia Tossavainen  2007    110          56.35   
  Simmis Wanda  54.81                 
Kia Niklander  2007    84          1:01.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.73                 
10  Aura Haunia  2007    77          1:03.38   
  Simmis Wanda  59.27                 
11  Kaisla Henttu  2007    76          1:03.74   
  Simmis Wanda  1:10.80                 
12  Maija Kuisma  2008    75          1:04.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Hanna-Mari Kuisma  2009    69          1:05.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Lotta Jokinen  2009    65          1:07.22   
  Simmis Wanda  1:06.98                 
15  Josefina Vainio  2007    37          1:21.08   
  Simmis Wanda                   
Laura Lehtoila  2008              DNS   
  ORCA Helsinki  54.47                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    401          36.67   
  Nokian Pyry  36.77                 
Emily Priidel  2005    387          37.13   
  Uimaseura Briis  41.06                 
Jenna Nousiainen  2005    318          39.61   
  Nokian Pyry  39.54                 
Kertu Kann  2006    305          40.19   
  Uimaseura Briis  38.56                 
Mari Ann Marran  2005    300          40.41   
  Uimaseura Briis  39.45                 
Nelli Lehmijoki  2005    284          41.14   
  Nokian Pyry  40.98                 
Sivi Juvakka  2005    284          41.15   
  Nokian Pyry  44.19                 
Grete Jaanus  2005    275          41.61   
  Uimaseura Briis  48.56                 
Ilona Marleen Koppel  2005    272          41.76   
  Uimaseura Briis  43.20                 
10  Aino Emilia Hankala  2005    270          41.82   
  Simmis Wanda  42.84                 
11  Helen Jaagant  2006    261          42.32   
  Uimaseura Briis  42.21                 
12  Anett Moor  2005    240          43.49   
  Uimaseura Briis  42.55                 
13  Daniela Sohlman  2005    216          45.09   
  Simmis Wanda  46.99                 
14  Milja Aarnivuo  2005    203          46.03   
  Simmis Wanda  51.54                 
15  Iina Vänttinen  2006    201          46.18   
  Simmis Wanda  48.54                 
16  Sofi Andström  2005    192          46.89   
  Simmis Wanda  45.22                 
17  Noora Glasin  2006    188          47.18   
  Simmis Wanda  50.72                 
18  Saara Heinänen  2005    186          47.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Elsa Määttä  2006    165          49.33   
  Hyvinkään Uimaseura  48.01                 
20  Maria Karvonen  2006    160          49.78   
  Simmis Wanda  50.03                 
21  Peppi Virokannas  2006    158          50.01   
  ORCA Helsinki  50.25                 
22  Ella Trebs  2005    154          50.42   
  Simmis Wanda  52.42                 
23  Milma Tammikorpi  2006    132          53.11   
  Simmis Wanda  57.11                 
24  Peppi Värikoski  2006    128          53.65   
  Nokian Pyry  56.64                 
25  Kia Jokinen  2005    122          54.54   
  Simmis Wanda  52.73                 
26  Iisa Lavikainen  2006    117          55.22   
  Hyvinkään Uimaseura  52.76                 
27  Almina Köroglu  2005    90          1:00.31   
  Simmis Wanda  54.66                 
Jenni Virkkunen  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
Oosa Mattila  2006              DNS   
  Simmis Wanda  49.88                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Svetlana Poslanchik  2002    570          32.62   
  Vovis Pietari  31.50                 
Alina Antila  2004    510          33.85   
  Tuusulan Uimaseura  34.92                 
Vera Vartiainen  2002    473          34.72   
  Järvenpään Uintiklubi  35.04                 
Vilma Hottinen  2002    413          36.31   
  Simmis Wanda  35.67                 
Henrietta Löfgren  2003    404          36.58   
  Simmis Wanda  36.91                 
Daniela Degenhardt  2003    389          37.05   
  Aurajoen Uinti  37.32                 
Sini Korin  2003    380          37.33   
  Nokian Pyry  36.46                 
Anni Koivula  2003    366          37.81   
  Nokian Pyry  39.72                 
Emma Loponen  2003    363          37.90   
  Simmis Wanda  38.96                 
10  Laura Nissi  2004    361          38.00   
  Simmis Wanda  40.10                 
11  Ronja Myllykallio  2003    356          38.15   
  Nokian Pyry  35.55                 
12  Salla Rantala  2004    341          38.72   
  Nokian Pyry  43.91                 
13  Vlada Guljajeva  2004    331          39.10   
  Hyvinkään Uimaseura  39.38                 
14  Sanni Salmi  2003    325          39.34   
  Nokian Pyry  38.78                 
15  Henni Havén  2004    323          39.41   
  Simmis Wanda  38.50                 
16  Sara Pantsu  2003    316          39.72   
  Simmis Wanda  39.88                 
17  Siiri Toiva  2002    310          39.94   
  Nokian Pyry  38.39                 
18  Emma Aarnikoivu  2002    303          40.25   
  Simmis Wanda  42.18                 
19  Sanna Pajula  2003    300          40.38   
  Kankaanpään Uimarit  39.39                 
20  Iida Herrala  2004    288          40.94   
  Simmis Wanda  42.17                 
21  Iris Erten  2003    280          41.36   
  Simmis Wanda  45.88                 
22  Erica Tomperi  2004    265          42.08   
  Nokian Pyry  47.73                 
23  Aava Mattila  2003    258          42.47   
  Simmis Wanda  43.84                 
24  Nea Kovalainen  2003    248          43.06   
  ORCA Helsinki  48.00                 
25  Sanni Valtanen  2004    243          43.32   
  Simmis Wanda  42.08                 
26  Hilma Husari  2004    232          43.99   
  Nokian Pyry                   
27  Emilia Myllykoski  2003    230          44.14   
  Simmis Wanda  50.29                 
28  Oona Eriksson  2004    218          44.92   
  Simmis Wanda  44.64                 
29  Laura Hautamäki  2002    212          45.33   
  Simmis Wanda  52.08                 
30  Saga Peltolehto  2003    209          45.59   
  Nokian Pyry  46.41                 
31  Peppi Siurola  2004    207          45.73   
  Simmis Wanda  45.95                 
32  Pinja Kallio  2004    197          46.44   
  Kankaanpään Uimarit  43.65                 
33  Vilma Saarinen  2004    191          46.94   
  Octopus Lohja  50.22                 
34  Lea Heinzmann  2004    184          47.55   
  Simmis Grani  48.42                 
35  Emilia Westerholm  2004    182          47.67   
  ORCA Helsinki  51.13                 
36  Amanda Mielty  2003    174          48.43   
  Simmis Wanda  48.66                 
37  Jasmine Errehani  2004    174          48.44   
  Simmis Wanda  49.27                 
38  Peppi Särkelä  2004    170          48.81   
  Simmis Wanda  47.77                 
Aava Merikanto  2004              DNS   
  Simmis Wanda  47.05                 
Anastasia Kotova  2003              DNS   
  Simmis Wanda  42.93                 
Elina Laaksonen  2004              DNS   
  Simmis Wanda  45.47                 
Eva Melvas  2002              DNS   
  ORCA Helsinki  42.19                 
Mandi Lindroos  2004              DNS   
  Simmis Wanda  49.64                 
Sini Aarnivuo  2003              DSQ   
  Simmis Wanda  43.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    620          31.73   
  Aurajoen Uinti  29.75                 
Janette Setälä  2001    509          33.88   
  Aurajoen Uinti  33.81                 
Jasmin Rosnell  2000    468          34.83   
  Aurajoen Uinti  34.22                 
Anni Manninen  2001    430          35.85   
  Simmis Wanda  38.90                 
Ida Wagner  2000    311          39.93   
  Simmis Wanda  38.01                 
Jenna Saarinen  2001    232          44.01   
  Simmis Wanda  43.74                 
Fanny Talonpoika  2001    196          46.52   
  Simmis Wanda  42.29                 
Petra Uusikumpu  2001              DNS   
  Simmis Wanda  34.55                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kennert Jõgis  2006    232          39.07   
  Uimaseura Briis  43.47                 
Ricco Põldveer  2006    203          40.87   
  Uimaseura Briis  42.19                 
Ron Rooni  2007    184          42.21   
  Uimaseura Briis  46.63                 
Joonas Salk  2007    172          43.22   
  Uimaseura Briis  44.75                 
Iiro Räty  2006    171          43.24   
  Nokian Pyry  47.65                 
Roger Ruhno  2006    167          43.62   
  Uimaseura Briis  43.82                 
Jarko Miller  2006    165          43.81   
  Uimaseura Briis  44.41                 
Karl-Eerik Rooni  2006    150          45.16   
  Uimaseura Briis  46.85                 
Ahti Halttunen  2006    145          45.72   
  Hyvinkään Uimaseura  49.78                 
10  Onni Rahkonen  2007    138          46.45   
  Simmis Grani  44.27                 
11  Ilja Belov  2007    133          47.05   
  Simmis Wanda  46.36                 
12  Nico Kulju  2006    133          47.06   
  Simmis Wanda  46.19                 
13  Anton Passoja  2006    129          47.53   
  Nokian Pyry  47.78                 
14  Juho Kallio  2007    123          48.28   
  Kankaanpään Uimarit  47.54                 
15  Lauri Valtanen  2007    119          48.79   
  Simmis Wanda  49.24                 
16  Jasu Caspar Haapaniemi  2006    110          50.15   
  Tuusulan Uimaseura  53.36                 
17  Eetu Niemi  2007    104          51.06   
  Octopus Lohja  54.99                 
18  Kasperi Miettinen  2006    102          51.29   
  Hyvinkään Uimaseura  59.33                 
19  Oiva Koppelmäki  2007    102          51.43   
  Hyvinkään Uimaseura  52.56                 
20  Sampo Rahikainen  2006    96          52.38   
  Tuusulan Uimaseura  51.35                 
21  Joona Korpikoski  2007    92          53.13   
  Nokian Pyry  53.51                 
22  Teemu Heinzmann  2007    87          54.13   
  Simmis Grani  59.16                 
23  Dominic Konstantinov  2006    83          55.06   
  Simmis Wanda                   
24  Juuso Haara  2006    77          56.48   
  Simmis Wanda  57.40                 
Amos Mäkilä  2007              DNS   
  Simmis Grani  51.53                 
Jul Han  2006              DNS   
  Simmis Wanda  51.62                 
Pravin Perasath  2008              DNS   
  Simmis Wanda  49.44                 
Juuso Kuusala  2006              DSQ   
  Simmis Wanda  54.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hans Herman Männik  2005    345          34.26   
  Uimaseura Briis  34.43                 
Akseli Maaranen  2004    319          35.17   
  Hyvinkään Uimaseura  35.85                 
Joonas Maaranen  2004    312          35.44   
  Hyvinkään Uimaseura  35.15                 
Onni Äijälä  2004    294          36.12   
  Hyvinkään Uimaseura  34.37                 
Veeti Salminen  2004    242          38.53   
  Simmis Wanda  40.65                 
Villem Kalmu  2005    240          38.67   
  Uimaseura Briis  39.06                 
Henri Korpi  2004    239          38.72   
  Octopus Lohja  47.62                 
Alexander Nyman  2004    227          39.37   
  Hyvinkään Uimaseura  39.68                 
Hugo Johannes Maranik  2005    219          39.83   
  Uimaseura Briis  37.77                 
10  Karl Jõgis  2004    207          40.62   
  Uimaseura Briis  43.92                 
11  Rasmus Roiko  2004    191          41.70   
  ORCA Helsinki  44.00                 
12  Elisey Sobatkovskiy  2004    184          42.23   
  Simmis Wanda  47.76                 
13  Martti Karesjoki  2004    163          43.94   
  Tuusulan Uimaseura  44.49                 
14  Tiger Tran  2005    141          46.16   
  Simmis Wanda  49.93                 
15  Timo Parviainen  2004    140          46.19   
  Simmis Wanda                   
16  Joona Saarnio  2004    126          47.86   
  Järvenpään Uintiklubi  45.19                 
17  Henri Hietto  2005    118          49.00   
  Simmis Wanda                   
18  Aleksi Rissanen  2004    115          49.43   
  Simmis Wanda  52.95                 
19  Samuli Seger  2005    112          49.78   
  Octopus Lohja  51.37                 
20  Niko Partanen  2005    110          50.16   
  ORCA Helsinki  52.35                 
21  Arttu Pajamo  2005    86          54.43   
  Simmis Wanda  55.84                 
22  Juho Kotamäki  2005    82          55.12   
  Simmis Wanda  59.60                 
23  Vi Thai Ngo  2004    77          56.30   
  Simmis Wanda  53.57                 
Miko Mikkola  2004              DNS   
  Simmis Wanda  44.65                 
Valentin Kivelev  2005              DNS   
  Simmis Wanda  46.38                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    531          29.67   
  Lahden Uimaseura  27.98                 
Elias Kukkonen  2002    497          30.34   
  ORCA Helsinki  31.22                 
Jiri Järvinen  2001    475          30.81   
  Swimming Jyväskylä  30.61                 
Mohamed Ezzat  2001    451          31.33   
  Aurajoen Uinti  29.12                 
Ruslan Panschin  2001    432          31.78   
  ORCA Helsinki  31.61                 
Juho Laukkanen  2001    396          32.73   
  Simmis Wanda  32.85                 
Elias Nurmi  2001    380          33.18   
  Alavuden Urheilijat  33.93                 
Jere Nevalainen  2001    374          33.34   
  Aurajoen Uinti  31.24                 
Kalle Hyttinen  2001    364          33.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.81                 
10  Pyry Nurminen  2001    353          33.99   
  ORCA Helsinki  34.69                 
11  Lukas Vahtera  2001    342          34.35   
  Simmis Wanda  34.09                 
12  Ville Rissanen  2001    302          35.80   
  Simmis Wanda  31.37                 
13  Lauri Tolvanen  2003    298          35.96   
  Haminan Uimaseura  35.72                 
14  Miro Merinen  2003    285          36.51   
  Simmis Wanda  38.63                 
15  Jerry Roine  2002    285          36.52   
  Järvenpään Uintiklubi  41.96                 
15  Samuel Syrjänen  2002    285          36.52   
  Simmis Wanda  44.77                 
17  Konsta Pekkala  2003    223          39.61   
  Simmis Wanda  40.29                 
18  Patrik Pihlajamäki  2002    221          39.74   
  Kankaanpään Uimarit  39.72                 
19  Eetu Häkkinen  2001    211          40.35   
  Järvenpään Uintiklubi  50.92                 
20  Mikael Vatiainen  2003    199          41.11   
  Simmis Wanda  42.90                 
21  Samuli Surakka  2003    177          42.80   
  Simmis Wanda  43.96                 
22  Oscar Taht  2003    173          43.12   
  Simmis Wanda  43.58                 
23  Antti Komu  2003    154          44.76   
  Simmis Wanda  46.15                 
Jere Broman  2002              DNS   
  Nokian Pyry  40.17                 
Joona Mikkola  2001              DNS   
  Simmis Wanda  31.79                 
Nikita Batluk  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  40.84                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Seppälä  1999    497          30.33   
  Simmis Wanda  29.83                 
Alexey Belfer  2000    428          31.89   
  ORCA Helsinki  31.61                 
Onni Kuronen  2000    424          31.98   
  Nokian Pyry  32.70                 
Nestori Tiainen  2000    190          41.78   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    257  40.26  1:29.98  2:20.78    3:11.56   
  Simmis Wanda                   
                     
Anett Moor  2005    121  56.91  2:03.97  3:11.22    4:06.27   
  Uimaseura Briis                   
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotte Ingberg  2002    331  34.61  1:17.65  2:07.88    2:56.00   
  Octopus Lohja  2:48.49                 
                     
Emilia Sjölund  2002    312  37.08  1:22.94  2:13.77    2:59.41   
  Simmis Wanda  3:00.04                 
                     
Sara Myller  2003    291  40.96  1:27.23  2:15.22    3:03.81   
  Tuusulan Uimaseura  3:08.28                 
                     
Olivia Koski  2002    268  37.48  1:24.18  2:16.41    3:08.73   
  Aurajoen Uinti  2:54.75                 
                     
Alida Öhberg  2002    212  38.78  1:29.77  2:26.73    3:24.01   
  Aurajoen Uinti  3:32.93                 
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Pajari  2001    369  35.31  1:16.47  2:01.85    2:49.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:45.28                 
                     
Maari Sinivuori  2001    324  37.90  1:22.09  2:08.84    2:57.22   
  Tuusulan Uimaseura  2:58.13                 
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Elia Marjala  2003    215  39.51  1:26.48  2:16.03    3:05.96   
  Simmis Wanda  2:58.04                 
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    411  31.68  1:10.46  1:51.31    2:29.94   
  Aurajoen Uinti  2:17.99                 
                     
Jere Nevalainen  2001    223  39.97  1:28.22  2:20.22    3:03.80   
  Aurajoen Uinti  2:53.20                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Käkelä  2006    281  46.37        1:38.19   
  Tuusulan Uimaseura  1:57.26                 
                     
Erika Pajo  2006    273  47.12        1:39.09   
  Uimaseura Briis  1:43.54                 
                     
Iina Vänttinen  2006    269  47.91        1:39.61   
  Simmis Wanda  1:41.79                 
                     
Henrietta Lippus  2006    256  48.32        1:41.31   
  Uimaseura Briis  1:43.80                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    238  48.71        1:43.70   
  Simmis Wanda  1:46.58                 
                     
Karoliina Evert  2006    232  48.97        1:44.62   
  Uimaseura Briis  1:45.23                 
                     
Nora Miller  2006    228  50.33        1:45.33   
  Uimaseura Briis  1:45.65                 
                     
Marta Kipper  2006    221  51.11        1:46.37   
  Uimaseura Briis  1:45.00                 
                     
Iida Tawast  2007    204  52.33        1:49.28   
  Simmis Grani  1:51.89                 
                     
10  Sofie Nauklér  2006    195  53.67        1:50.93   
  Simmis Grani  1:55.74                 
                     
11  Riikka Broman  2006    169  56.12        1:56.33   
  Nokian Pyry  1:56.75                 
                     
12  Milma Tammikorpi  2006    154  57.25        1:59.99   
  Simmis Wanda  1:59.36                 
                     
13  Jeanette Ingberg  2006    152  57.86        2:00.36   
  Octopus Lohja  1:57.95                 
                     
14  Noora Glasin  2006    149  58.55        2:01.22   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Anni Frusti  2007    136  57.52        2:04.96   
  Nokian Pyry  2:25.02                 
                     
16  Maria Karvonen  2006    116  1:03.85        2:11.90   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Peppi Värikoski  2006    102  1:05.53        2:17.53   
  Nokian Pyry  2:33.75                 
                     
18  Aura Haunia  2007    74  1:12.65        2:32.78   
  Simmis Wanda                   
                     
Kia Niklander  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lotta Jokinen  2009              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salla Rantala  2004    422  40.61        1:25.74   
  Nokian Pyry  1:25.79                 
                     
Nicole Yisrael  2004    377  41.89        1:29.00   
  Simmis Wanda  1:27.46                 
                     
Laura Nissi  2004    371  43.05        1:29.50   
  Simmis Wanda  1:28.48                 
                     
Iida Herrala  2004    368  42.20        1:29.76   
  Simmis Wanda  1:28.29                 
                     
Moona Korpikoski  2005    355  42.69        1:30.80   
  Nokian Pyry  1:31.24                 
                     
Elina Ryynänen  2005    336  44.03        1:32.50   
  Simmis Wanda  1:36.57                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    327  43.48        1:33.34   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.90                 
                     
Erica Tomperi  2004    321  44.24        1:33.95   
  Nokian Pyry  1:32.71                 
                     
Siiri Pekkala  2005    313  44.06        1:34.73   
  Simmis Wanda  1:36.58                 
                     
10  Hanna Kangur  2004    306  44.57        1:35.40   
  Uimaseura Briis  1:33.40                 
                     
11  Aliina Karvonen  2004    292  45.66        1:36.94   
  Simmis Wanda  1:38.96                 
                     
12  Vilma Saarinen  2004    286  45.30        1:37.59   
  Octopus Lohja  1:38.97                 
                     
13  Elina Gavrilov  2004    284  46.45        1:37.81   
  Joensuun Uimaseura  1:34.23                 
                     
14  Ella-Maija Syväniemi  2004    271  46.15        1:39.34   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.05                 
                     
15  Nelli Lehmijoki  2005    268  46.58        1:39.72   
  Nokian Pyry  1:36.69                 
                     
16  Jasmine Errehani  2004    265  48.18        1:40.09   
  Simmis Wanda  1:41.62                 
                     
17  Emilia Niemi  2005    262  46.86        1:40.45   
  Octopus Lohja  1:39.13                 
                     
18  Vilja Rautell  2004    261  47.71        1:40.59   
  Octopus Lohja  1:53.21                 
                     
19  Essi Loponen  2004    259  48.73        1:40.88   
  Simmis Wanda  1:42.52                 
                     
19  Jenni Kurki  2005    259  48.19        1:40.88   
  Simmis Wanda  1:56.46                 
                     
21  Mari Ann Marran  2005    258  47.88        1:41.01   
  Uimaseura Briis  1:39.87                 
                     
22  Maria Mustonen  2005    257  47.51        1:41.12   
  ORCA Helsinki  1:42.61                 
                     
23  Peppi Siurola  2004    242  48.42        1:43.20   
  Simmis Wanda  1:42.86                 
                     
24  Sivi Juvakka  2005    239  49.80        1:43.65   
  Nokian Pyry  1:40.92                 
                     
25  Oona Eriksson  2004    236  49.69        1:44.06   
  Simmis Wanda  1:46.03                 
                     
26  Sofi Andström  2005    231  49.95        1:44.84   
  Simmis Wanda  1:53.53                 
                     
27  Roosa Tuomola  2005    224  49.04        1:45.84   
  Tuusulan Uimaseura  1:55.51                 
                     
28  Jenna Nousiainen  2005    220  50.77        1:46.53   
  Nokian Pyry  1:44.57                 
                     
29  Hilma Husari  2004    219  50.87        1:46.70   
  Nokian Pyry  1:44.96                 
                     
30  Beata Niskanen  2004    216  51.27        1:47.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:53.51                 
                     
31  Fanny Savia  2005    211  50.79        1:48.00   
  Nokian Pyry  1:48.03                 
                     
32  Maija Nätti  2004    210  52.75        1:48.21   
  Simmis Wanda  1:51.68                 
                     
33  Pinja Kallio  2004    207  52.19        1:48.61   
  Kankaanpään Uimarit  1:52.51                 
                     
34  Alma Hörkkö  2005    207  50.79        1:48.78   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Milja Aarnivuo  2005    205  51.57        1:49.03   
  Simmis Wanda  1:51.70                 
                     
36  Anni Jutila  2004    205  52.30        1:49.04   
  Simmis Grani  1:47.45                 
                     
37  Nella Kallinen  2005    203  51.49        1:49.42   
  Simmis Wanda                   
                     
38  Peppi Eskola  2005    202  51.87        1:49.59   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.24                 
                     
39  Peppi Särkelä  2004    164  55.86        1:57.40   
  Simmis Wanda  2:01.92                 
                     
40  Ella Trebs  2005    150  56.82        2:01.00   
  Simmis Wanda  2:00.18                 
                     
41  Almina Köroglu  2005    128  1:01.75        2:07.65   
  Simmis Wanda                   
                     
Elina Laaksonen  2004              DNS   
  Simmis Wanda  2:01.85                 
                     
Lotta Akkanen  2005              DNS   
  ORCA Helsinki  1:44.74                 
                     
Mandi Lindroos  2004              DNS   
  Simmis Wanda  1:55.33                 
                     
Veera Mäkelä  2004              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  1:54.48                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hottinen  2002    476  38.22        1:22.41   
  Simmis Wanda  1:20.72                 
                     
Vera Vartiainen  2002    430  39.75        1:25.20   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.92                 
                     
Agneta Kallas  2002    384  41.62        1:28.49   
  Simmis Wanda  1:27.34                 
                     
Nea Winqvist  2002    371  40.89        1:29.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.66                 
                     
Viivi Vaajanen  2002    354  41.77        1:30.92   
  ORCA Helsinki  1:28.75                 
                     
Nicole Sundell  2003    347  43.77        1:31.54   
  ORCA Helsinki  1:32.71                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    324  43.77        1:33.61   
  Aurajoen Uinti  1:29.06                 
                     
Susanna Kuisma  2003    322  44.48        1:33.83   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.93                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    314  44.65        1:34.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.08                 
                     
10  Emma Loponen  2003    312  45.31        1:34.85   
  Simmis Wanda  1:35.19                 
                     
11  Sanni Salmi  2003    311  44.45        1:34.94   
  Nokian Pyry  1:33.26                 
                     
12  Sara Myller  2003    307  45.12        1:35.29   
  Tuusulan Uimaseura  1:37.00                 
                     
13  Olivia Koski  2002    301  45.65        1:35.92   
  Aurajoen Uinti  1:31.03                 
                     
14  Siiri Toiva  2002    279  46.45        1:38.38   
  Nokian Pyry  1:33.91                 
                     
15  Sanna Pajula  2003    275  46.26        1:38.85   
  Kankaanpään Uimarit  1:38.36                 
                     
16  Sini Aarnivuo  2003    273  46.70        1:39.10   
  Simmis Wanda  1:43.87                 
                     
17  Emilia Myllykoski  2003    266  47.22        1:40.00   
  Simmis Wanda  1:38.26                 
                     
18  Aava Mattila  2003    265  48.01        1:40.17   
  Simmis Wanda  1:43.29                 
                     
19  Sara Pantsu  2003    250  50.65        1:42.08   
  Simmis Wanda  1:40.89                 
                     
20  Vilma Lipponen  2003    249  48.27        1:42.23   
  Simmis Wanda  1:41.77                 
                     
21  Alida Öhberg  2002    228  50.05        1:45.29   
  Aurajoen Uinti  1:41.87                 
                     
22  Iris Erten  2003    222  49.63        1:46.27   
  Simmis Wanda  1:49.56                 
                     
23  Emma Aarnikoivu  2002    216  50.05        1:47.14   
  Simmis Wanda  1:58.82                 
                     
24  Amanda Mielty  2003    215  50.64        1:47.33   
  Simmis Wanda  1:50.60                 
                     
25  Laura Hautamäki  2002    197  53.13        1:50.44   
  Simmis Wanda  1:47.49                 
                     
26  Saga Peltolehto  2003    193  51.59        1:51.21   
  Nokian Pyry  1:49.90                 
                     
27  Pinja Posti  2003    174  55.13        1:55.14   
  Tuusulan Uimaseura  2:01.08                 
                     
28  Vivian Ljungqvist  2003    134  1:00.02        2:05.68   
  ORCA Helsinki  2:11.83                 
                     
Anastasia Kotova  2003              DNS   
  Simmis Wanda  1:48.97                 
                     
Eva Melvas  2002              DNS   
  ORCA Helsinki  1:51.36                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Tietz  2001    541  37.43        1:18.95   
  HTU Stadi  1:18.96                 
                     
Ada Nyström  2001    532  37.80        1:19.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.38                 
                     
Jasmin Rosnell  2000    403  41.41        1:27.06   
  Aurajoen Uinti  1:26.93                 
                     
Sara Taskinen  2000    391  41.72        1:27.98   
  Simmis Wanda  1:29.47                 
                     
Lotta Aho  2000    375  41.44        1:29.23   
  Aurajoen Uinti  1:23.31                 
                     
Janette Setälä  2001    368  42.81        1:29.77   
  Aurajoen Uinti  1:26.27                 
                     
Tara Hintsanen  2000    324  43.66        1:33.64   
  Simmis Wanda  1:35.34                 
                     
Jenni Lehtonen  2000    308  45.74        1:35.25   
  Aurajoen Uinti  1:33.67                 
                     
Fanny Talonpoika  2001    195  50.87        1:50.91   
  Simmis Wanda  1:45.26                 
                     
Petra Uusikumpu  2001              DNS   
  Simmis Wanda  1:26.58                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    204  46.42        1:38.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:42.34                 
                     
Karl-Eerik Rooni  2006    196  48.24        1:39.69   
  Uimaseura Briis  1:45.00                 
                     
Anton Kettunen  2005    187  48.20        1:41.24   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.39                 
                     
Urho Käkelä  2005    159  50.86        1:46.77   
  Tuusulan Uimaseura  1:46.09                 
                     
Samuli Seger  2005    158  48.99        1:46.98   
  Octopus Lohja  1:50.91                 
                     
Tiger Tran  2005    157  50.36        1:47.34   
  Simmis Wanda  1:47.12                 
                     
Kasperi Miettinen  2006    139  53.72        1:51.75   
  Hyvinkään Uimaseura  1:56.72                 
                     
Ilja Belov  2007    136  54.48        1:52.51   
  Simmis Wanda  1:52.66                 
                     
Eetu Niemi  2007    122  55.13        1:56.65   
  Octopus Lohja  2:00.24                 
                     
10  Juho Kallio  2007    118  57.61        1:57.78   
  Kankaanpään Uimarit  2:10.21                 
                     
11  Onni Rahkonen  2007    114  57.91        1:59.20   
  Simmis Grani                   
                     
12  Anton Passoja  2006    107  57.77        2:01.86   
  Nokian Pyry  1:55.95                 
                     
13  Niko Partanen  2005    106  59.61        2:02.06   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Juuso Haara  2006    102  1:00.56        2:03.84   
  Simmis Wanda  1:55.23                 
                     
15  Rufus Strandell  2005    97  59.16        2:05.63   
  Gladius Kirkkonummi  2:04.77                 
                     
16  Teemu Heinzmann  2007    89  1:00.03        2:09.32   
  Simmis Grani                   
                     
17  Ville Tolppala  2007    76  1:03.32        2:16.29   
  ORCA Helsinki  2:13.20                 
                     
18  Juho Kotamäki  2005    62  1:03.00        2:25.79   
  Simmis Wanda                   
                     
Henri Hietto  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Lauri Valtanen  2007              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karl Christopher Teder  2004    360  38.40        1:21.39   
  Uimaseura Briis  1:30.40                 
                     
Juuso Rahikainen  2003    353  38.92        1:21.95   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.33                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    338  39.30        1:23.07   
  Simmis Wanda  1:18.51                 
                     
Joonas Maaranen  2004    331  40.55        1:23.73   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.00                 
                     
Akseli Maaranen  2004    328  40.41        1:23.94   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.72                 
                     
Oliver Hanhimäki  2003    278  41.81        1:28.71   
  Octopus Lohja  1:30.87                 
                     
Onni Äijälä  2004    248  43.82        1:32.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.63                 
                     
Santeri Berggren  2003    223  44.18        1:35.39   
  Octopus Lohja  1:35.96                 
                     
Alexander Nyman  2004    215  47.25        1:36.68   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.30                 
                     
10  Antti Malmberg  2003    211  44.54        1:37.28   
  Octopus Lohja  1:47.44                 
                     
11  Henri Korpi  2004    206  45.91        1:38.00   
  Octopus Lohja  1:57.11                 
                     
12  Veeti Salminen  2004    194  48.19        1:39.94   
  Simmis Wanda  1:44.67                 
                     
13  Joona Saarnio  2004    193  47.22        1:40.22   
  Järvenpään Uintiklubi  1:39.08                 
                     
14  Eemeli Nylund  2003    185  47.82        1:41.64   
  Heinolan Isku  1:37.84                 
                     
15  Matteus Einiö  2004    179  47.69        1:42.69   
  Gladius Kirkkonummi  1:50.27                 
                     
16  Rasmus Roiko  2004    178  50.40        1:42.82   
  ORCA Helsinki  1:43.89                 
                     
17  Oscar Taht  2003    153  51.70        1:48.26   
  Simmis Wanda  1:49.26                 
                     
18  Martti Karesjoki  2004    152  49.35        1:48.48   
  Tuusulan Uimaseura  1:56.36                 
                     
19  Elisey Sobatkovskiy  2004    148  52.57        1:49.29   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Niklas Riihelä  2003    148  50.58        1:49.37   
  Simmis Wanda  1:50.34                 
                     
21  Mikael Vatiainen  2003    143  52.51        1:50.72   
  Simmis Wanda  1:57.19                 
                     
22  Aleksi Rissanen  2004    141  52.38        1:51.05   
  Simmis Wanda                   
                     
23  Tuomas Vihavainen  2003    132  55.05        1:53.54   
  Simmis Wanda  1:51.43                 
                     
24  Otso Mäkivuokko  2003    131  53.77        1:53.84   
  Gladius Kirkkonummi  1:53.07                 
                     
25  Vi Thai Ngo  2004    123  53.00        1:56.25   
  Simmis Wanda                   
                     
26  Eero Asikainen  2004    103  57.73        2:03.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Nikita Batluk  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  1:38.16                 
                     
Dang Le Nhut  2003              DSQ   
  Simmis Wanda  1:22.02                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    530  33.49        1:11.54   
  Cetus Espoo  1:09.79                 
                     
Petteri Haverinen  2001    498  34.21        1:13.05   
  Lahden Uimaseura  1:11.12                 
                     
Pyry Nurminen  2001    496  34.33        1:13.14   
  ORCA Helsinki  1:12.08                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    493  34.89        1:13.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.64                 
                     
Lauri Krapf  2001    468  34.68        1:14.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.88                 
                     
Eetu Einto  2001    423  34.73        1:17.13   
  Nurmijärven Uinti  1:12.97                 
                     
Niilo Olander  2001    422  36.09        1:17.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.03                 
                     
Juho Laukkanen  2001    405  36.01        1:18.25   
  Simmis Wanda  1:16.78                 
                     
Niklas Linnanen  2001    379  36.48        1:20.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.50                 
                     
10  Teemu Ihanamäki  2001    369  38.40        1:20.72   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.09                 
                     
11  Matias Ola  2002    358  38.88        1:21.50   
  ORCA Helsinki  1:22.84                 
                     
12  Ville Rissanen  2001    333  38.80        1:23.51   
  Simmis Wanda  1:25.86                 
                     
13  Jerry Roine  2002    328  39.40        1:23.95   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.31                 
                     
14  Jere Nevalainen  2001    272  41.34        1:29.29   
  Aurajoen Uinti  1:23.35                 
                     
15  Heikki Väkeväinen  2002    249  43.42        1:32.05   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.75                 
                     
16  Eetu Häkkinen  2001    234  44.86        1:33.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:28.49                 
                     
17  Janne Mononen  2002    206  47.05        1:38.00   
  Simmis Wanda  1:38.36                 
                     
18  Aran Aydar  2002    146  53.55        1:49.75   
  Simmis Wanda  1:51.31                 
                     
Jere Broman  2002              DNS   
  Nokian Pyry  1:20.94                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Kuronen  2000    512  33.59        1:12.39   
  Nokian Pyry  1:13.66                 
                     
Henri Kyyrä  1999    472  34.94        1:14.37   
  Simmis Wanda  1:11.34                 
                     
Nestori Tiainen  2000    241  42.84        1:32.98   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.65                 
                     
Matias Blomfelt  2000              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:20.92                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: JD Multituote Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Salmimies  2004    410  1:25.03  2:57.18  4:35.94    6:01.13   
  Nurmijärven Uinti  5:59.54                 
                     
Laura Vitsut  2004    389  1:24.67  2:53.59  4:44.07    6:07.51   
  Uimaseura Briis  5:46.20                 
                     
Aino Koskelo  2005    369  1:25.46  3:01.99  4:47.59    6:14.15   
  Nurmijärven Uinti  6:07.41                 
                     
Alina Antila  2004    367  1:33.79  2:59.38  4:57.31    6:14.80   
  Tuusulan Uimaseura  6:28.59                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: JD Multituote Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    452  1:21.57  2:50.24  4:31.57    5:49.52   
  Nokian Pyry  6:08.01                 
                     
Sini Korin  2003    423  1:20.89  2:49.23  4:35.35    5:57.49   
  Nokian Pyry                   
                     
Olivia Koski  2002    389  1:23.26  2:55.25  4:44.45    6:07.62   
  Aurajoen Uinti  6:10.99                 
                     
Oona Lehtola  2003    378  1:32.88  3:05.30  4:48.73    6:11.10   
  Tuusulan Uimaseura  6:28.41                 
                     
Nicole Sundell  2003    372  1:25.48  3:07.73  4:50.96    6:13.04   
  ORCA Helsinki  6:18.25                 
                     
Alida Öhberg  2002    363  1:32.34  2:58.53  4:56.21    6:16.01   
  Aurajoen Uinti  6:13.17                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    308  1:41.50  3:20.60  5:14.47    6:37.34   
  Aurajoen Uinti  6:32.03                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: JD Multituote Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Pajari  2001    454  1:17.68  2:50.64  4:32.70    5:49.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Anni Manninen  2001    453  1:21.08  2:50.52  4:32.00    5:49.46   
  Simmis Wanda  6:01.40                 
                     
Jenni Lehtonen  2000    388  1:30.63  3:01.87  4:47.82    6:07.91   
  Aurajoen Uinti  6:03.14                 
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: JD Multituote Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    376  1:19.77  2:50.67  4:23.42    5:37.79   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: JD Multituote Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    440  1:08.88  2:31.60  4:07.36    5:20.37   
  ORCA Helsinki  5:36.75                 
                     
Harald Åström  2001    416  1:17.76  2:43.75  4:12.71    5:26.41   
  Helsingfors Simsällskap  5:28.63                 
                     
Elias Filippovits  2002    395  1:09.83  2:38.54  4:15.40    5:32.21   
  ORCA Helsinki  5:20.54                 
                     
Danila Shishinin  2002    379  1:17.64  2:47.64  4:22.91    5:36.78   
  ORCA Helsinki  5:46.39                 
                     
Niilo Olander  2001    364  1:20.03  2:53.74  4:25.98    5:41.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:38.53                 
                     
Jere Nevalainen  2001    354  1:30.29  2:54.19  4:38.19    5:44.41   
  Aurajoen Uinti  5:31.61                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    352  1:21.44  2:51.05  4:26.98    5:45.16   
  Nurmijärven Uinti  5:37.20                 
                     
Ville-Veikko Katajisto  2002    232  1:23.04  4:01.51  5:50.75    6:36.70   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    271          36.64   
  Joensuun Uimaseura  37.04                 
Laura Liias  2007    238          38.29   
  Uimaseura Briis  37.72                 
Inka Hämäläinen  2007    216          39.52   
  Joensuun Uimaseura  39.77                 
Peppi Lehtinen  2007    215          39.57   
  Kankaanpään Uimarit  42.06                 
Anni Frusti  2007    174          42.47   
  Nokian Pyry  41.60                 
Johanna Simm  2007    173          42.55   
  Uimaseura Briis  42.65                 
Maia Loponen  2007    139          45.75   
  ORCA Helsinki  47.42                 
Neri Lätti  2007    134          46.26   
  Joensuun Uimaseura  43.98                 
Kia Niklander  2007    128          47.08   
  Hyvinkään Uimaseura  52.90                 
10  Emilia Wall  2008    122          47.82   
  Simmis Wanda  47.19                 
11  Hilla Lehtonen  2007    117          48.39   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Aura Haunia  2007    91          52.67   
  Simmis Wanda  51.08                 
13  Viia Tossavainen  2007    91          52.74   
  Simmis Wanda  52.15                 
14  Josefina Vainio  2007    87          53.54   
  Simmis Wanda  54.91                 
15  Lotta Jokinen  2009    86          53.70   
  Simmis Wanda  56.55                 
16  Maija Kuisma  2008    66          58.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Hanna-Mari Kuisma  2009    53          1:03.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kaisla Henttu  2007              DNS   
  Simmis Wanda  54.12                 
Laura Lehtoila  2008              DNS   
  ORCA Helsinki  44.69                 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    445          31.07   
  Simmis Wanda  31.87                 
Moona Korpikoski  2005    399          32.22   
  Nokian Pyry  33.68                 
Elina Ryynänen  2005    398          32.26   
  Simmis Wanda  33.42                 
Maria Korkalainen  2005    393          32.37   
  Joensuun Uimaseura  33.00                 
Anniina Ahonen  2005    364          33.23   
  Hyvinkään Uimaseura  32.68                 
Mari Ann Marran  2005    332          34.24   
  Uimaseura Briis  33.99                 
Kertu Kann  2006    325          34.48   
  Uimaseura Briis  34.25                 
Iida Vesa  2005    318          34.74   
  ORCA Helsinki  35.69                 
Siiri Pekkala  2005    317          34.77   
  Simmis Wanda  34.48                 
10  Nelli Lehmijoki  2005    316          34.81   
  Nokian Pyry  36.85                 
11  Grete Jaanus  2005    313          34.93   
  Uimaseura Briis  34.56                 
12  Helen Jaagant  2006    297          35.56   
  Uimaseura Briis  35.99                 
13  Jenna Nousiainen  2005    293          35.69   
  Nokian Pyry  35.31                 
14  Ilona Marleen Koppel  2005    292          35.76   
  Uimaseura Briis  36.61                 
15  Anna Lehmusvaara  2005    285          36.03   
  Simmis Wanda  35.64                 
16  Sivi Juvakka  2005    282          36.17   
  Nokian Pyry  37.00                 
17  Hilla Wiemers  2005    281          36.21   
  ORCA Helsinki  38.45                 
18  Anett Moor  2005    277          36.36   
  Uimaseura Briis  37.56                 
19  Daniela Sohlman  2005    276          36.41   
  Simmis Wanda  36.14                 
20  Fanny Savia  2005    272          36.62   
  Nokian Pyry  38.69                 
21  Helmi Räsänen  2006    263          37.03   
  Simmis Grani  40.20                 
22  Maria Mustonen  2005    247          37.81   
  ORCA Helsinki  40.05                 
23  Aino Emilia Hankala  2005    246          37.87   
  Simmis Wanda  38.29                 
24  Erika Pajo  2006    242          38.03   
  Uimaseura Briis  38.87                 
25  Roosa Tuomola  2005    233          38.51   
  Tuusulan Uimaseura  39.22                 
26  Noora Glasin  2006    224          39.05   
  Simmis Wanda  38.94                 
27  Pinja Suominen  2006    213          39.70   
  Gladius Kirkkonummi  42.69                 
28  Sofi Andström  2005    212          39.79   
  Simmis Wanda  39.66                 
29  Pihla Pyykönen  2005    210          39.86   
  Joensuun Uimaseura  38.77                 
30  Karoliina Evert  2006    208          40.05   
  Uimaseura Briis  39.45                 
31  Jenni Virkkunen  2005    200          40.54   
  Simmis Wanda  42.90                 
32  Iris Lahtinen  2006    196          40.85   
  Gladius Kirkkonummi  46.28                 
33  Merete Lätti  2006    190          41.21   
  Joensuun Uimaseura  38.90                 
34  Lotta Teittinen  2005    190          41.27   
  Octopus Lohja  41.43                 
35  Ella Trebs  2005    189          41.30   
  Simmis Wanda  42.47                 
36  Weera Taimela  2005    172          42.61   
  Gladius Kirkkonummi  44.94                 
37  Peppi Virokannas  2006    171          42.67   
  ORCA Helsinki  42.79                 
38  Maria Karvonen  2006    169          42.85   
  Simmis Wanda  43.26                 
39  Nella Kallinen  2005    169          42.89   
  Simmis Wanda  45.41                 
40  Riikka Broman  2006    169          42.90   
  Nokian Pyry  42.61                 
41  Milma Tammikorpi  2006    164          43.35   
  Simmis Wanda  46.94                 
42  Iisa Lavikainen  2006    161          43.57   
  Hyvinkään Uimaseura  49.48                 
43  Elsa Määttä  2006    158          43.86   
  Hyvinkään Uimaseura  37.93                 
44  Peppi Värikoski  2006    157          43.93   
  Nokian Pyry  43.20                 
45  Kia Jokinen  2005    141          45.58   
  Simmis Wanda  43.74                 
46  Almina Köroglu  2005    126          47.26   
  Simmis Wanda  45.64                 
47  Waula Taimela  2005    121          47.86   
  Gladius Kirkkonummi  48.90                 
48  Hertta Lustig  2005    121          47.93   
  Octopus Lohja  49.28                 
49  Ella Palovaara  2005    119          48.15   
  Octopus Lohja  46.69                 
50  Janika Hinkkanen  2005    118          48.29   
  Gladius Kirkkonummi  49.81                 
Aino-Maria Ainasoja  2005              DNS   
  ORCA Helsinki  41.11                 
Emilia Hakala  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Svetlana Poslanchik  2002    600          28.12   
  Vovis Pietari  27.00                 
Vera Vartiainen  2002    555          28.86   
  Järvenpään Uintiklubi  28.88                 
Venla Suihkonen  2002    553          28.91   
  Octopus Lohja  29.11                 
Kiia Kärkkäinen  2003    532          29.27   
  Heinolan Isku  28.72                 
Vilma Hottinen  2002    499          29.91   
  Simmis Wanda  29.41                 
Nea Winqvist  2002    470          30.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.39                 
Agneta Kallas  2002    453          30.89   
  Simmis Wanda  30.66                 
Alida Öhberg  2002    450          30.95   
  Aurajoen Uinti  30.45                 
Helmi Lehtonen  2004    450          30.96   
  Järvenpään Uintiklubi  32.46                 
10  Ella Hurtta  2003    446          31.05   
  Uimaseura Aquila  31.87                 
11  Anni Koivula  2003    442          31.15   
  Nokian Pyry  31.82                 
12  Siiri Toiva  2002    429          31.45   
  Nokian Pyry  31.15                 
13  Minna Kinnunen  2003    427          31.51   
  Joensuun Uimaseura  30.89                 
14  Tiiu Korhonen  2003    422          31.62   
  Uimaseura Aquila  32.52                 
15  Vilja Laaksonen  2002    419          31.69   
  Järvenpään Uintiklubi  30.87                 
16  Sofia Harju  2002    418          31.73   
  Simmis Wanda  32.19                 
17  Elina Gavrilov  2004    414          31.82   
  Joensuun Uimaseura  32.10                 
18  Elisabeth Marie Salm  2002    411          31.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.08                 
19  Nessa Järvinen  2004    410          31.92   
  Uimaseura Aquila  32.62                 
20  Oona Parviainen  2002    404          32.08   
  Joensuun Uimaseura  31.97                 
21  Sini Korin  2003    403          32.12   
  Nokian Pyry  31.83                 
22  Karla Nevalainen  2002    385          32.60   
  HTU Stadi  32.93                 
23  Salla Rantala  2004    379          32.79   
  Nokian Pyry  33.74                 
24  Maria Yritys  2002    377          32.84   
  Hyvinkään Uimaseura  34.49                 
25  Sanni Salmi  2003    375          32.89   
  Nokian Pyry  32.69                 
26  Roosa Pilsari  2003    368          33.10   
  Järvenpään Uintiklubi  33.99                 
27  Sara Pantsu  2003    368          33.11   
  Simmis Wanda  33.87                 
28  Aliina Karvonen  2004    367          33.13   
  Simmis Wanda  34.03                 
29  Tiia Kuisma  2003    361          33.32   
  Hyvinkään Uimaseura  33.35                 
30  Ronja Myllykallio  2003    360          33.33   
  Nokian Pyry  32.76                 
31  Emma Loponen  2003    359          33.36   
  Simmis Wanda  33.74                 
32  Hilma Husari  2004    349          33.70   
  Nokian Pyry  35.29                 
33  Ida Nuppola  2002    347          33.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.57                 
34  Henni Havén  2004    347          33.75   
  Simmis Wanda  33.59                 
35  Pinja Pyykönen  2002    342          33.91   
  Joensuun Uimaseura  33.16                 
36  Sanna Pajula  2003    335          34.16   
  Kankaanpään Uimarit  34.06                 
37  Essi Loponen  2004    327          34.41   
  Simmis Wanda  35.65                 
38  Aava Mattila  2003    325          34.48   
  Simmis Wanda  36.20                 
39  Iida Herrala  2004    317          34.79   
  Simmis Wanda  34.72                 
40  Saara Sauranen  2002    305          35.22   
  Tuusulan Uimaseura  35.31                 
41  Elina Syvänne  2004    303          35.32   
  Tuusulan Uimaseura  35.65                 
42  Sanni Luostarinen  2002    302          35.34   
  Järvenpään Uintiklubi  36.19                 
43  Oona Eriksson  2004    295          35.63   
  Simmis Wanda  36.20                 
44  Emma Aarnikoivu  2002    280          36.26   
  Simmis Wanda  36.92                 
45  Amanda Mielty  2003    272          36.59   
  Simmis Wanda  37.10                 
46  Laura Pitkänen  2002    266          36.88   
  Järvenpään Uintiklubi  35.36                 
47  Pinja Kallio  2004    265          36.90   
  Kankaanpään Uimarit  38.08                 
48  Iiris Saranpää  2002    264          36.95   
  Joensuun Uimaseura  35.99                 
49  Maija Nätti  2004    255          37.39   
  Simmis Wanda  38.75                 
50  Moona Pitkänen  2003    246          37.83   
  Joensuun Uimaseura  37.84                 
51  Saga Peltolehto  2003    240          38.17   
  Nokian Pyry  38.09                 
52  Niini Saxelin  2003    231          38.63   
  Tuusulan Uimaseura  37.68                 
53  Emmi Silvola  2004    216          39.51   
  Hyvinkään Uimaseura  43.09                 
54  Vilma Lipponen  2003    214          39.67   
  Simmis Wanda  39.55                 
55  Vivian Ljungqvist  2003    156          44.00   
  ORCA Helsinki  44.64                 
56  Fanni Mäntykoski  2002    154          44.20   
  Simmis Wanda                   
57  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    130          46.75   
  ORCA Helsinki  45.69                 
Eva Melvas  2002              DNS   
  ORCA Helsinki  36.71                 
Henrietta Löfgren  2003              DNS   
  Simmis Wanda  35.16                 
Lotta Lehtoila  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  31.89                 
Nicole Yisrael  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  31.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    662          27.22   
  Aurajoen Uinti  27.03                 
Janette Setälä  2001    533          29.25   
  Aurajoen Uinti  29.03                 
Mette Konttila  2001    514          29.62   
  Octopus Lohja  30.06                 
Jasmin Rosnell  2000    460          30.74   
  Aurajoen Uinti  29.95                 
Sara Taskinen  2000    448          31.01   
  Simmis Wanda  30.11                 
Anni Manninen  2001    439          31.20   
  Simmis Wanda  31.11                 
Noora Kanerva  2000    426          31.53   
  Simmis Wanda  30.94                 
Katariina Kivi  2001    421          31.64   
  Järvenpään Uintiklubi  32.02                 
Wilma Walther  2001    421          31.65   
  HTU Stadi  32.04                 
10  Annika Niemi  2000    421          31.66   
  Simmis Wanda  31.62                 
11  Juuli Miettinen  2000    420          31.67   
  Simmis Wanda  30.03                 
12  Mariel Mylly  2001    417          31.74   
  Järvenpään Uintiklubi  30.97                 
13  Lotta Aho  2000    405          32.05   
  Aurajoen Uinti  29.63                 
14  Tara Hintsanen  2000    382          32.69   
  Simmis Wanda  32.02                 
15  Ella Hörkkö  2001    374          32.92   
  Simmis Wanda  33.28                 
16  Ida Wagner  2000    372          32.99   
  Simmis Wanda  32.42                 
17  Marianne Uusitalo  2001    329          34.37   
  Octopus Lohja  36.28                 
18  Oona Malinen  2001    328          34.38   
  Octopus Lohja  34.17                 
19  Jenna Saarinen  2001    265          36.93   
  Simmis Wanda  36.92                 
20  Fanny Talonpoika  2001    255          37.41   
  Simmis Wanda  35.09                 
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kennert Jõgis  2006    255          32.96   
  Uimaseura Briis  34.63                 
Ron Rooni  2007    235          33.87   
  Uimaseura Briis  38.22                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    228          34.21   
  Stadin Delfiinit  36.87                 
Jarko Miller  2006    211          35.07   
  Uimaseura Briis  36.56                 
Nico Kulju  2006    200          35.75   
  Simmis Wanda  36.03                 
Ricco Põldveer  2006    194          36.11   
  Uimaseura Briis  37.71                 
Iiro Räty  2006    188          36.50   
  Nokian Pyry  39.25                 
Roger Ruhno  2006    188          36.50   
  Uimaseura Briis  37.34                 
Mikael Böckerman  2006    187          36.56   
  Gladius Kirkkonummi  35.68                 
10  Ahti Halttunen  2006    182          36.85   
  Hyvinkään Uimaseura  40.35                 
11  Karl-Eerik Rooni  2006    160          38.48   
  Uimaseura Briis  41.55                 
12  Juho Kallio  2007    148          39.47   
  Kankaanpään Uimarit  40.99                 
13  Matias Kukkonen  2006    148          39.53   
  Stadin Delfiinit                   
14  Ilja Belov  2007    142          40.00   
  Simmis Wanda  39.35                 
15  Niko Antman  2006    129          41.29   
  Gladius Kirkkonummi  40.41                 
16  Joonas Salk  2007    127          41.52   
  Uimaseura Briis  42.00                 
17  Lauri Valtanen  2007    121          42.22   
  Simmis Wanda  41.92                 
18  Juuso Kuusala  2006    111          43.40   
  Simmis Wanda  42.58                 
19  Oiva Koppelmäki  2007    108          43.89   
  Hyvinkään Uimaseura  44.60                 
20  Ville Tolppala  2007    104          44.43   
  ORCA Helsinki  47.02                 
21  Juuso Haara  2006    75          49.38   
  Simmis Wanda  48.25                 
22  Dominic Konstantinov  2006    64          52.04   
  Simmis Wanda                   
Jul Han  2006              DNS   
  Simmis Wanda  42.33                 
Joona Korpikoski  2007              DSQ   
  Nokian Pyry  51.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    409          28.15   
  Nokian Pyry  28.79                 
Karl Christopher Teder  2004    352          29.60   
  Uimaseura Briis  30.39                 
Tino Kaukonen  2004    346          29.76   
  HTU Stadi  32.13                 
Joonas Maaranen  2004    326          30.37   
  Hyvinkään Uimaseura  29.58                 
Hans Herman Männik  2005    321          30.51   
  Uimaseura Briis  31.29                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    282          31.85   
  Järvenpään Uintiklubi  33.53                 
Alexander Nyman  2004    259          32.79   
  Hyvinkään Uimaseura  32.59                 
Hugo Johannes Maranik  2005    256          32.89   
  Uimaseura Briis  32.35                 
Karl Jõgis  2004    252          33.10   
  Uimaseura Briis  32.81                 
10  Aleksi Hämäläinen  2004    250          33.17   
  Joensuun Uimaseura  32.96                 
11  Alexey Kirov  2004    245          33.39   
  Tuusulan Uimaseura  36.20                 
12  Rasmus Roiko  2004    235          33.85   
  ORCA Helsinki  35.47                 
13  Matti Nätti  2004    227          34.26   
  Simmis Wanda  33.76                 
14  Nico Peltonen  2005    223          34.47   
  Hyvinkään Uimaseura  33.67                 
15  Mikhail Vilesov  2005    201          35.66   
  Joensuun Uimaseura  35.62                 
16  Jimi Kojo  2005    198          35.87   
  Uimaseura Aquila  34.67                 
17  Egor Tanska  2004    169          37.75   
  Simmis Wanda  37.90                 
18  Konsta Kauppinen  2005    156          38.80   
  Joensuun Uimaseura  39.45                 
19  Tiger Tran  2005    149          39.42   
  Simmis Wanda  39.71                 
20  Timo Parviainen  2004    146          39.64   
  Simmis Wanda                   
21  Aleksi Rissanen  2004    139          40.27   
  Simmis Wanda  42.15                 
22  Henri Hietto  2005    114          43.00   
  Simmis Wanda  45.33                 
23  Vi Thai Ngo  2004    114          43.12   
  Simmis Wanda  41.86                 
24  Iivari Paananen  2005    98          45.25   
  Hyvinkään Uimaseura  45.82                 
25  Juho Kotamäki  2005    97          45.50   
  Simmis Wanda  46.05                 
26  Arttu Pajamo  2005    63          52.35   
  Simmis Wanda  50.90                 
Aapo Tuhkanen  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  35.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Äijälä  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  29.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    544          25.60   
  Aurajoen Uinti  25.53                 
Onni-Kalle Luomala  2002    461          27.05   
  Järvenpään Uintiklubi  27.64                 
Kalle Hyttinen  2001    431          27.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  27.77                 
Jere Nevalainen  2001    425          27.80   
  Aurajoen Uinti  27.14                 
Sami Uusikumpu  2003    401          28.35   
  Simmis Wanda  29.34                 
Pyry Nurminen  2001    400          28.36   
  ORCA Helsinki  27.59                 
Eetu Einto  2001    397          28.44   
  Nurmijärven Uinti  27.19                 
Juho Laukkanen  2001    383          28.78   
  Simmis Wanda  28.39                 
Ali Gardberg  2001    376          28.96   
  Simmis Wanda  28.87                 
10  Teemu Ihanamäki  2001    376          28.97   
  Kankaanpään Uimarit  28.87                 
11  Elias Nurmi  2001    372          29.05   
  Alavuden Urheilijat  29.13                 
12  Niilo Olander  2001    372          29.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.49                 
13  Victor Vardeka  2001    371          29.10   
  ORCA Helsinki  28.82                 
14  Lukas Vahtera  2001    364          29.26   
  Simmis Wanda  29.45                 
15  Henri Heikkilä  2003    357          29.47   
  Uimaseura Aquila  29.99                 
16  Dang Le Nhut  2003    344          29.84   
  Simmis Wanda  29.72                 
17  Iivari Tuomola  2002    343          29.87   
  Simmis Wanda  30.37                 
18  Lasse Saarinen  2002    339          29.98   
  Octopus Lohja  33.06                 
19  Max Walther  2003    338          29.99   
  HTU Stadi  30.63                 
20  Topi Myyry  2003    326          30.37   
  Joensuun Uimaseura  30.87                 
21  Patrik Pihlajamäki  2002    321          30.51   
  Kankaanpään Uimarit  30.76                 
22  Arsenij Shadrin  2003    315          30.71   
  Joensuun Uimaseura  29.91                 
23  Juuso Rahikainen  2003    312          30.80   
  Tuusulan Uimaseura  30.52                 
24  Aarne Myllynen  2002    310          30.87   
  Järvenpään Uintiklubi  31.00                 
25  Sampo Peltola  2002    307          30.99   
  Järvenpään Uintiklubi  31.69                 
26  Kristian Kanerva  2002    300          31.22   
  ORCA Helsinki  32.88                 
27  Miro Merinen  2003    287          31.68   
  Simmis Wanda  31.78                 
28  Eemeli Nylund  2003    281          31.91   
  Heinolan Isku  32.16                 
29  Otto Mikkonen  2003    276          32.11   
  Joensuun Uimaseura  32.07                 
30  Sebastian Stenbacka  2002    275          32.15   
  Octopus Lohja  32.62                 
31  Leevi Kervinen  2003    272          32.25   
  Uimaseura Aquila  32.90                 
32  Juho Elia Marjala  2003    259          32.78   
  Simmis Wanda  32.53                 
33  Samuel Syrjänen  2002    251          33.11   
  Simmis Wanda  33.36                 
34  Heikki Väkeväinen  2002    247          33.32   
  Gladius Kirkkonummi  32.68                 
35  Konsta Pekkala  2003    241          33.60   
  Simmis Wanda  32.57                 
36  Aran Aydar  2002    223          34.44   
  Simmis Wanda  34.61                 
37  Tuomas Vihavainen  2003    211          35.07   
  Simmis Wanda  38.99                 
38  Vyacheslav Bobin  2002    208          35.29   
  Joensuun Uimaseura  35.06                 
39  Oscar Taht  2003    188          36.46   
  Simmis Wanda  35.64                 
40  Samuli Surakka  2003    184          36.71   
  Simmis Wanda  35.68                 
41  Henri Erlund  2003    177          37.24   
  HTU Stadi  42.02                 
42  Antti Komu  2003    172          37.54   
  Simmis Wanda  39.49                 
43  Niklas Riihelä  2003    131          41.15   
  Simmis Wanda  38.76                 
44  Eeli Myöhänen  2003    112          43.33   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Seppälä  1999    589          24.94   
  Simmis Wanda  24.91                 
Alexey Belfer  2000    573          25.17   
  ORCA Helsinki  25.07                 
Onni Kuronen  2000    470          26.88   
  Nokian Pyry  27.20                 
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Freja Transport&Logistics 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Herrala  2004    393  42.66  1:31.36  2:21.55    3:09.91   
  Simmis Wanda  3:10.11                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    375  42.68  1:33.23  2:25.58    3:12.79   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Erica Tomperi  2004    339  47.00  1:37.47  2:29.51    3:19.45   
  Nokian Pyry  3:20.71                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    330  46.55  1:38.53  2:31.10    3:21.21   
  Hyvinkään Uimaseura  3:23.00                 
                     
Iina Vänttinen  2006    297  48.45  1:41.65  2:35.83    3:28.49   
  Simmis Wanda  3:41.87                 
                     
Aliina Karvonen  2004    289  48.27  1:42.94  2:39.64    3:30.18   
  Simmis Wanda  3:33.98                 
                     
Meea Juntunen  2005    283  50.08  1:45.45  2:42.47    3:31.66   
  Tuusulan Uimaseura  4:21.88                 
                     
Hanna Kangur  2004    281  49.23  1:44.71  2:41.29    3:32.29   
  Uimaseura Briis  3:40.51                 
                     
Vilma Saarinen  2004    279  46.33  1:40.43  2:37.07    3:32.68   
  Octopus Lohja  3:38.03                 
                     
10  Maria Mustonen  2005    267  50.24  1:44.77  2:42.19    3:36.02   
  ORCA Helsinki  4:24.64                 
                     
11  Peppi Siurola  2004    255  48.94  1:45.75  2:45.09    3:39.11   
  Simmis Wanda                   
                     
Aino-Maria Ainasoja  2005              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Freja Transport&Logistics 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hottinen  2002    425  39.60  1:25.64  2:15.28    3:04.94   
  Simmis Wanda  2:55.40                 
                     
Saana Yritys  2003    366  40.80  1:29.56  2:21.84    3:14.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Daniela Degenhardt  2003    358  44.64  1:34.72  2:26.45    3:15.89   
  Aurajoen Uinti  3:15.22                 
                     
Oona Lehtola  2003    351  47.18  1:38.14  2:29.16    3:17.17   
  Tuusulan Uimaseura  3:23.46                 
                     
Olivia Koski  2002    332  46.87  1:38.01  2:29.64    3:20.76   
  Aurajoen Uinti  3:22.36                 
                     
Sara Myller  2003    330  45.41  1:36.60  2:28.98    3:21.17   
  Tuusulan Uimaseura  3:24.52                 
                     
Emilia Myllykoski  2003    278  48.31  1:42.40  2:38.78    3:32.91   
  Simmis Wanda  3:32.18                 
                     
Vilma Lipponen  2003    258  50.23  1:47.48  2:44.63    3:38.25   
  Simmis Wanda                   
                     
Alida Öhberg  2002    240  50.71  1:47.48  2:47.17    3:43.70   
  Aurajoen Uinti  3:38.97                 
                     
10  Nea Kovalainen  2003    237  50.45  1:47.10  2:46.68    3:44.63   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sanni Luostarinen  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  3:31.31                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Freja Transport&Logistics 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada Nyström  2001    533  38.80  1:22.24  2:06.80    2:51.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:47.79                 
                     
Annika Tietz  2001    508  39.37  1:24.20  2:10.24    2:54.23   
  HTU Stadi  2:50.64                 
                     
Maari Sinivuori  2001    374  45.21  1:34.56  2:24.88    3:12.98   
  Tuusulan Uimaseura  3:28.60                 
                     
Janette Setälä  2001    360  44.40  1:33.87  2:24.95    3:15.45   
  Aurajoen Uinti  3:03.57                 
                     
Jenni Lehtonen  2000    332  47.10  1:37.99  2:30.39    3:20.85   
  Aurajoen Uinti  3:22.84                 
                     
Erja Tiljander  2000    266  47.24  1:40.77  2:38.18    3:36.05   
  Hyvinkään Uimaseura  3:31.41                 
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Freja Transport&Logistics 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arsenij Shadrin  2003    391  38.10  1:22.82  2:09.53    2:53.55   
  Joensuun Uimaseura  3:17.37                 
                     
Akseli Maaranen  2004    327  42.24  1:29.40  2:18.51    3:04.33   
  Hyvinkään Uimaseura  3:05.15                 
                     
Oliver Hanhimäki  2003    266  44.15  1:33.67  2:26.39    3:17.37   
  Octopus Lohja  3:18.79                 
                     
Juuso Haara  2006    131  57.30  2:01.14  3:06.77    4:09.99   
  Simmis Wanda                   
                     
Juuso Rahikainen  2003              DNF   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Freja Transport&Logistics 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Hyttinen  2001    526  35.76  1:15.95  1:56.79    2:37.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:41.45                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    494  36.54  1:17.63  1:59.93    2:40.60   
  Cetus Espoo  2:34.84