Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2018    Tulostuspäivämäärä  05 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  00:10   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karolin Teder  2008    246          43.15   
  Uimaseura Briis  41.90                 
Sanni Aarnivuo  2008    204          45.90   
  Simmis Wanda  46.89                 
Taisiya Baindurashvili  2008    195          46.59   
  Uimaseura Helsinki  47.54                 
Minni Marit Peenoja  2008    193          46.81   
  Uimaseura Briis  47.00                 
Jonna Kurki  2008    191          46.94   
  Simmis Wanda  44.93                 
Kira Kondratjeva  2008    186          47.35   
  Uimaseura Helsinki  52.92                 
Helis Laane  2008    175          48.33   
  Uimaseura Briis  53.23                 
Sofia Maude  2008    168          48.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.76                 
Sandra Miller  2008    163          49.45   
  Uimaseura Briis  52.80                 
10  Emilia Wall  2008    160          49.81   
  Simmis Wanda  47.48                 
11  Serafima Ratner  2008    157          50.06   
  Uimaseura Helsinki  48.98                 
12  Fiia Immonen  2008    153          50.57   
  Vanders                   
13  Marja Anna Siimes  2008    150          50.82   
  Uimaseura Helsinki  52.00                 
14  Iiris Pajamo  2008    139          52.18   
  Simmis Wanda  50.52                 
15  Sira Katavisto  2008    137          52.46   
  ORCA Helsinki  53.54                 
16  Helmi Oksa  2009    132          53.11   
  Nummelan Kisaajat  51.86                 
17  Venla Hoffren  2009    130          53.29   
  Simmis Wanda  52.82                 
18  Kea-Erin Saarinen  2008    121          54.69   
  ORCA Helsinki  56.43                 
19  Saara Pakomäki  2008    114          55.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.17                 
20  Lotta Jokinen  2009    95          59.17   
  Simmis Wanda  1:00.87                 
Linnea Heikkilä  2008              DNS   
  Simmis Grani  50.83                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kertu Kann  2006    396          36.84   
  Uimaseura Briis  36.88                 
Dominika Stalinskaja  2007    339          38.80   
  Cetus Espoo  40.64                 
Helen Jaagant  2006    326          39.29   
  Uimaseura Briis  41.00                 
Erika Pajo  2006    318          39.64   
  Uimaseura Briis  38.50                 
Susanna Ryynänen  2006    315          39.76   
  Simmis Wanda  44.45                 
Tilda Aaltonen  2006    304          40.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.47                 
Nora Miller  2006    304          40.24   
  Uimaseura Briis  40.72                 
Enna Äyrämöinen  2007    296          40.59   
  Cetus Espoo  40.88                 
Iina Vänttinen  2006    296          40.59   
  Simmis Wanda  42.53                 
10  Jenni Korkeamäki  2007    292          40.78   
  Cetus Espoo  41.41                 
11  Karoliina Evert  2006    288          40.93   
  Uimaseura Briis  41.06                 
12  Marta Kipper  2006    278          41.44   
  Uimaseura Briis  38.90                 
13  Laura Liias  2007    271          41.77   
  Uimaseura Briis  40.18                 
14  Henrietta Lippus  2006    264          42.13   
  Uimaseura Briis  42.15                 
15  Ellen Lindell  2007    258          42.47   
  Cetus Espoo  41.59                 
16  Anna Salo  2007    248          43.07   
  Cetus Espoo  42.44                 
17  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    247          43.09   
  Cetus Espoo  42.62                 
18  Helmi Räsänen  2006    246          43.16   
  Simmis Grani  49.80                 
19  Sandra Patzig  2007    240          43.51   
  Uimaseura Briis  45.96                 
20  Maria Karvonen  2006    239          43.56   
  Simmis Wanda  46.67                 
21  Iida Tawast  2007    239          43.57   
  Simmis Grani  43.99                 
22  Noora Glasin  2006    233          43.97   
  Simmis Wanda  44.41                 
23  Oosa Mattila  2006    230          44.12   
  Simmis Wanda  45.15                 
24  Johanna Simm  2007    228          44.28   
  Uimaseura Briis  44.28                 
25  Mia Kuriks  2007    227          44.31   
  Uimaseura Briis  45.62                 
26  Anja Miao  2007    213          45.26   
  Cetus Espoo  46.04                 
27  Tinka Enäjärvi  2006    213          45.31   
  ORCA Helsinki                   
28  Diana Heitkova  2007    193          46.80   
  Stadin Delfiinit  44.83                 
29  Pinja Suominen  2006    176          48.26   
  Gladius Kirkkonummi  47.70                 
30  Lada Belozjorova  2006    168          48.99   
  Stadin Delfiinit  47.47                 
31  Peppi Virokannas  2006    163          49.44   
  ORCA Helsinki  48.35                 
32  Pinja Hoffren  2006    147          51.24   
  Simmis Wanda  52.44                 
33  Viia Tossavainen  2007    146          51.37   
  Simmis Wanda  50.58                 
34  Olesia Leshchuk  2006    146          51.38   
  Cetus Espoo  54.16                 
35  Minea Hildén  2007    129          53.51   
  ORCA Helsinki                   
36  Kaisla Henttu  2007    122          54.45   
  Simmis Wanda  55.72                 
37  Aura Haunia  2007    102          57.91   
  Simmis Wanda  51.67                 
Sofie Nauklér  2006              DSQ   
  Simmis Grani  44.91                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katriin Hansalu  2003    568          32.67   
  Uimaseura Briis  31.51                 
Vilma Leppähaara  2005    544          33.14   
  Nummelan Kisaajat  33.65                 
Ella-Maija Syväniemi  2004    487          34.39   
  Gladius Kirkkonummi  34.69                 
Kukka Kangas  2005    479          34.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.82                 
Sonila Selimi  2005    464          34.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.27                 
Roona Karola  2004    439          35.59   
  Tuusulan Uimaseura  36.82                 
Alma Hörkkö  2005    434          35.73   
  Simmis Wanda  37.44                 
Elina Ryynänen  2005    426          35.95   
  Simmis Wanda  39.97                 
Laura Nissi  2004    423          36.04   
  Simmis Wanda  35.74                 
10  Nicole Yisrael  2004    417          36.20   
  Simmis Wanda  36.77                 
11  Juulia Käräjämies  2003    410          36.40   
  Nummelan Kisaajat  36.27                 
12  Fiona Laakso  2005    409          36.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.65                 
13  Aliina Karvonen  2004    405          36.57   
  Simmis Wanda  36.56                 
14  Iida Vesa  2005    402          36.64   
  ORCA Helsinki  38.44                 
15  Ronja Myllykallio  2003    399          36.75   
  Nokian Pyry  35.01                 
16  Anete Michelle Amberg  2004    395          36.87   
  Uimaseura Briis  36.39                 
17  Salla Rantala  2004    395          36.88   
  Nokian Pyry  37.17                 
18  Ella Hurtta  2003    392          36.96   
  Uimaseura Aquila  35.81                 
19  Vilma Puisto  2003    392          36.97   
  Uinti Imatra  35.99                 
20  Julianna Kurkela  2005    389          37.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.58                 
21  Oona Lehtola  2003    383          37.26   
  Tuusulan Uimaseura  38.38                 
22  Maura Bergström  2005    378          37.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.80                 
23  Henrietta Löfgren  2003    358          38.09   
  Simmis Wanda  36.58                 
24  Edla Wuori  2003    354          38.23   
  Nurmijärven Uinti  36.91                 
25  Henni Havén  2004    351          38.36   
  Simmis Wanda  38.38                 
26  My Laverman  2004    339          38.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.72                 
27  Anna Lehmusvaara  2005    330          39.14   
  Simmis Wanda  40.09                 
28  Essi Loponen  2004    326          39.30   
  Simmis Wanda  43.53                 
29  Emilia Myllykoski  2003    322          39.47   
  Simmis Wanda  40.47                 
30  Sanna Valkonen  2003    321          39.52   
  Cetus Espoo  42.18                 
31  Aino Emilia Hankala  2005    319          39.58   
  Simmis Wanda  39.89                 
32  Jenni Kurki  2005    316          39.72   
  Simmis Wanda  40.56                 
33  Aava Mattila  2003    308          40.05   
  Simmis Wanda  39.47                 
34  Sara Pantsu  2003    305          40.18   
  Simmis Wanda  38.75                 
35  Daniela Sohlman  2005    304          40.23   
  Simmis Wanda  43.48                 
36  Saara Seppälä  2005    304          40.24   
  Nummelan Kisaajat  41.55                 
37  Sanni Valtanen  2004    302          40.32   
  Simmis Wanda  38.57                 
38  Iris Erten  2003    298          40.51   
  Simmis Wanda  41.36                 
39  Greete Jaanus  2005    284          41.16   
  Uimaseura Briis  48.15                 
40  Milja Aarnivuo  2005    280          41.35   
  Simmis Wanda  45.70                 
41  Linnea Alakörkkö  2004    276          41.54   
  Cetus Espoo  48.09                 
42  Sini Aarnivuo  2003    275          41.59   
  Simmis Wanda  43.02                 
43  Oona Eriksson  2004    274          41.66   
  Simmis Wanda  44.64                 
44  Siiri Pekkala  2005    273          41.69   
  Simmis Wanda  39.73                 
45  Emma Loo  2004    267          42.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.67                 
46  Emilia Hakala  2005    242          43.42   
  Simmis Wanda  43.94                 
47  Ronja Maude  2005    241          43.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.71                 
48  Roosa Lahti  2004    239          43.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.38                 
49  Kia Kivelä  2003    239          43.59   
  Nummelan Kisaajat  49.09                 
50  Peppi Särkelä  2004    238          43.61   
  Simmis Wanda  42.22                 
51  Aava Merikanto  2004    235          43.84   
  Simmis Wanda  44.96                 
52  Jasmine Errehani  2004    232          44.00   
  Simmis Wanda  44.16                 
53  Mandi Lindroos  2004    230          44.14   
  Simmis Wanda  49.64                 
54  Veera Mäkelä  2004    228          44.26   
  Gladius Kirkkonummi  45.62                 
55  Peppi Siurola  2004    214          45.21   
  Simmis Wanda  45.15                 
56  Ilona Marttila  2005    208          45.64   
  Simmis Wanda  49.80                 
57  Roosa Tuomola  2005    206          45.80   
  Tuusulan Uimaseura  44.97                 
58  Helmi Jämsén  2005    197          46.47   
  Cetus Espoo  50.79                 
59  Aava Kiuru  2004    191          46.94   
  Gladius Kirkkonummi  47.97                 
60  Silja Lehtonen  2004    190          47.04   
  Simmis Wanda  50.74                 
61  Reetta Haara  2004    188          47.23   
  Simmis Wanda  47.94                 
62  Jenni Virkkunen  2005    174          48.40   
  Simmis Wanda  1:00.43                 
63  Emma Autio  2005    170          48.81   
  Cetus Espoo  50.59                 
64  Kia Jokinen  2005    160          49.83   
  Simmis Wanda  48.84                 
65  Lilja Hinkka  2005    113          55.86   
  Tuusulan Uimaseura  1:00.28                 
Leila Hakana  2005              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
Riikka Niskala  2004              DNS   
  Raision Urheilijat  32.60                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    519          33.67   
  Järvenpään Uintiklubi  33.63                 
Siiri Välimaa  2002    422          36.06   
  Tuusulan Uimaseura  34.58                 
Maria Suihko  2001    393          36.94   
  Tuusulan Uimaseura  36.47                 
Emmi Laitinen  2001    356          38.18   
  Helsingin Uimarit  36.55                 
Jade Huhtamaa  2002    354          38.24   
  Helsingin Uimarit  35.72                 
Maari Sinivuori  2001    351          38.35   
  Tuusulan Uimaseura  37.49                 
Essi Helle  2002    280          41.33   
  Helsingin Uimarit  37.85                 
Laura Hautamäki  2002    268          41.94   
  Simmis Wanda  43.78                 
Jenni Raittinen  2001    200          46.25   
  Nurmijärven Uinti  50.18                 
10  Emma Sevenius  2002    140          52.11   
  Nurmijärven Uinti  50.20                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Salk  2007    221          39.73   
  Uimaseura Briis  40.25                 
Ron Rooni  2007    213          40.22   
  Uimaseura Briis  39.15                 
Daniel Kajava  2007    200          41.05   
  Uimaseura Helsinki  41.52                 
Eetu Autio  2007    198          41.23   
  Uimaseura Aquila  39.47                 
Ralf Rändla  2008    184          42.23   
  Uimaseura Briis  43.10                 
Nikita Rantsev  2007    178          42.67   
  Uimaseura Helsinki  50.18                 
Eelis Lummaa  2007    166          43.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.01                 
Julius Linde  2007    163          43.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.88                 
Märt Lukas Marran  2008    151          45.08   
  Uimaseura Briis  44.11                 
10  Pravin Perasath  2008    144          45.77   
  Simmis Wanda  43.14                 
11  Lauri Valtanen  2007    140          46.26   
  Simmis Wanda  47.51                 
12  Mathias Eerola  2008    124          48.17   
  Simmis Grani  54.01                 
13  Iivari Sippola  2007    122          48.37   
  Vanders  57.22                 
14  Kaapo Virtanen  2008    118          48.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.45                 
15  Joel Sulonen  2007    104          51.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.12                 
16  Jesse Kokkonen  2008    79          55.95   
  Vanders  57.46                 
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Povaliaev  2006    427          31.90   
  Ekran St. Petersburg  32.64                 
Hans Herman Männik  2005    406          32.44   
  Uimaseura Briis  32.58                 
Leo Währn  2005    324          34.99   
  Vanders  37.35                 
Aleksandr Sapogov  2005    301          35.84   
  Swimming Club School 3  33.50                 
Nico Peltonen  2005    293          36.18   
  Hyvinkään Uimaseura  36.68                 
Kennert Jõgis  2006    276          36.91   
  Uimaseura Briis  37.70                 
Hugo Johannes Maranik  2005    263          37.48   
  Uimaseura Briis  36.89                 
Nikita Semach  2005    263          37.52   
  Swimming Jyväskylä  35.72                 
Aleksandr Iaramenko  2006    241          38.59   
  Swimming Club School 3  34.90                 
10  Luka Laaksonen  2005    239          38.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.03                 
11  Tomi Silander  2006    235          38.94   
  Cetus Espoo  37.85                 
12  Risto Kallström  2006    233          39.03   
  Cetus Espoo  39.48                 
13  Eero Mäenpää  2005    226          39.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.90                 
14  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    219          39.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.87                 
15  Valentin Kivelev  2005    204          40.80   
  Simmis Wanda  41.14                 
16  Aleksandr Vysotskiy  2006    201          40.98   
  Stadin Delfiinit  40.72                 
17  Raiko Kesküla  2006    197          41.26   
  Uimaseura Briis  42.47                 
18  Matias Kukkonen  2006    197          41.29   
  ORCA Helsinki  42.67                 
19  Ricco Põldveer  2006    196          41.38   
  Uimaseura Briis  41.10                 
20  Karl-Eerik Rooni  2006    195          41.41   
  Uimaseura Briis  41.55                 
21  Jarko Miller  2006    180          42.52   
  Uimaseura Briis  42.34                 
22  Luis Valero de la Iglesia  2006    173          43.07   
  Cetus Espoo  45.54                 
23  Nico Kulju  2006    162          44.02   
  Simmis Wanda  45.86                 
24  Niko Partanen  2005    148          45.44   
  ORCA Helsinki  46.61                 
25  Aleksander Sibirtsev  2005    141          46.09   
  Vanders  47.74                 
26  Tiger Tran  2005    137          46.61   
  Simmis Wanda  45.69                 
27  Kaspar Annus  2006    135          46.86   
  Uimaseura Briis  45.90                 
28  Jasu Caspar Haapaniemi  2006    127          47.82   
  Tuusulan Uimaseura  47.57                 
29  Juho Kotamäki  2005    126          47.94   
  Simmis Wanda  55.12                 
30  Benjamin Winqvist  2006    118          49.01   
  Cetus Espoo  46.13                 
31  Jooa Katavisto  2006    117          49.12   
  ORCA Helsinki  49.31                 
32  Rasmus Hyttinen  2006    111          49.94   
  Vanders  49.01                 
33  Niko Antman  2006    108          50.42   
  Gladius Kirkkonummi  50.46                 
34  Damir Kolesov  2006    104          51.06   
  ORCA Helsinki  55.41                 
35  Ilmari Silventoinen  2005    101          51.60   
  Simmis Wanda  53.33                 
36  Juuso Kuusala  2006    100          51.73   
  Simmis Wanda  51.76                 
37  Mikael Rasinmäki  2006    94          52.80   
  Cetus Espoo  47.94                 
38  Olli Surakka  2005    75          56.91   
  Simmis Wanda                   
Maddox Pilli  2005              DNS   
  Stadin Delfiinit  45.20                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aki Hakkarainen  2003    376          33.28   
  Simmis Wanda  32.95                 
Endrik Einberg  2004    331          34.74   
  Uimaseura Briis  33.55                 
Konsta Pekkala  2003    331          34.75   
  Simmis Wanda  35.39                 
Kasper Holopainen  2003    330          34.77   
  Nummelan Kisaajat  35.12                 
Juho Marjala  2003    321          35.08   
  Simmis Wanda  38.67                 
Jaakko Pihlava  2004    305          35.70   
  Aurajoen Uinti  36.16                 
Veeti Salminen  2004    301          35.85   
  Simmis Wanda  36.83                 
Muhammed Tantula  2002    297          36.01   
  Simmis Grani  36.42                 
Mio Munsterhjelm  2002    283          36.58   
  Simmis Grani  36.16                 
10  Aku Hänninen  2004    275          36.94   
  ORCA Helsinki  38.77                 
11  Eero Asikainen  2004    270          37.16   
  Tuusulan Uimaseura  40.45                 
12  Samuel Syrjänen  2002    248          38.26   
  Simmis Wanda  36.52                 
13  Matti Nätti  2004    242          38.53   
  Simmis Wanda  42.71                 
14  Elias Laine  2003    230          39.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.95                 
15  Mikael Vatiainen  2003    225          39.49   
  Simmis Wanda  40.85                 
16  Justus Holtari  2004    221          39.72   
  Cetus Espoo  40.10                 
17  Oskari Hyytinen  2004    220          39.79   
  Tuusulan Uimaseura  40.58                 
18  Oscar Taht  2003    208          40.55   
  Simmis Wanda  43.12                 
19  Antti Komu  2003    199          41.15   
  Simmis Wanda  41.01                 
20  Mattias Janhunen  2003    188          41.92   
  Cetus Espoo  41.28                 
21  Egor Tanska  2004    172          43.18   
  Simmis Wanda  49.85                 
22  Kaius Kulmala  2004    170          43.33   
  Simmis Grani  41.79                 
23  Timo Parviainen  2004    157          44.47   
  Simmis Wanda  45.58                 
24  Aleksi Rissanen  2004    138          46.43   
  Simmis Wanda  49.43                 
25  Niklas Riihelä  2003    122          48.42   
  Simmis Wanda  46.29                 
26  Vi Thai Ngô  2004    119          48.84   
  Simmis Wanda  52.56                 
Aku Kaila  2003              DNS   
  Raision Urheilijat  29.56                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Folksam 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jiri Järvinen  2001    467          30.98   
  Swimming Jyväskylä  29.84                 
Lukas Vahtera  2001    334          34.64   
  Simmis Wanda  33.17                 
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A.Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    412  34.83  1:17.30  2:00.92    2:43.65   
  Simmis Wanda  3:11.56                 
                     
Aleksandra Petrushenko  2005    272  37.05  1:23.17  2:15.72    3:07.91   
  Swimming Club School 3  3:02.00                 
                     
Kertu Kann  2006    247  41.33  1:33.59  2:28.07    3:13.94   
  Uimaseura Briis  3:03.55                 
                     
Helen Jaagant  2006    241  42.02  1:34.45  2:25.95    3:15.67   
  Uimaseura Briis  3:11.00                 
                     
Kerttu Taponen  2005    226  42.19  1:32.52  2:25.18    3:19.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Marina Romanova  2005    219  44.33  1:35.90  2:29.49    3:21.96   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Emma Lönnberg  2005    166  45.44  1:37.46  2:37.88    3:41.53   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: K.A.Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katriin Hansalu  2003    390  35.87  1:18.57  2:04.34    2:46.66   
  Uimaseura Briis  2:39.49                 
                     
Sara Myller  2003    318  37.77  1:22.67  2:10.32    2:58.40   
  Tuusulan Uimaseura  3:01.66                 
                     
Laura Vitsut  2004    248  40.36  1:29.61  2:21.38    3:13.78   
  Uimaseura Briis  2:42.69                 
                     
Iiris Virtanen  2004    206  42.77  1:32.57  2:26.29    3:26.15   
  Simmis Grani  3:11.31                 
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K.A.Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Sjölund  2002    362  35.81  1:16.96  2:03.49    2:50.88   
  Simmis Wanda  2:44.92                 
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A.Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Leppänen  2004    297  34.58  1:17.07  2:02.58    2:47.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nico Peltonen  2005    260  37.89  1:21.79  2:08.39    2:54.61   
  Hyvinkään Uimaseura  3:00.22                 
                     
Arsenii Antonian  2005    259  40.07  1:25.55  2:12.41    2:54.73   
  Swimming Club School 3  2:55.00                 
                     
Leo Hautaniemi  2004    201  41.53  1:30.26  2:20.25    3:10.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Yufei Meng  2004    184  39.96  1:26.94  2:19.92    3:15.79   
  Simmis Grani  3:25.22                 
                     
Eero Asikainen  2004    173  42.98  1:33.93  2:27.23    3:19.84   
  Tuusulan Uimaseura  3:32.95                 
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: K.A.Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    529  29.20  1:02.88  1:39.07    2:17.86   
  Helsingfors Simsällskap  2:18.03                 
                     
Lassi Haimi  2003    528  29.85  1:03.76  1:39.68    2:17.96   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.98                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    318  43.45        1:34.27   
  Aurajoen Uinti  1:37.56                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    289  45.54        1:37.24   
  Cetus Espoo  1:38.09                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    286  45.37        1:37.56   
  Cetus Espoo  1:39.65                 
                     
Anita Mäkinen  2007    277  46.40        1:38.60   
  Nummelan Kisaajat  1:41.36                 
                     
Iida Tawast  2007    253  49.00        1:41.66   
  Simmis Grani  1:44.59                 
                     
Anja Miao  2007    252  49.15        1:41.80   
  Cetus Espoo  1:45.66                 
                     
Anna Salo  2007    247  50.29        1:42.49   
  Cetus Espoo  1:45.52                 
                     
Sofia Oksa  2007    228  49.54        1:45.20   
  Nummelan Kisaajat  1:44.94                 
                     
Ellen Lindell  2007    209  51.84        1:48.38   
  Cetus Espoo  1:48.36                 
                     
10  Dominika Stalinskaja  2007    201  53.26        1:49.74   
  Cetus Espoo  1:47.46                 
                     
11  Veera Oila  2007    193  52.54        1:51.18   
  Vanders  1:52.16                 
                     
12  Aino Laine  2007    188  52.42        1:52.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.74                 
                     
13  Enna Äyrämöinen  2007    182  52.71        1:53.52   
  Cetus Espoo  1:52.24                 
                     
14  Fiia Immonen  2008    162  54.86        1:58.04   
  Vanders  1:56.14                 
                     
15  Agnes Ruusumo  2007    152  58.67        2:00.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.11                 
                     
16  Helis Laane  2008    152  58.30        2:00.47   
  Uimaseura Briis  1:54.00                 
                     
16  Sira Katavisto  2008    152  56.18        2:00.47   
  ORCA Helsinki  2:09.25                 
                     
18  Viia Tossavainen  2007    149  57.51        2:01.29   
  Simmis Wanda  2:01.20                 
                     
19  Diana Heitkova  2007    145  56.87        2:02.21   
  Stadin Delfiinit                   
                     
20  Iina Pasanen  2007    145  57.96        2:02.25   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.75                 
                     
21  Ella Valdolin  2007    144  59.31        2:02.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.96                 
                     
22  Emilia Wall  2008    140  59.75        2:03.74   
  Simmis Wanda                   
                     
23  Venla Hoffren  2009    136  59.09        2:05.04   
  Simmis Wanda  2:08.63                 
                     
24  Naomi Leo  2007    128  1:00.41        2:07.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.76                 
                     
25  Kaisla Henttu  2007    110  1:02.51        2:14.07   
  Simmis Wanda                   
                     
26  Aura Haunia  2007    95  1:05.61        2:20.73   
  Simmis Wanda  2:12.78                 
                     
27  Lotta Jokinen  2009    69  1:15.87        2:36.27   
  Simmis Wanda                   
                     
Hilla Lehtonen  2007              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  1:57.09                 
                     
Jonna Kurki  2008              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
Amanda Vuori  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    512  38.49        1:20.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.51                 
                     
Elina Ryynänen  2005    399  40.75        1:27.37   
  Simmis Wanda  1:26.73                 
                     
Ella Suominen  2005    382  41.52        1:28.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.37                 
                     
Salma Mäntynen  2005    381  41.55        1:28.76   
  Uimaseura Aquila  1:31.53                 
                     
Saara Seppälä  2005    378  42.74        1:28.94   
  Nummelan Kisaajat  1:30.08                 
                     
Mari Ann Marran  2005    378  42.02        1:28.95   
  Uimaseura Briis  1:29.90                 
                     
Saara Raulos  2005    368  42.42        1:29.74   
  Cetus Espoo  1:29.71                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    348  43.61        1:31.48   
  Simmis Wanda  1:32.66                 
                     
Sofi Andström  2005    346  43.64        1:31.64   
  ORCA Helsinki  1:31.88                 
                     
10  Minttu Kiili  2005    337  44.26        1:32.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.22                 
                     
11  Maura Bergström  2005    335  45.35        1:32.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.73                 
                     
12  Iina Vänttinen  2006    330  44.54        1:33.07   
  Simmis Wanda  1:35.50                 
                     
13  Kaisla Korvonen  2006    324  44.32        1:33.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.84                 
                     
14  Ksenia Moiseeva  2006    322  45.28        1:33.88   
  Swimming Club School 3  1:31.00                 
                     
15  Erika Pajo  2006    317  45.66        1:34.32   
  Uimaseura Briis  1:30.90                 
                     
16  Jenni Kurki  2005    315  44.04        1:34.49   
  Simmis Wanda  1:32.16                 
                     
17  Kristina Grimbaum  2005    312  46.66        1:34.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.14                 
                     
18  Ilona Marleen Koppel  2005    310  45.76        1:35.01   
  Uimaseura Briis  1:34.09                 
                     
18  Mea Alho  2006    310  47.13        1:35.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.10                 
                     
20  Kaarina Rihte  2005    310  46.12        1:35.07   
  Cetus Espoo  1:32.84                 
                     
21  Juulia Lindfors  2005    307  45.00        1:35.32   
  Cetus Espoo  1:36.53                 
                     
22  Emilia Pakkanen  2006    307  45.73        1:35.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.65                 
                     
23  Oosa Mattila  2006    305  45.27        1:35.56   
  Simmis Wanda  1:38.49                 
                     
24  Karoliina Evert  2006    300  45.84        1:36.07   
  Uimaseura Briis  1:35.06                 
                     
25  Sofie Nauklér  2006    292  47.06        1:36.98   
  Simmis Grani  1:39.24                 
                     
26  Greete Jaanus  2005    291  47.07        1:37.03   
  Uimaseura Briis  1:37.30                 
                     
27  Ronja Maude  2005    285  46.24        1:37.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.88                 
                     
28  Henrietta Lippus  2006    282  46.54        1:38.10   
  Uimaseura Briis  1:37.00                 
                     
29  Alma Hörkkö  2005    279  47.91        1:38.38   
  Simmis Wanda  1:42.10                 
                     
30  Aino Emilia Hankala  2005    275  46.01        1:38.88   
  Simmis Wanda  1:41.71                 
                     
31  Nora Miller  2006    275  47.64        1:38.92   
  Uimaseura Briis  1:40.60                 
                     
32  Sanni Räty  2005    274  47.22        1:38.99   
  Helsingfors Simsällskap  1:44.13                 
                     
33  Saara Heinänen  2005    264  46.43        1:40.22   
  Tuusulan Uimaseura  1:38.32                 
                     
34  Helmi Räsänen  2006    263  48.59        1:40.39   
  Simmis Grani  1:42.66                 
                     
35  Emma Nieminen  2005    257  46.58        1:41.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.97                 
                     
36  Milja Aarnivuo  2005    257  47.97        1:41.21   
  Simmis Wanda  1:40.89                 
                     
37  Tilda Aaltonen  2006    251  48.54        1:41.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.14                 
                     
38  Roosa Tuomola  2005    245  49.48        1:42.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:44.26                 
                     
39  Wilma Turpeinen  2006    239  49.95        1:43.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.63                 
                     
40  Marta Kipper  2006    234  49.66        1:44.29   
  Uimaseura Briis  1:39.77                 
                     
41  Unna Korja  2006    233  49.14        1:44.57   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.31                 
                     
42  Oona Sarlin  2006    229  50.80        1:45.15   
  Vanders  1:42.87                 
                     
43  Minea Partanen  2005    212  50.98        1:47.85   
  Helsingfors Simsällskap  1:56.48                 
                     
44  Tua Iivanainen  2006    212  53.06        1:47.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:52.79                 
                     
45  Rebekka Ritmala  2006    211  50.61        1:47.97   
  Vanders  1:46.25                 
                     
45  Sofia Marinescu Gava  2005    211  51.70        1:47.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.44                 
                     
47  Helmi Jämsén  2005    211  52.69        1:48.02   
  Cetus Espoo  1:52.60                 
                     
48  Gabriella Vesterkvist  2006    209  51.93        1:48.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.43                 
                     
49  Maria Karvonen  2006    208  52.69        1:48.53   
  Simmis Wanda  1:50.49                 
                     
50  Pinja Hoffren  2006    208  50.87        1:48.60   
  Simmis Wanda  1:52.43                 
                     
51  Ada Salaspuro  2005    206  51.19        1:48.81   
  Cetus Espoo  1:47.10                 
                     
52  Mathilda Heikiö  2006    199  51.81        1:50.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.22                 
                     
53  Olesia Leshchuk  2006    190  54.83        1:51.77   
  Cetus Espoo  1:54.86                 
                     
54  Peppi Virokannas  2006    179  55.51        1:54.18   
  ORCA Helsinki  1:55.18                 
                     
55  Vieno Virtanen  2006    177  53.10        1:54.60   
  Helsingfors Simsällskap  1:54.64                 
                     
56  Lada Belozjorova  2006    174  54.70        1:55.21   
  Stadin Delfiinit  1:51.62                 
                     
57  Nella Kallinen  2005    170  55.87        1:56.02   
  Simmis Wanda  1:49.42                 
                     
58  Pinja Suominen  2006    168  54.51        1:56.61   
  Gladius Kirkkonummi  1:50.48                 
                     
59  Lilja Hinkka  2005    157  54.48        1:59.27   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
60  Noora Glasin  2006    155  57.74        1:59.76   
  Simmis Wanda  1:59.39                 
                     
61  Anna Bernards  2005    147  56.87        2:01.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
62  Minni Kinnunen  2006    105  1:03.67        2:16.19   
  Vanders  2:09.71                 
                     
Leila Hakana  2005              DNS   
  Stadin Delfiinit  1:57.47                 
                     
Tinka Enäjärvi  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:01.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    521  37.44        1:19.97   
  Nummelan Kisaajat  1:21.10                 
                     
Nessa Järvinen  2004    445  39.33        1:24.24   
  Uimaseura Aquila  1:25.44                 
                     
Sara Myller  2003    408  40.46        1:26.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.69                 
                     
Nicole Yisrael  2004    406  39.94        1:26.86   
  Simmis Wanda  1:20.80                 
                     
Anni Hyttinen  2004    406  40.37        1:26.89   
  Aurajoen Uinti  1:25.21                 
                     
Laura Nissi  2004    402  41.84        1:27.12   
  Simmis Wanda  1:26.21                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    402  41.00        1:27.12   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.49                 
                     
Emma Loponen  2003    399  41.34        1:27.35   
  Simmis Wanda  1:27.29                 
                     
Anna Retva  2003    397  41.11        1:27.54   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.81                 
                     
10  Linda Ilonen  2004    379  43.25        1:28.88   
  Cetus Espoo  1:31.60                 
                     
11  Essi Loponen  2004    378  42.86        1:28.98   
  Simmis Wanda  1:29.03                 
                     
12  Emilia Myllykoski  2003    372  42.31        1:29.42   
  Simmis Wanda  1:28.54                 
                     
13  Henni Havén  2004    361  42.98        1:30.32   
  Simmis Wanda  1:31.23                 
                     
14  Ella Hurtta  2003    357  41.94        1:30.71   
  Uimaseura Aquila  1:29.29                 
                     
15  Aava Mattila  2003    355  43.44        1:30.81   
  Simmis Wanda  1:31.41                 
                     
16  Nanna Sinerkari  2004    351  44.13        1:31.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.30                 
                     
17  Edit Kull  2003    348  43.13        1:31.42   
  Cetus Espoo  1:31.00                 
                     
18  Ella-Maija Syväniemi  2004    331  44.39        1:33.01   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.05                 
                     
19  Emma Hakala  2004    314  44.79        1:34.62   
  Helsingin Uimarit  1:31.82                 
                     
20  Kia Kivelä  2003    314  44.94        1:34.67   
  Nummelan Kisaajat  1:36.54                 
                     
21  Jasmine Errehani  2004    312  44.61        1:34.85   
  Simmis Wanda  1:33.25                 
                     
22  Beata Koroknay-Pál  2004    296  45.55        1:36.51   
  Cetus Espoo  1:38.06                 
                     
23  Sara Pantsu  2003    290  46.52        1:37.15   
  Simmis Wanda  1:35.60                 
                     
24  Sini Aarnivuo  2003    289  45.75        1:37.30   
  Simmis Wanda  1:38.78                 
                     
25  Siiri Hargreaves  2003    285  45.41        1:37.77   
  Cetus Espoo  1:36.32                 
                     
26  Oona Eriksson  2004    275  45.58        1:38.89   
  Simmis Wanda  1:37.16                 
                     
27  Peppi Siurola  2004    274  45.83        1:39.02   
  Simmis Wanda  1:37.76                 
                     
28  Henrietta Löfgren  2003    254  46.90        1:41.49   
  Simmis Wanda  1:40.16                 
                     
29  Linnea Alakörkkö  2004    243  48.60        1:43.07   
  Cetus Espoo  1:48.80                 
                     
30  Veera Mäkelä  2004    243  50.13        1:43.11   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.77                 
                     
31  Roosa Lahti  2004    242  48.70        1:43.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.10                 
                     
32  Reetta Haara  2004    236  50.41        1:44.05   
  Simmis Wanda  1:44.91                 
                     
33  Mandi Lindroos  2004    231  50.93        1:44.74   
  Simmis Wanda  1:45.77                 
                     
34  Liisa Penttinen  2003    231  50.95        1:44.77   
  Nummelan Kisaajat  1:44.87                 
                     
35  Alma Portin  2003    226  49.10        1:45.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Silja Lehtonen  2004    214  51.14        1:47.54   
  Simmis Wanda  1:47.88                 
                     
37  Peppi Särkelä  2004    189  52.94        1:51.99   
  Simmis Wanda  1:54.29                 
                     
38  Sanni Valtanen  2004    181  53.78        1:53.66   
  Simmis Wanda  1:52.17                 
                     
39  Aava Kiuru  2004    172  54.58        1:55.49   
  Gladius Kirkkonummi  2:05.44                 
                     
40  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    150  59.15        2:00.87   
  ORCA Helsinki  2:04.19                 
                     
Aava Merikanto  2004              DNF   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hottinen  2002    475  38.40        1:22.46   
  Simmis Wanda  1:20.22                 
                     
Pippi Nordström  2001    454  38.91        1:23.72   
  Helsingin Uimarit  1:18.66                 
                     
Lotta Linnea Partanen  2001    397  41.83        1:27.55   
  Nummelan Kisaajat  1:31.10                 
                     
Siiri Toiva  2002    366  42.30        1:29.90   
  Nokian Pyry  1:29.02                 
                     
Siiri Välimaa  2002    327  44.26        1:33.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.30                 
                     
Emma Sevenius  2002    178  56.27        1:54.25   
  Nurmijärven Uinti  1:49.98                 
                     
Jenni Raittinen  2001    146  57.99        2:02.06   
  Nurmijärven Uinti  1:57.72                 
                     
Maria Pesso  2002              DNS   
  Simmis Grani  1:42.46                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    257  42.29        1:29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.31                 
                     
Aleksandr Iaramenko  2006    221  44.15        1:34.45   
  Swimming Club School 3  1:28.00                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    219  45.42        1:34.67   
  Stadin Delfiinit  1:44.71                 
                     
Karl-Eerik Rooni  2006    203  46.38        1:37.18   
  Uimaseura Briis  1:34.45                 
                     
Risto Kallström  2006    190  47.39        1:39.32   
  Cetus Espoo  1:43.58                 
                     
Tomi Silander  2006    187  47.57        1:39.75   
  Cetus Espoo  1:44.26                 
                     
Raiko Kesküla  2006    178  49.23        1:41.46   
  Uimaseura Briis  1:48.70                 
                     
Jarko Miller  2006    172  48.48        1:42.71   
  Uimaseura Briis  1:42.90                 
                     
Kaspar Annus  2006    169  49.17        1:43.17   
  Uimaseura Briis  1:50.00                 
                     
10  Joonas Salk  2007    167  47.94        1:43.59   
  Uimaseura Briis  1:37.66                 
                     
11  Ilja Belov  2007    166  50.19        1:43.84   
  Simmis Wanda  1:46.88                 
                     
12  Nikita Shishinin  2006    161  50.01        1:44.99   
  ORCA Helsinki  1:51.12                 
                     
13  Luis Valero de la Iglesia  2006    159  51.15        1:45.41   
  Cetus Espoo  1:46.20                 
                     
14  Matias Kukkonen  2006    158  51.02        1:45.63   
  ORCA Helsinki  1:50.65                 
                     
15  Niko Antman  2006    155  49.01        1:46.21   
  Gladius Kirkkonummi  1:46.25                 
                     
16  Benjamin Winqvist  2006    151  50.92        1:47.21   
  Cetus Espoo  1:46.95                 
                     
17  Märt Lukas Marran  2008    147  51.32        1:48.16   
  Uimaseura Briis  1:50.12                 
                     
18  Nico Kulju  2006    143  50.58        1:49.15   
  Simmis Wanda  1:53.31                 
                     
19  Damir Kolesov  2006    141  51.92        1:49.61   
  ORCA Helsinki  1:50.79                 
                     
20  Mikael Rasinmäki  2006    132  52.54        1:52.04   
  Cetus Espoo  1:47.73                 
                     
21  Santeri Holmberg  2006    130  52.95        1:52.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.41                 
                     
22  Linus Korin  2006    130  53.41        1:52.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.36                 
                     
23  Frans Sandblom  2006    127  53.21        1:53.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.67                 
                     
24  Christian Edelman  2007    123  53.50        1:54.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.89                 
                     
25  Julius Linde  2007    120  55.24        1:55.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.89                 
                     
26  Ville Tolppala  2007    95  1:00.53        2:05.16   
  ORCA Helsinki  2:08.74                 
                     
27  Ilari Linderborg  2006    93  1:01.54        2:05.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.75                 
                     
Jooa Katavisto  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:49.34                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    429  36.01        1:15.70   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.32                 
                     
Karl Cristopher Teder  2004    407  36.36        1:17.04   
  Uimaseura Briis  1:16.30                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    288  40.64        1:26.46   
  Aurajoen Uinti  1:23.06                 
                     
Rasmus Rekola  2004    285  40.84        1:26.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.15                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    282  39.86        1:27.06   
  Aurajoen Uinti  1:31.36                 
                     
Egor Yaskin  2005    265  42.42        1:28.84   
  Swimming Club School 3  1:27.00                 
                     
Masih Tantula  2004    258  42.79        1:29.74   
  Simmis Grani  1:28.37                 
                     
Luka Laaksonen  2005    241  43.70        1:31.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.88                 
                     
Endrik Einberg  2004    232  43.95        1:32.88   
  Uimaseura Briis  1:27.50                 
                     
10  Matti Nätti  2004    225  43.99        1:33.86   
  Simmis Wanda  1:33.15                 
                     
11  Nikita Semach  2005    224  43.91        1:33.96   
  Swimming Jyväskylä  1:31.89                 
                     
12  Justus Holtari  2004    224  45.40        1:34.05   
  Cetus Espoo  1:35.24                 
                     
13  Samuli Masalin  2004    222  45.71        1:34.35   
  Cetus Espoo  1:34.60                 
                     
14  Anton Kettunen  2005    213  44.71        1:35.62   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.69                 
                     
15  Veeti Salminen  2004    211  46.76        1:35.93   
  Simmis Wanda  1:34.92                 
                     
16  Tiger Tran  2005    199  45.57        1:37.79   
  Simmis Wanda  1:38.56                 
                     
17  Vi Thai Ngô  2004    190  45.54        1:39.22   
  Simmis Wanda  1:44.40                 
                     
18  Patrik Reiman  2005    184  49.43        1:40.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.57                 
                     
19  Kaius Kulmala  2004    181  47.90        1:40.91   
  Simmis Grani  1:33.37                 
                     
20  Veeti Valdolin  2005    177  48.83        1:41.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.89                 
                     
21  Aarni Linderborg  2005    169  47.59        1:43.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.55                 
                     
22  Aleksi Rissanen  2004    169  48.63        1:43.21   
  Simmis Wanda  1:41.93                 
                     
23  Egor Tanska  2004    157  48.63        1:45.87   
  Simmis Wanda  1:47.81                 
                     
24  Eemil Perämäki  2004    155  48.69        1:46.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
25  Niko Partanen  2005    153  50.72        1:46.80   
  ORCA Helsinki  1:43.88                 
                     
26  Eemeli Arnell  2005    149  51.39        1:47.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.30                 
                     
27  Aleksander Sibirtsev  2005    145  51.77        1:48.62   
  Vanders  1:47.34                 
                     
28  Aleksandr Petukhov  2004    142  52.96        1:49.30   
  ORCA Helsinki  1:56.70                 
                     
29  Timo Parviainen  2004    124  54.12        1:54.50   
  Simmis Wanda  1:54.81                 
                     
30  Olli Surakka  2005    121  55.78        1:55.25   
  Simmis Wanda                   
                     
31  Mihail Pavljuk  2005    104  56.86        2:01.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.43                 
                     
32  Kasper Kainonen  2005    80  1:01.92        2:12.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.83                 
                     
Heikki Ianes  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:42.27                 
                     
Maddox Pilli  2005              DNS   
  Stadin Delfiinit  2:06.68                 
                     
Valentin Kivelev  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:49.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    439  35.32        1:15.16   
  Simmis Wanda  1:12.89                 
                     
Juuso Rahikainen  2003    428  35.72        1:15.77   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.70                 
                     
Antti Oinonen  2003    413  35.33        1:16.69   
  Uinti Imatra  1:15.11                 
                     
Henri Heikkilä  2003    399  36.78        1:17.58   
  Uimaseura Aquila  1:19.18                 
                     
Samuel Syrjänen  2002    298  41.15        1:25.48   
  Simmis Wanda  1:25.77                 
                     
Lucas Tepponen  2003    297  41.02        1:25.60   
  Helsingin Uimarit  1:24.64                 
                     
Kirill Karppi  2002    265  42.59        1:28.90   
  Helsingin Uimarit  1:24.83                 
                     
Mio Munsterhjelm  2002    260  42.64        1:29.48   
  Simmis Grani  1:28.23                 
                     
Kasper Holopainen  2003    245  43.66        1:31.26   
  Nummelan Kisaajat  1:45.28                 
                     
10  Samuel Salminen  2003    220  43.34        1:34.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.16                 
                     
11  Antti Komu  2003    164  49.77        1:44.29   
  Simmis Wanda  1:47.29                 
                     
12  Mattias Janhunen  2003    136  51.53        1:50.83   
  Cetus Espoo  1:46.62                 
                     
13  Niklas Riihelä  2003    136  51.19        1:50.91   
  Simmis Wanda  1:49.11                 
                     
Karri Suuronen  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:34.49                 
                     
Mikael Vatiainen  2003              DSQ   
  Simmis Wanda  1:50.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Cafe Picnic Prisma Tikkur 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Christofor Pavlidi  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.36                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kukka Kangas  2005    486  1:20.21  2:45.33  4:22.56    5:38.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Vilma Leppähaara  2005    449  1:20.54  2:45.90  4:26.84    5:47.81   
  Nummelan Kisaajat  5:46.96                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    446  1:19.03  2:49.10  4:26.59    5:48.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mari Ann Marran  2005    401  1:29.68  2:58.81  4:42.20    6:01.03   
  Uimaseura Briis  5:55.00                 
                     
Emily Priidel  2005    393  1:27.90  2:57.77  4:42.80    6:03.54   
  Uimaseura Briis  5:46.80                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    391  1:24.62  2:58.53  4:40.23    6:04.06   
  Simmis Wanda  6:17.95                 
                     
Meea Juntunen  2005    372  1:28.24  3:03.39  4:50.02    6:10.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Iida Siltala  2005    293  1:34.73  3:16.88  5:12.43    6:41.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Moona Korpikoski  2005              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
Iida Vesa  2005              DSQ   
  ORCA Helsinki  6:15.84                 
  SW 5.1 Väärä uintityyli sekauinnin vapaauintiosuudella               
                     
Siiri Pekkala  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katriin Hansalu  2003    515  1:15.20  2:37.44  4:13.95    5:32.20   
  Uimaseura Briis  5:30.41                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    494  1:14.30  2:44.59  4:20.49    5:36.82   
  Helsingfors Simsällskap  5:26.58                 
                     
Iida Heikkinen  2004    472  1:19.80  2:49.17  4:23.34    5:42.07   
  Uinti Imatra                   
                     
Salla Rantala  2004    453  1:23.92  2:53.72  4:29.33    5:46.73   
  Nokian Pyry                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    435  1:23.60  2:51.54  4:33.44    5:51.41   
  Nokian Pyry  5:43.44                 
                     
Aliina Karvonen  2004    403  1:28.78  3:00.52  4:46.65    6:00.53   
  Simmis Wanda                   
                     
Oona Lehtola  2003    386  1:27.71  2:58.04  4:41.91    6:05.56   
  Tuusulan Uimaseura  6:11.10                 
                     
Roona Karola  2004    357  1:36.10  3:04.82  4:53.63    6:15.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sanna Valkonen  2003    340  1:29.77  4:02.62  5:41.06    6:21.30   
  Cetus Espoo  6:10.56                 
                     
Iida Herrala  2004              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maari Sinivuori  2001    390  1:21.72  2:58.40  4:42.68    6:04.29   
  Tuusulan Uimaseura  5:52.64                 
                     
Saara Sauranen  2002    299  1:35.69  3:15.69  5:09.33    6:38.08   
  Tuusulan Uimaseura  6:42.05                 
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004    378  1:19.61  2:47.02  4:21.94    5:37.17   
  Hyvinkään Uimaseura  5:56.88                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    360  1:22.03  2:50.89  4:30.24    5:42.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Akseli Maaranen  2004    332  1:27.19  2:56.70  4:31.26    5:51.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Egor Prusakov  2004    323  1:18.45  2:47.94  4:34.26    5:55.17   
  Swimming Club School 3  5:38.00                 
                     
Arttu Valonen  2004    244  1:26.76  3:07.34  5:01.43    6:29.97   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    513  1:06.57  2:30.81  3:56.19    5:04.51   
  Helsingfors Simsällskap  4:51.81                 
                     
Juho Marjala  2003    394  1:11.39  2:39.23  4:17.27    5:32.52   
  Simmis Wanda  6:38.11                 
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Victor Savateev  2001    561  1:05.07  2:21.75  3:47.31    4:55.54   
  Cska St Petersburg  4:45.00                 
                     
Nikita Tikhonov-Bugrov  2000    450  1:06.29  2:28.72  4:04.56    5:18.10   
  Kor-1, St. Petersburg  4:52.50                 
                     
Ali Gardberg  2001    369  1:14.15  2:43.83  4:23.71    5:39.75   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanni Aarnivuo  2008    234          38.46   
  Simmis Wanda  41.19                 
Karolin Teder  2008    189          41.29   
  Uimaseura Briis  39.90                 
Taisiya Baindurashvili  2008    188          41.37   
  Uimaseura Helsinki  37.71                 
Emilia Wall  2008    185          41.62   
  Simmis Wanda  41.31                 
Jonna Kurki  2008    184          41.68   
  Simmis Wanda  43.08                 
Minni Marit Peenoja  2008    179          42.05   
  Uimaseura Briis  44.25                 
Laura Lehtoila  2008    178          42.18   
  ORCA Helsinki  44.69                 
Helmi Oksa  2009    161          43.60   
  Nummelan Kisaajat  43.01                 
Helis Laane  2008    160          43.65   
  Uimaseura Briis  47.05                 
10  Serafima Ratner  2008    159          43.75   
  Uimaseura Helsinki  45.26                 
11  Kira Kondratjeva  2008    156          44.02   
  Uimaseura Helsinki  47.35                 
12  Marja Anna Siimes  2008    151          44.54   
  Uimaseura Helsinki  49.15                 
13  Sandra Miller  2008    146          45.06   
  Uimaseura Briis  45.16                 
14  Venla Hoffren  2009    121          47.91   
  Simmis Wanda  47.83                 
15  Iiris Pajamo  2008    107          49.86   
  Simmis Wanda  46.93                 
Lotta Jokinen  2009              DNS   
  Simmis Wanda  48.55                 
Sofia Maude  2008              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.91                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helen Jaagant  2006    395          32.33   
  Uimaseura Briis  31.80                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    394          32.36   
  Aurajoen Uinti  32.66                 
Kaisla Korvonen  2006    377          32.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.41                 
Kertu Kann  2006    342          33.92   
  Uimaseura Briis  32.00                 
Sandra Patzig  2007    341          33.94   
  Uimaseura Briis  34.15                 
Laura Liias  2007    340          33.97   
  Uimaseura Briis  33.26                 
Aino Laine  2007    339          34.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.51                 
Mathilda Heikiö  2006    333          34.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.81                 
Laura Saarela  2006    331          34.29   
  Nurmijärven Uinti  36.43                 
10  Rebekka Ritmala  2006    327          34.44   
  Vanders  36.16                 
11  Emmi Nieminen  2006    318          34.76   
  Vanders  35.24                 
12  Helmi Käkelä  2006    304          35.27   
  Tuusulan Uimaseura  34.98                 
13  Helmi Räsänen  2006    302          35.36   
  Simmis Grani  35.31                 
14  Milja Korhonen  2006    287          35.97   
  Nurmijärven Uinti  37.15                 
15  Henrietta Lippus  2006    286          36.01   
  Uimaseura Briis  36.10                 
16  Sofia Oksa  2007    281          36.21   
  Nummelan Kisaajat  36.70                 
17  Oosa Mattila  2006    260          37.14   
  Simmis Wanda  37.21                 
18  Hilda Kupila  2006    253          37.51   
  Vanders  39.51                 
19  Marta Kipper  2006    252          37.56   
  Uimaseura Briis  36.88                 
20  Noora Glasin  2006    250          37.65   
  Simmis Wanda  37.46                 
21  Mia Kuriks  2007    249          37.71   
  Uimaseura Briis  36.82                 
22  Johanna Simm  2007    246          37.87   
  Uimaseura Briis  38.93                 
23  Mea Alho  2006    244          37.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.11                 
24  Maria Karvonen  2006    239          38.19   
  Simmis Wanda  38.12                 
25  Iida Tawast  2007    229          38.74   
  Simmis Grani  38.80                 
26  Liina Saario  2006    229          38.76   
  ORCA Helsinki  41.47                 
27  Milma Tammikorpi  2006    217          39.46   
  Simmis Wanda  40.32                 
28  Pinja Suominen  2006    210          39.87   
  Gladius Kirkkonummi  39.38                 
29  Peppi Virokannas  2006    203          40.33   
  ORCA Helsinki  41.30                 
30  Pinja Hoffren  2006    183          41.73   
  Simmis Wanda  43.14                 
31  Viia Tossavainen  2007    180          42.00   
  Simmis Wanda  41.77                 
32  Oona Kinnunen  2006    163          43.37   
  Helsingfors Simsällskap  31.52                 
33  Kaisla Henttu  2007    143          45.33   
  Simmis Wanda  46.29                 
34  Aura Haunia  2007    142          45.41   
  Simmis Wanda  47.72                 
Hedda-Liina Honkaniemi  2006              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  41.50                 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    621          27.81   
  Gladius Kirkkonummi  27.42                 
Kiia Kärkkäinen  2003    589          28.30   
  Heinolan Isku  27.88                 
Sohvi Kallinen  2004    551          28.94   
  Lahden Uimaseura  29.46                 
Sini Tiussa  2003    521          29.49   
  Uinti Imatra  28.42                 
Veera Säämänen  2004    505          29.78   
  Helsingfors Simsällskap  30.43                 
Emma Hakala  2004    494          30.01   
  Helsingin Uimarit  30.54                 
Sonila Selimi  2005    483          30.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.35                 
Laura Vitsut  2004    481          30.28   
  Uimaseura Briis  29.06                 
Aliina Karvonen  2004    470          30.52   
  Simmis Wanda  31.95                 
10  Viljaana Myllärinen  2004    464          30.65   
  Uinti Imatra  32.74                 
11  Meea Juntunen  2005    461          30.70   
  Tuusulan Uimaseura  31.94                 
12  Julianna Kurkela  2005    452          30.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
13  Maija Hinkkala  2005    446          31.04   
  Riihimäen Uimaseura  31.74                 
14  Ida Lehtovaara  2003    442          31.15   
  Uimaseura Aquila  30.73                 
15  Anniina Ahonen  2005    441          31.17   
  Hyvinkään Uimaseura  31.25                 
16  Ella-Maija Syväniemi  2004    437          31.27   
  Gladius Kirkkonummi  30.10                 
17  Veera Korsoff  2005    427          31.50   
  Helsingfors Simsällskap  31.31                 
18  Vlada Guljajeva  2004    425          31.54   
  Hyvinkään Uimaseura  32.18                 
19  Laura Nissi  2004    421          31.64   
  Simmis Wanda  31.10                 
20  Aino Koskelo  2005    420          31.67   
  Nurmijärven Uinti  32.82                 
21  Nicole Yisrael  2004    412          31.87   
  Simmis Wanda  31.25                 
22  Sara Pantsu  2003    406          32.04   
  Simmis Wanda  31.89                 
23  Aava Mattila  2003    402          32.15   
  Simmis Wanda  31.97                 
24  Ella Hurtta  2003    401          32.16   
  Uimaseura Aquila  31.05                 
25  Minttu Kiili  2005    400          32.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.46                 
26  Alisa Hänninen  2003    394          32.35   
  Järvenpään Uintiklubi  34.00                 
26  Anete Michelle Amberg  2004    394          32.35   
  Uimaseura Briis  31.16                 
28  Alma Hörkkö  2005    384          32.63   
  Simmis Wanda  33.77                 
29  Kristina Grimbaum  2005    367          33.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.62                 
30  Venla Hauska  2004    365          33.20   
  Järvenpään Uintiklubi  34.85                 
31  Oona Eriksson  2004    362          33.28   
  Simmis Wanda  33.33                 
32  Emilia Myllykoski  2003    359          33.36   
  Simmis Wanda  33.86                 
33  Edla Wuori  2003    358          33.40   
  Nurmijärven Uinti  33.03                 
34  Elina Syvänne  2004    354          33.52   
  Tuusulan Uimaseura  33.49                 
35  Kaarina Rihte  2005    351          33.63   
  Cetus Espoo  34.37                 
36  Sini Aarnivuo  2003    350          33.66   
  Simmis Wanda  35.29                 
37  Beata Niskanen  2004    342          33.91   
  Tuusulan Uimaseura  33.89                 
38  Daniela Sohlman  2005    340          33.97   
  Simmis Wanda  34.70                 
39  Aleksandra Petrushenko  2005    340          33.98   
  Swimming Club School 3  32.90                 
40  Maj Kajander  2005    340          33.99   
  Helsingfors Simsällskap  33.19                 
41  Henni Havén  2004    339          34.01   
  Simmis Wanda  33.35                 
42  Emma Nieminen  2005    335          34.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.22                 
43  Iida Siltala  2005    333          34.22   
  Cetus Espoo  35.17                 
44  Emma Loo  2004    322          34.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.78                 
45  Henrietta Löfgren  2003    320          34.67   
  Simmis Wanda  35.16                 
46  Emma-Lotta Ahola  2005    315          34.87   
  Järvenpään Uintiklubi  36.26                 
47  Saima Huovinen  2003    310          35.05   
  Helsingin Uimarit  33.38                 
48  Lyydia Leskinen  2005    309          35.08   
  Nurmijärven Uinti  34.93                 
49  Veronika Virtamo  2004    308          35.11   
  ORCA Helsinki  36.35                 
50  Silja Lehtonen  2004    308          35.13   
  Simmis Wanda  35.47                 
51  Juulia Lindfors  2005    298          35.49   
  Cetus Espoo  36.62                 
52  Emilia Hakala  2005    298          35.52   
  Simmis Wanda  37.59                 
53  Roosa Tuomola  2005    297          35.54   
  Tuusulan Uimaseura  35.41                 
54  Kaisa Mäkinen  2005    296          35.60   
  Helsingin Uimarit  35.37                 
55  Mandi Lindroos  2004    295          35.64   
  Simmis Wanda  36.59                 
55  Ronja Maude  2005    295          35.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.66                 
57  Siiri Pekkala  2005    294          35.66   
  Simmis Wanda  32.82                 
58  Iris Erten  2003    287          35.96   
  Simmis Wanda  35.96                 
59  Aava Merikanto  2004    284          36.06   
  Simmis Wanda  35.83                 
60  Verna Haravuori  2004    281          36.22   
  Järvenpään Uintiklubi  35.79                 
61  Marikki Vuorisalo  2005    268          36.78   
  Nummelan Kisaajat  37.95                 
62  Ella Trebs  2005    245          37.91   
  Simmis Wanda  39.38                 
63  Sonja Tiira  2003    239          38.21   
  Järvenpään Uintiklubi  39.29                 
64  Roosa Lahti  2004    237          38.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.17                 
65  Camilla Tolvanen  2003    237          38.33   
  Järvenpään Uintiklubi  37.70                 
66  Aava Kiuru  2004    232          38.60   
  Gladius Kirkkonummi  38.48                 
67  Kia Jokinen  2005    214          39.63   
  Simmis Wanda  41.16                 
68  Ilona Marttila  2005    188          41.40   
  Simmis Wanda  42.91                 
Helmi Lehtonen  2004              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  30.75                 
Fiona Laakso  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    546          29.02   
  Järvenpään Uintiklubi  28.04                 
Noora Kokko  2001    538          29.17   
  Helsingin Uimarit  28.81                 
Lotta Linnea Partanen  2001    493          30.02   
  Nummelan Kisaajat  29.91                 
Agneta Kallas  2002    488          30.14   
  Simmis Wanda  29.81                 
Vilma Hottinen  2002    478          30.33   
  Simmis Wanda  29.41                 
Siiri Välimaa  2002    450          30.96   
  Tuusulan Uimaseura  31.00                 
Katariina Kivi  2001    439          31.20   
  Järvenpään Uintiklubi  31.11                 
Siiri Toiva  2002    428          31.48   
  Nokian Pyry  30.89                 
Anni Manninen  2001    425          31.56   
  Simmis Wanda  30.38                 
10  Sophie Heitmann  2001    423          31.61   
  Simmis Wanda                   
11  Wilma Walther  2001    407          32.00   
  HTU Stadi  31.65                 
12  Essi Helle  2002    380          32.76   
  Helsingin Uimarit  31.70                 
13  Jade Huhtamaa  2002    376          32.85   
  Helsingin Uimarit  31.07                 
14  Laura Hautamäki  2002    339          34.03   
  Simmis Wanda  34.21                 
15  Miisa Mäkelä  2002    327          34.42   
  Helsingfors Simsällskap  34.72                 
16  Alessia Omeri  2001    315          34.85   
  ORCA Helsinki  35.57                 
17  Saara Sauranen  2002    293          35.69   
  Tuusulan Uimaseura  34.91                 
18  Fenja Zeiler  2001    279          36.30   
  Tuusulan Uimaseura  37.77                 
19  Jenni Raittinen  2001    231          38.63   
  Nurmijärven Uinti  38.51                 
20  Fineas Mäntykoski  2002    211          39.84   
  Simmis Wanda  39.79                 
Jenna Saarinen  2001              DNS   
  Simmis Wanda  35.91                 
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ron Rooni  2007    254          32.98   
  Uimaseura Briis  32.89                 
Eetu Autio  2007    219          34.66   
  Uimaseura Aquila  34.02                 
Onni Rahkonen  2007    217          34.77   
  Simmis Grani  33.93                 
Daniel Kajava  2007    205          35.45   
  Uimaseura Helsinki  36.31                 
Joonas Salk  2007    196          35.97   
  Uimaseura Briis  36.11                 
Ilja Belov  2007    193          36.18   
  Simmis Wanda  36.23                 
Märt Lukas Marran  2008    184          36.70   
  Uimaseura Briis  37.80                 
Pravin Perasath  2008    176          37.25   
  Simmis Wanda  37.49                 
Ralf Rändla  2008    174          37.44   
  Uimaseura Briis  37.80                 
10  Nikita Rantsev  2007    160          38.51   
  Uimaseura Helsinki  40.14                 
11  Ville-Veikko Luomala  2007    157          38.69   
  Järvenpään Uintiklubi  38.62                 
12  Mathias Eerola  2008    119          42.41   
  Simmis Grani  44.26                 
13  Kaapo Virtanen  2008    116          42.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.24                 
14  Patrik Ventus  2007    104          44.33   
  Simmis Grani  45.59                 
15  Joel Sulonen  2007    87          47.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.19                 
16  Jesse Kokkonen  2008    85          47.44   
  Vanders  48.46                 
17  Aarni Rahkonen  2009    65          51.99   
  Simmis Grani  54.30                 
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Pintaväri Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Povaliaev  2006    385          28.72   
  Ekran St. Petersburg  28.66                 
Hans Herman Männik  2005    367          29.20   
  Uimaseura Briis  29.16                 
Nico Peltonen  2005    350          29.67   
  Hyvinkään Uimaseura  30.64                 
Samuel Halminen  2005    346          29.76   
  Helsingfors Simsällskap  29.79                 
Ajjuub Ezzat  2005    317          30.65   
  Aurajoen Uinti  29.60                 
Aleksandr Sapogov  2005    316          30.68   
  Swimming Club School 3  30.70                 
Egor Yaskin  2005    304          31.07   
  Swimming Club School 3  30.30                 
Aleksandr Iaramenko  2006    296          31.36   
  Swimming Club School 3  31.50                 
Kennert Jõgis  2006    293          31.48   
  Uimaseura Briis  32.25                 
10  Luka Laaksonen  2005    290          31.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.75                 
11  Hugo Johannes Maranik  2005    288          31.66   
  Uimaseura Briis  30.85                 
12  Aaron Pirinen  2005    276          32.10   
  Järvenpään Uintiklubi  32.45                 
13  Jarko Miller  2006    257          32.88   
  Uimaseura Briis  32.84                 
14  Arsenii Antonian  2005    256          32.91   
  Swimming Club School 3  30.80                 
15  Nikita Semach  2005    252          33.07   
  Swimming Jyväskylä  31.52                 
16  Nico Kulju  2006    252          33.09   
  Simmis Wanda  33.43                 
17  Mikael Böckerman  2006    247          33.31   
  Gladius Kirkkonummi  34.18                 
18  Valtteri Muranen  2005    242          33.55   
  Uimaseura Aquila  34.61                 
19  Urho Käkelä  2005    237          33.76   
  Tuusulan Uimaseura  34.50                 
20  Jimi Kojo  2005    232          34.00   
  Uimaseura Aquila  32.93                 
21  Eero Mäenpää  2005    229          34.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.39                 
22  Raiko Kesküla  2006    229          34.16   
  Uimaseura Briis  33.66                 
23  Anton Kettunen  2005    226          34.28   
  Gladius Kirkkonummi  35.05                 
24  Kasper Kainonen  2005    223          34.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.87                 
25  Tiger Tran  2005    216          34.81   
  Simmis Wanda  37.66                 
26  Veeti Valdolin  2005    211          35.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.01                 
27  Veikko Kauhanen  2005    199          35.80   
  Simmis Grani  34.64                 
28  Ricco Põldveer  2006    188          36.48   
  Uimaseura Briis  36.50                 
29  Kaspar Annus  2006    183          36.79   
  Uimaseura Briis  35.99                 
30  Linus Korin  2006    169          37.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.30                 
31  Jesper Dolk  2005    157          38.68   
  Nurmijärven Uinti  38.55                 
32  Jasu Caspar Haapaniemi  2006    153          39.04   
  Tuusulan Uimaseura  39.42                 
33  Juho Kotamäki  2005    150          39.29   
  Simmis Wanda  38.47                 
34  Sampo Rahikainen  2006    137          40.47   
  Tuusulan Uimaseura  40.29                 
35  Niko Partanen  2005    136          40.58   
  ORCA Helsinki  40.87                 
36  Juuso Kuusala  2006    134          40.82   
  Simmis Wanda  42.58                 
37  Olli Surakka  2005    120          42.29   
  Simmis Wanda  41.79                 
38  Ilari Linderborg  2006    94