Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  04 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Kallio  2009              44.57   
  Vanders  42.72                 
Charlotte Lukie Eha  2010              45.20   
  Ujumisklubi Briis  45.23                 
Lotta Jokinen  2009              46.69   
  Simmis Wanda  47.31                 
Jelizaveta Jekimova  2009              47.12   
  Uimaseura Helsinki  49.92                 
Iida Pahkala  2010              48.02   
  Gladius Kirkkonummi  47.14                 
Venla Hoffren  2009              48.24   
  Simmis Wanda  49.30                 
Aleksandra Lopatina  2009              48.28   
  Vanders  49.54                 
Meribel Talinurm  2009              50.07   
  Ujumisklubi Briis  50.00                 
Marjette Metsur  2009              50.25   
  Ujumisklubi Briis  50.50                 
10  Auli Hakkarainen  2009              51.38   
  Vanders  53.05                 
11  Vanessa Nylund  2009              51.59   
  Simmis Grani  51.89                 
12  Erica Kovanen  2009              51.78   
  Vanders  49.99                 
13  Lisette Schaper  2009              52.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.69                 
14  Alisa Myllykoski  2009              52.55   
  Simmis Wanda  52.79                 
15  Milda Leppäluoto  2009              52.66   
  Simmis Wanda  49.12                 
16  Helmi Rantala  2010              52.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.81                 
17  Katre Erik  2009              53.45   
  Ujumisklubi Briis  47.04                 
18  Fan Wu  2009              54.22   
  HTU Stadi  55.25                 
19  Alisa Naskal  2009              54.34   
  Stadin Delfiinit                   
20  Laurette Ella Eha  2011              54.39   
  Ujumisklubi Briis  53.85                 
21  Alysa Saarelainen  2009              54.68   
  Vanders                   
22  Leonina Haapanen  2009              56.55   
  Vanders                   
23  Skylar Graves  2009              56.90   
  Tuusulan Uimaseura  55.06                 
24  Emma Karimäki  2009              57.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.53                 
25  Kia Kuusela  2009              59.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.26                 
26  Lilja Koppelmäki  2010              1:03.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
27  Miia Kallio  2011              1:08.30   
  Porin Uimaseura  1:01.79                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007              35.59   
  Cetus Espoo  35.50                 
Enna Äyrämöinen  2007              36.67   
  Cetus Espoo  37.23                 
Emilyn Alexandra Savolainen  2007              38.19   
  Cetus Espoo  38.16                 
Iida Tawast  2007              38.46   
  Simmis Grani  39.29                 
Anna Salo  2007              38.63   
  Cetus Espoo  38.95                 
Dominika Stalinskaja  2007              38.98   
  Cetus Espoo  38.43                 
Ellen Lindell  2007              39.55   
  Cetus Espoo  38.62                 
Naomi Leo  2007              39.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.50                 
Laura Liias  2007              39.74   
  Ujumisklubi Briis  40.18                 
10  Aino Laine  2007              39.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.77                 
11  Milka Marjakaarto  2007              40.13   
  Cetus Espoo  39.99                 
12  Matilda Leppänen  2007              40.37   
  Cetus Espoo  39.47                 
13  Hanna Törmä  2007              40.74   
  Porin Uimaseura  38.58                 
14  Jonna Kurki  2008              41.84   
  Simmis Wanda  42.56                 
15  Karolin Teder  2008              42.11   
  Ujumisklubi Briis  39.90                 
16  Johanna Simm  2007              42.13   
  Ujumisklubi Briis  44.28                 
17  Ida Paaskoski  2007              43.57   
  Cetus Espoo  44.93                 
18  Sandra Patzig  2007              43.86   
  Ujumisklubi Briis  43.51                 
19  Helis Laane  2008              44.17   
  Ujumisklubi Briis  45.45                 
20  Sandra Miller  2008              44.82   
  Ujumisklubi Briis  45.05                 
21  Lotta Luotola  2008              44.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.51                 
22  Anja Miao  2007              45.16   
  Cetus Espoo  43.79                 
22  Lyyli Järvi  2007              45.16   
  Porin Uimaseura  43.78                 
24  Viia Tossavainen  2007              46.17   
  Simmis Wanda  46.49                 
25  Sumedha Jha  2007              46.19   
  Vanders  44.84                 
26  Laura Lehtoila  2008              46.71   
  ORCA Helsinki  46.18                 
27  Maija Salokorpi  2007              46.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.79                 
28  Linnea Heikkilä  2008              47.06   
  Simmis Grani  44.51                 
29  Kaidli-Mariin Martinson  2008              47.47   
  Ujumisklubi Briis  46.58                 
30  Iiris Pajamo  2008              47.62   
  Simmis Wanda  48.41                 
31  Sira Katavisto  2008              47.65   
  ORCA Helsinki  48.22                 
32  Nina You Wu  2007              47.87   
  HTU Stadi  47.01                 
33  Mikaela Heiman  2008              48.09   
  Simmis Wanda  48.97                 
34  Josefina Vainio  2007              48.62   
  Simmis Wanda  47.63                 
35  Siiri Pesonen  2008              48.64   
  HTU Stadi                   
36  Sofia Alhonen  2007              48.95   
  Gladius Kirkkonummi  55.45                 
37  Aura Haunia  2007              49.44   
  Simmis Wanda  47.54                 
38  Saara Pakomäki  2008              51.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.02                 
39  Kea-Erin Saarinen  2008              51.14   
  ORCA Helsinki  50.59                 
40  Kaisla Henttu  2007              52.88   
  Simmis Wanda  52.10                 
41  Nea Vilén  2007              54.62   
  Simmis Wanda  57.31                 
42  Mea Ingram  2008              55.22   
  Simmis Wanda  52.70                 
43  Irina Karvonen  2008              55.33   
  Simmis Wanda  53.23                 
44  Diana Levchenko  2008              55.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
45  Selma Mäenpää  2007              57.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.14                 
46  Nea Veiro  2008              57.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.40                 
47  Mea Stigell  2008              1:00.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.74                 
48  Annika Andersen  2008              1:01.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.03                 
Agnes Ruusumo  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004              33.25   
  Tuusulan Uimaseura  34.07                 
Laura Nissi  2004              33.35   
  Simmis Wanda  32.73                 
Kertu Kann  2006              33.83   
  Ujumisklubi Briis  34.80                 
Tilda Aaltonen  2006              34.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.32                 
Ella-Maija Syväniemi  2004              34.20   
  Gladius Kirkkonummi  33.64                 
Aliina Karvonen  2004              34.23   
  Simmis Wanda  34.33                 
Aino Emilia Hankala  2005              34.37   
  Simmis Wanda  33.76                 
Mari Ann Marran  2005              34.91   
  Ujumisklubi Briis  34.15                 
Helen Jaagant  2006              35.55   
  Ujumisklubi Briis  38.00                 
10  Nessa Järvinen  2004              35.65   
  Uimaseura Aquila  34.08                 
11  Ilona Marleen Koppel  2005              35.93   
  Ujumisklubi Briis  39.85                 
12  Iida Vesa  2005              36.19   
  ORCA Helsinki  36.28                 
13  Vlada Guljajeva  2004              36.29   
  Hyvinkään Uimaseura  36.50                 
14  Aleksandra Petrushenko  2005              36.62   
  Russia Madwave Swimming Club  34.60                 
15  Iina Vänttinen  2006              36.81   
  Simmis Wanda  37.38                 
16  Karoliina Evert  2006              36.90   
  Ujumisklubi Briis  37.95                 
16  Venla Hauska  2004              36.90   
  Järvenpään Uintiklubi  37.71                 
18  Hilla Känkänen  2006              37.04   
  Porin Uimaseura  38.65                 
19  Siiri Pekkala  2005              37.64   
  Simmis Wanda  39.73                 
20  Iida Herrala  2004              37.85   
  Simmis Wanda  40.94                 
21  Sanni Valtanen  2004              37.87   
  Simmis Wanda  37.73                 
22  Henni Havén  2004              37.96   
  Simmis Wanda  36.48                 
23  Erika Pajo  2006              38.00   
  Ujumisklubi Briis  37.90                 
24  Anna Mattila  2004              38.01   
  Helsingfors Simsällskap  41.44                 
25  Jenni Konnu  2006              38.02   
  Uinti Imatra  36.80                 
26  Jenni Kurki  2005              38.03   
  Simmis Wanda  38.29                 
27  Emilia Rahola  2006              38.32   
  Porin Uimaseura  38.05                 
28  Annaliina Mänttäri  2006              38.44   
  Cetus Espoo  38.97                 
29  Saara Heinänen  2005              38.55   
  Tuusulan Uimaseura  40.30                 
30  Milja Aarnivuo  2005              39.24   
  Simmis Wanda  41.35                 
31  Kia Mäennenä  2006              39.47   
  Cetus Espoo  41.70                 
32  Emilia Hakala  2005              39.53   
  Simmis Wanda  41.10                 
33  Enni Tammilehto  2006              39.58   
  Cetus Espoo  39.34                 
34  Iisa-Lotta Rantaniitty  2006              39.74   
  Cetus Espoo  52.86                 
35  Cecilia Rönnlund  2006              39.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.80                 
36  Mathilda Heikiö  2006              39.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.82                 
37  Oona Eriksson  2004              40.28   
  Simmis Wanda  41.66                 
38  Viola Karismaa  2005              40.40   
  Porin Uimaseura  39.84                 
39  Iida Siltala  2005              40.60   
  Cetus Espoo  41.49                 
40  Grete Jaanus  2005              40.78   
  Ujumisklubi Briis  41.16                 
41  Amanda Vanhanen  2006              40.89   
  Simmis Grani  45.93                 
42  Noora Glasin  2006              40.96   
  Simmis Wanda  41.10                 
43  Lotta Akkanen  2005              41.61   
  ORCA Helsinki  47.38                 
44  Sabina Grusetski  2004              41.98   
  Tuusulan Uimaseura                   
45  Iiris Soilevaara  2006              42.43   
  Cetus Espoo  55.73                 
46  Reetta Haara  2004              42.77   
  Simmis Wanda  47.23                 
47  Emmi Ellonen  2005              42.86   
  Porin Uimaseura  42.32                 
47  Venla Almira  2006              42.86   
  Simmis Grani  50.07                 
49  Auri Korpaeus  2006              43.28   
  Tuusulan Uimaseura  44.68                 
50  Jasmine Errehani  2004              43.76   
  Simmis Wanda  44.00                 
51  Peppi Virokannas  2006              44.98   
  ORCA Helsinki  44.85                 
52  Milla Tuominen  2004              46.71   
  Tuusulan Uimaseura  50.01                 
53  Lada Belozjorova  2006              47.25   
  Stadin Delfiinit  47.47                 
54  Deniz Keteli  2005              47.89   
  Simmis Wanda  50.08                 
55  Kia Jokinen  2005              48.22   
  Simmis Wanda  47.27                 
56  Almina Köroglu  2005              48.63   
  Simmis Wanda  46.95                 
57  Säde Tuisku  2006              48.79   
  Simmis Wanda  47.98                 
58  Waula Taimela  2005              48.80   
  Gladius Kirkkonummi  45.02                 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Kaunisto  2002              33.31   
  Porin Uimaseura  30.94                 
Senni Mattila  2003              33.48   
  Porin Uimaseura  33.12                 
Emilia Lyyra  2003              36.21   
  Simmis Wanda  35.20                 
Edla Wuori  2003              38.37   
  Nurmijärven Uinti  36.68                 
Jennifer Sallinen  2003              38.58   
  HTU Stadi                   
Henrietta Löfgren  2003              38.72   
  Simmis Wanda  36.58                 
Ella Nore  2002              40.72   
  Porin Uimaseura  39.92                 
Emilia Myllykoski  2003              42.41   
  Simmis Wanda  39.47                 
Amanda Rahola  2003              44.35   
  Porin Uimaseura  46.10                 
10  Linda Grönlund  2003              44.40   
  Porin Uimaseura  42.23                 
11  Emma Sevenius  2002              48.36   
  Nurmijärven Uinti  50.20                 
12  Heli Havantola  2003              48.50   
  Nurmijärven Uinti  47.37                 
13  Emmi Rauhanen  2003              54.13   
  Porin Uimaseura  50.08                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pravin Perasath  2008              38.87   
  Simmis Wanda  39.01                 
Ralf Rändla  2008              39.04   
  Ujumisklubi Briis  39.00                 
Jan Voloshin  2008              39.66   
  Uimaseura Helsinki  40.76                 
Vadim Berezkin  2008              41.94   
  Russia Madwave Swimming Club  38.90                 
Märt Lukas Marran  2008              42.26   
  Ujumisklubi Briis  39.00                 
Ralf Rannamäe  2008              42.69   
  Ujumisklubi Briis  46.20                 
Sasu Koivunen  2008              44.35   
  Octopus Lohja  47.27                 
Mathias Eerola  2008              45.55   
  Simmis Grani  43.76                 
Milo Kallio  2008              46.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.94                 
10  Konstantin Terekhov  2008              47.68   
  Vanders  46.65                 
11  Adrian Banar  2008              48.12   
  Stadin Delfiinit  51.02                 
12  Lauri Rantsi  2008              48.41   
  Vanders  47.70                 
13  Timur Gerasimenko  2009              48.44   
  Stadin Delfiinit                   
14  Elias Nord  2008              48.50   
  Vanders  48.68                 
15  Kaapo Piironen  2008              48.72   
  Vanders  1:00.21                 
16  Niklas Honkanen  2008              48.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.68                 
17  Joel Wahlman  2008              49.22   
  Vanders  56.70                 
18  Kevin Kaznakov  2009              49.72   
  Stadin Delfiinit  49.69                 
19  Antony Tran  2009              50.59   
  Stadin Delfiinit  47.46                 
20  Konsta Hiltunen  2009              50.83   
  Hyvinkään Uimaseura  53.32                 
21  Arttu Kaskimies  2008              51.55   
  Gladius Kirkkonummi  55.59                 
22  Onni Tuohino  2008              53.44   
  Vanders  53.43                 
23  Matias Rauhala  2008              53.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.81                 
24  Roope Rantanen  2008              54.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.44                 
25  Matias Väisänen  2008              55.43   
  Tuusulan Uimaseura  52.50                 
26  Oiva Mandelin  2009              55.46   
  HTU Stadi  58.11                 
27  Jesper Arvela  2010              56.63   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.48                 
28  Daniel Santala  2009              56.79   
  Stadin Delfiinit                   
29  Jasper Pihlava  2008              57.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.03                 
30  Niilo Halonen  2009              1:04.51   
  HTU Stadi  1:03.64                 
31  Kasperi Kenttä  2008              1:04.76   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.02                 
Esa Währn  2008              DSQ   
  Vanders  49.58                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Luka Haimi  2009              DSQ   
  Simmis Wanda  1:01.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Boris Minkovski  2006              34.26   
  Cetus Espoo  36.22                 
Risto Kallström  2006              35.30   
  Cetus Espoo  34.41                 
Kenneth Jogis  2006              36.26   
  Ujumisklubi Briis  37.69                 
Aleksandr Iaremenko  2006              36.81   
  Russia Madwave Swimming Club  35.00                 
Tomi Silander  2006              37.61   
  Cetus Espoo  37.16                 
Nico Kulju  2006              37.68   
  Simmis Wanda  44.02                 
Aarne Laurila  2006              38.41   
  Cetus Espoo  36.97                 
Onni Lehtimäki  2006              38.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.23                 
Matias Kukkonen  2006              38.83   
  ORCA Helsinki  41.07                 
10  Lauri-Pekka Pakomäki  2006              38.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.90                 
11  Ricco Poldveer  2006              39.31   
  Ujumisklubi Briis  41.00                 
12  Gregor Ilves  2007              39.32   
  Ujumisklubi Briis  36.19                 
13  Jarko Miller  2006              39.68   
  Ujumisklubi Briis  40.40                 
14  Joonas Salk  2007              40.04   
  Ujumisklubi Briis  38.50                 
15  Karl-Eerik Rooni  2006              40.64   
  Ujumisklubi Briis  38.45                 
16  Ilja Belov  2007              40.69   
  Simmis Wanda  41.35                 
17  Lauri Valtanen  2007              40.79   
  Simmis Wanda  42.92                 
18  Daniel Guzhov  2006              41.05   
  Vanders  41.63                 
19  Onni Rahkonen  2007              41.30   
  Simmis Grani  39.12                 
20  Benjamin Winqvist  2006              41.44   
  Cetus Espoo  42.30                 
21  Dilen Jalonen  2006              41.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.46                 
22  Luis Valero de la Iglesia  2006              41.56   
  Cetus Espoo  41.12                 
23  Eelis Lummaa  2007              41.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.68                 
24  Artjom Malofejev  2007              42.06   
  Vanders  45.80                 
25  Tomas Laine  2006              42.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.70                 
26  Juho Kallio  2007              42.59   
  Porin Uimaseura  41.38                 
27  Jani Ekman  2006              42.68   
  Simmis Wanda  46.21                 
28  Joel Sulonen  2007              43.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.79                 
29  Christian Edelman  2007              43.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.80                 
30  Mihhail Janson  2006              43.56   
  Stadin Delfiinit  43.77                 
31  Anton Ahonen  2006              43.66   
  Cetus Espoo  43.75                 
32  Amos Mäkilä  2007              44.20   
  Simmis Grani  43.98                 
33  Frans Sandblom  2006              44.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.93                 
34  Sampo Rahikainen  2006              44.45   
  Tuusulan Uimaseura  48.31                 
35  Jooa Katavisto  2006              46.36   
  ORCA Helsinki  46.98                 
36  Alexander Kaznakov  2006              47.83   
  Stadin Delfiinit  59.32                 
37  Leo Nieminen  2007              48.41   
  ORCA Helsinki  48.31                 
38  Risto Hyvenen  2007              48.45   
  Simmis Wanda  52.72                 
39  Aatu Airaksinen  2007              50.89   
  Simmis Wanda  53.14                 
40  Lauri Kirjonen  2007              54.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.36                 
41  Eerik Välipakka  2007              55.80   
  ORCA Helsinki                   
Juuso Kuusala  2006              DNS   
  Simmis Wanda  48.30                 
Johan Hujanen  2006              DSQ   
  Simmis Grani  41.44                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mark Kellinsalmi  2007              DSQ   
  Stadin Delfiinit  38.63                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003              30.73   
  Tuusulan Uimaseura  30.92                 
Henri Heikkilä  2003              30.93   
  Uimaseura Aquila  30.17                 
Miro Merinen  2003              30.94   
  Simmis Wanda  31.48                 
Endrik Einberg  2004              32.05   
  Ujumisklubi Briis  32.10                 
Aki Hakkarainen  2003              32.53   
  Simmis Wanda  32.54                 
Aleksi Kauppinen  2003              33.54   
  Tuusulan Uimaseura  33.10                 
Joona Kuitu  2004              34.25   
  Simmis Wanda  34.17                 
Juho Törmä  2005              34.25   
  Porin Uimaseura  34.89                 
Nuutti Laitinen  2004              34.30   
  Cetus Espoo  39.61                 
10  Akseli Maaranen  2004              34.65   
  Hyvinkään Uimaseura  32.84                 
11  Veeti Salminen  2004              34.85   
  Simmis Wanda  35.12                 
12  Eemeli Nylund  2003              35.16   
  Heinolan Isku  34.21                 
13  Yufei Meng  2004              35.21   
  Simmis Grani  36.70                 
14  Lauri Cederberg  2003              35.24   
  Järvenpään Uintiklubi  36.87                 
15  Justus Holtari  2004              35.64   
  Cetus Espoo  35.44                 
16  Jimi Kojo  2005              36.10   
  Uimaseura Aquila  36.45                 
17  Mairo Muidre  2005              36.26   
  Ujumisklubi Briis  37.90                 
18  Masih Tantula  2004              36.46   
  Simmis Grani  37.79                 
19  Aarni Linderborg  2005              36.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.86                 
20  Karl Markus Tennokese  2005              37.12   
  Ujumisklubi Briis  37.40                 
21  Eeli Partanen  2005              38.14   
  Cetus Espoo  37.40                 
22  Miko Mikkola  2004              38.56   
  Simmis Wanda  38.07                 
23  Daniel Kabonen  2004              39.22   
  Simmis Wanda  41.33                 
24  Heikki Ianes  2005              40.76   
  Simmis Wanda  44.20                 
25  Vi Thai Ngô  2004              41.49   
  Simmis Wanda  44.91                 
26  Jesper Dolk  2005              44.04   
  Nurmijärven Uinti  46.16                 
27  Aleksi Rissanen  2004              44.07   
  Simmis Wanda  46.43                 
28  Ilja Buzetski  2004              46.69   
  Simmis Wanda  46.40                 
29  Ilmari Silventoinen  2005              47.57   
  Simmis Wanda  51.60                 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jiri Järvinen  2001              30.15   
  Swimming Jyväskylä  29.19                 
Benjamin Kangas  2002              30.82   
  Uimaseura Aquila  30.00                 
Muhammed Tantula  2002              35.82   
  Simmis Grani  36.01                 
Heikki Väkeväinen  2002              37.16   
  Gladius Kirkkonummi  37.44                 
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007      35.85  1:17.43  2:03.69    2:49.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aino Kuusisto  2006      38.49  1:24.68  2:12.79    2:56.91   
  Nurmijärven Uinti  3:01.61                 
                     
Anette Zahovaiko  2006      39.02  1:24.00  2:11.29    3:00.47   
  Ujumisklubi Briis  3:03.72                 
                     
Wilma Turpeinen  2006      40.42  1:27.50  2:15.67    3:01.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anna Salo  2007      38.21  1:23.49  2:12.86    3:02.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Maria Karvonen  2006      39.82  1:28.18  2:20.54    3:07.77   
  Simmis Wanda  3:10.19                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007      38.20  1:23.43  2:16.52    3:10.77   
  Cetus Espoo                   
                     
Dominika Stalinskaja  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004      33.11  1:10.12  1:48.58    2:27.77   
  Helsingfors Simsällskap  2:23.20                 
                     
Karla Tiainen  2005      33.47  1:12.38  1:52.05    2:32.30   
  Simmis Wanda  2:27.36                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005      37.25  1:22.04  2:10.89    2:57.76   
  Simmis Wanda  2:50.08                 
                     
Anniina Ahonen  2005      39.26  1:27.37  2:16.19    2:59.79   
  Hyvinkään Uimaseura  2:57.65                 
                     
Ilona Kajava  2004      40.84  1:30.14  2:23.19    3:12.34   
  ORCA Helsinki  2:56.30                 
                     
Veera Tall  2005      40.51  1:29.18  2:23.08    3:22.44   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Reiniluoto  2003      34.50  1:14.15  1:55.37    2:38.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.00                 
                     
Agneta Kallas  2002      35.82  1:18.33  2:01.20    2:42.48   
  Simmis Wanda  2:41.63                 
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006      38.66  1:27.56  2:18.81    3:06.62   
  Cetus Espoo  3:24.92                 
                     
Kasper Kainonen  2005      35.48  1:21.39  2:15.62    3:15.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Pekkala  2003      32.64  1:11.58  1:53.43    2:33.77   
  Simmis Wanda  2:47.61                 
                     
Juho Marjala  2003              DNF   
  Simmis Wanda  2:33.01                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008      45.70        1:36.22   
  Simmis Grani  1:39.57                 
                     
Serafima Ratner  2008      48.24        1:40.64   
  Uimaseura Helsinki  1:43.11                 
                     
Jonna Kurki  2008      49.51        1:43.60   
  Simmis Wanda  1:44.17                 
                     
Karolin Teder  2008      50.78        1:44.34   
  Ujumisklubi Briis  1:46.50                 
                     
Friida Prittinen  2008      49.80        1:44.51   
  Vanders  1:47.84                 
                     
Sanni Aarnivuo  2008      50.59        1:45.26   
  Simmis Wanda  1:47.89                 
                     
Sira Katavisto  2008      48.50        1:45.92   
  ORCA Helsinki  1:45.72                 
                     
Fiia Immonen  2008      50.62        1:46.55   
  Vanders  1:43.11                 
                     
Taisiya Baindurashvili  2008      50.31        1:47.25   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
10  Laura Lehtoila  2008      51.61        1:48.76   
  ORCA Helsinki  1:50.86                 
                     
11  Venla Hoffren  2009      52.30        1:48.88   
  Simmis Wanda  2:01.77                 
                     
12  Helis Laane  2008      52.84        1:49.26   
  Ujumisklubi Briis  1:50.15                 
                     
13  Saara Pakomäki  2008      54.83        1:53.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.25                 
                     
14  Lotta Luotola  2008      54.23        1:54.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.39                 
                     
15  Alisa Naskal  2009      53.28        1:55.07   
  Stadin Delfiinit                   
                     
16  Anni Kahlos  2008      56.68        1:55.13   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
17  Skylar Graves  2009      54.33        1:56.01   
  Tuusulan Uimaseura  2:11.78                 
                     
18  Lilja Hirsikko  2008      56.09        1:57.29   
  ORCA Helsinki  1:59.69                 
                     
19  Venla Päivärinta  2008      56.04        1:57.64   
  Ilmajoen Kisailijat  1:54.74                 
                     
20  Alisa Myllykoski  2009      57.19        1:58.54   
  Simmis Wanda                   
                     
21  Emma Karimäki  2009      58.04        1:59.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.17                 
                     
22  Helmi Oksa  2009      56.61        1:59.93   
  Nummelan Kisaajat  2:03.62                 
                     
23  Viivi Vainoniemi  2008      57.16        2:00.78   
  Vanders  2:04.97                 
                     
24  Lotta Jokinen  2009      58.64        2:01.24   
  Simmis Wanda  2:36.27                 
                     
25  Helmi Rantala  2010      58.29        2:01.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Kia Kuusela  2009      58.36        2:02.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Lisette Schaper  2009      56.88        2:02.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Kea-Erin Saarinen  2008      59.43        2:02.55   
  ORCA Helsinki  2:02.84                 
                     
29  Vanja Ilieva  2008      58.32        2:03.50   
  Vanders  2:01.12                 
                     
30  Erica Kovanen  2009      1:01.60        2:08.18   
  Vanders                   
                     
31  Mikaela Heiman  2008      1:00.38        2:08.20   
  Simmis Wanda  2:11.29                 
                     
32  Marjette Metsur  2009      1:04.52        2:09.50   
  Ujumisklubi Briis  2:11.00                 
                     
33  Armi Hakkarainen  2008      1:01.37        2:10.19   
  Vanders                   
                     
34  Irina Karvonen  2008      1:01.16        2:10.65   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Nea Veiro  2008      1:02.12        2:10.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.86                 
                     
36  Mea Stigell  2008      1:02.56        2:12.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.43                 
                     
37  Iiris Pajamo  2008      1:06.71        2:13.32   
  Simmis Wanda  2:25.02                 
                     
38  Vanessa Nylund  2009      1:06.34        2:19.95   
  Simmis Grani                   
                     
39  Annika Andersen  2008      1:13.64        2:32.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.35                 
                     
Meribel Talinurm  2009              DSQ   
  Ujumisklubi Briis  2:10.00                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Olga Kaiser  2008              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:02.62                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nadezhda Gizatullina  2006      38.82        1:22.57   
  Russia Madwave Swimming Club  1:20.00                 
                     
Helmi Käkelä  2006      38.44        1:22.66   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.23                 
                     
Matilda Leppänen  2007      40.39        1:23.04   
  Cetus Espoo  1:26.07                 
                     
Oosa Mattila  2006      39.32        1:23.09   
  Simmis Wanda  1:25.19                 
                     
Kaisla Korvonen  2006      39.65        1:24.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.62                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006      39.58        1:24.14   
  Cetus Espoo  1:24.76                 
                     
Iina Vänttinen  2006      39.46        1:25.05   
  Simmis Wanda  1:27.46                 
                     
Emilia Rahola  2006      40.31        1:25.62   
  Porin Uimaseura  1:27.75                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007      41.31        1:26.56   
  Cetus Espoo  1:27.70                 
                     
10  Emilia Pakkanen  2006      41.42        1:28.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.36                 
                     
11  Erika Pajo  2006      42.48        1:29.90   
  Ujumisklubi Briis  1:30.80                 
                     
12  Jenni Konnu  2006      42.49        1:30.17   
  Uinti Imatra  1:31.24                 
                     
13  Nora Miller  2006      43.31        1:30.24   
  Ujumisklubi Briis  1:30.07                 
                     
14  Karoliina Evert  2006      43.70        1:30.52   
  Ujumisklubi Briis  1:30.15                 
                     
15  Annaliina Mänttäri  2006      44.29        1:30.95   
  Cetus Espoo  1:34.04                 
                     
16  Emilyn Alexandra Savolainen  2007      41.69        1:31.40   
  Cetus Espoo  1:35.44                 
                     
17  Enni Tammilehto  2006      43.74        1:31.42   
  Cetus Espoo  1:30.20                 
                     
18  Iida Tawast  2007      44.56        1:32.29   
  Simmis Grani  1:31.06                 
                     
19  Henrietta Lippus  2006      43.24        1:32.73   
  Ujumisklubi Briis  1:25.17                 
                     
20  Cécilia Richard  2006      42.88        1:33.47   
  Cetus Espoo  1:31.87                 
                     
21  Anja Miao  2007      45.00        1:34.40   
  Cetus Espoo  1:35.84                 
                     
22  Pinja Hoffren  2006      44.66        1:34.66   
  Simmis Wanda  1:43.78                 
                     
23  Emma Tissari  2007      45.10        1:35.97   
  Nurmijärven Uinti  1:36.60                 
                     
24  Lyyli Järvi  2007      45.87        1:37.29   
  Porin Uimaseura  1:32.95                 
                     
25  Ellen Lindell  2007      46.46        1:38.08   
  Cetus Espoo  1:37.23                 
                     
26  Kia Mäennenä  2006      48.05        1:38.24   
  Cetus Espoo  1:36.67                 
                     
27  Hanna Törmä  2007      45.74        1:38.36   
  Porin Uimaseura  1:30.67                 
                     
28  Cecilia Rönnlund  2006      47.80        1:40.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.73                 
                     
29  Siiri Multamäki  2006      49.54        1:40.98   
  ORCA Helsinki  1:43.85                 
                     
30  Milka Marjakaarto  2007      49.10        1:41.06   
  Cetus Espoo  1:43.58                 
                     
31  Ninja Brelo  2006      47.68        1:41.82   
  Cetus Espoo  1:37.47                 
                     
32  Mathilda Heikiö  2006      47.65        1:42.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.79                 
                     
33  Liina Saario  2006      49.35        1:43.11   
  ORCA Helsinki  1:47.50                 
                     
34  Venla Almira  2006      49.05        1:43.57   
  Simmis Grani  1:42.94                 
                     
35  Aino Suominen  2006      50.37        1:44.06   
  Järvenpään Uintiklubi  1:44.04                 
                     
36  Noora Glasin  2006      49.84        1:44.27   
  Simmis Wanda  1:43.25                 
                     
37  Ida Paaskoski  2007      51.25        1:46.59   
  Cetus Espoo  1:48.08                 
                     
38  Naomi Leo  2007      51.51        1:47.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.71                 
                     
39  Eevi Hirsi  2007      51.03        1:47.41   
  HTU Stadi  2:04.71                 
                     
40  Aino Laine  2007      50.56        1:47.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.14                 
                     
41  Viia Tossavainen  2007      49.70        1:48.53   
  Simmis Wanda  1:50.53                 
                     
42  Josefina Vainio  2007      50.46        1:48.54   
  Simmis Wanda  1:48.73                 
                     
43  Peppi Virokannas  2006      53.02        1:49.08   
  ORCA Helsinki  1:45.82                 
                     
44  Pinja Suominen  2006      51.22        1:49.65   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.48                 
                     
45  Agnes Ruusumo  2007      52.48        1:50.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.65                 
                     
46  Sumedha Jha  2007      51.42        1:50.96   
  Vanders  1:54.00                 
                     
47  Sofia Alhonen  2007      53.07        1:51.39   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.55                 
                     
48  Esther Reunala  2007      51.49        1:52.81   
  Octopus Lohja  1:50.00                 
                     
49  Nea Vilén  2007      54.35        1:53.36   
  Simmis Wanda  1:55.97                 
                     
50  Maija Salokorpi  2007      56.09        1:55.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.58                 
                     
51  Helmi Koikkalainen  2006      52.70        1:55.80   
  HTU Stadi  1:56.13                 
                     
52  Kaisla Henttu  2007      55.76        1:57.78   
  Simmis Wanda  1:56.04                 
                     
53  Aura Haunia  2007      58.72        2:01.37   
  Simmis Wanda  2:00.78                 
                     
54  Fanni Mäkelä  2007      59.61        2:06.70   
  Gladius Kirkkonummi  2:11.06                 
                     
55  Selma Mäenpää  2007      1:04.46        2:13.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.72                 
                     
Amanda Nilsson  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:41.72                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Amanda Vanhanen  2006              DSQ   
  Simmis Grani  1:49.81                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004      37.01        1:20.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.31                 
                     
Meea Juntunen  2005      36.66        1:20.47   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.29                 
                     
Rina Rantanen  2005      37.51        1:21.32   
  Cetus Espoo  1:20.22                 
                     
Nessa Järvinen  2004      37.68        1:21.99   
  Uimaseura Aquila  1:19.35                 
                     
Aliina Karvonen  2004      39.23        1:22.44   
  Simmis Wanda  1:23.45                 
                     
Elina Ryynänen  2005      38.71        1:22.49   
  Simmis Wanda  1:23.53                 
                     
Iida Herrala  2004      38.58        1:23.15   
  Simmis Wanda  1:23.44                 
                     
Sofi Andström  2005      39.70        1:23.31   
  ORCA Helsinki  1:23.69                 
                     
Essi Loponen  2004      39.48        1:23.82   
  Simmis Wanda  1:23.18                 
                     
10  Lotta Nevalainen  2005      40.86        1:25.60   
  Cetus Espoo  1:28.09                 
                     
11  Anna Mattila  2004      40.51        1:25.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.90                 
                     
12  Viola Karismaa  2005      40.50        1:25.73   
  Porin Uimaseura  1:25.83                 
                     
13  Kristina Grimbaum  2005      40.72        1:26.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.78                 
                     
14  Mari Ann Marran  2005      40.25        1:27.22   
  Ujumisklubi Briis  1:26.50                 
                     
15  Saara Heinänen  2005      42.63        1:28.88   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.07                 
                     
16  Jenni Kurki  2005      41.24        1:28.95   
  Simmis Wanda  1:26.86                 
                     
17  Oona Eriksson  2004      42.20        1:29.44   
  Simmis Wanda  1:28.23                 
                     
18  Roona Karola  2004      42.04        1:30.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.33                 
                     
19  Vilja Rautell  2004      42.66        1:30.53   
  Octopus Lohja  1:28.59                 
                     
20  Jasmine Errehani  2004      42.89        1:30.65   
  Simmis Wanda  1:29.69                 
                     
21  Ronja Kero  2005      42.48        1:31.15   
  ORCA Helsinki  1:33.70                 
                     
22  Siiri Pekkala  2005      43.08        1:31.27   
  Simmis Wanda  1:32.52                 
                     
23  Milja Aarnivuo  2005      43.81        1:32.97   
  Simmis Wanda  1:35.14                 
                     
23  Sini Kaivola  2005      43.77        1:32.97   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.19                 
                     
25  Grete Jaanus  2005      45.33        1:33.37   
  Ujumisklubi Briis  1:37.03                 
                     
26  Ilona Marleen Koppel  2005      44.36        1:33.65   
  Ujumisklubi Briis  1:34.08                 
                     
27  Emilia Hakala  2005      45.50        1:33.75   
  Simmis Wanda  1:34.03                 
                     
28  Ronja Simsek  2005      45.41        1:35.32   
  Porin Uimaseura  1:32.51                 
                     
29  Juulia Lindfors  2005      45.30        1:36.22   
  Cetus Espoo  1:32.02                 
                     
30  Iida Vesa  2005      46.07        1:36.88   
  ORCA Helsinki  1:33.08                 
                     
31  Ilona Kajava  2004      47.06        1:37.87   
  ORCA Helsinki  1:37.18                 
                     
32  Lotta Akkanen  2005      47.23        1:38.67   
  ORCA Helsinki  1:37.56                 
                     
33  Veera Kopponen  2005      46.42        1:38.76   
  HTU Stadi  1:38.65                 
                     
34  Elsa Päivärinta  2004      46.90        1:39.84   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.29                 
                     
35  Emmi Ellonen  2005      47.34        1:39.85   
  Porin Uimaseura  1:30.58                 
                     
36  Reetta Haara  2004      49.11        1:43.47   
  Simmis Wanda  1:40.31                 
                     
37  Janna Flinkman  2005      51.55        1:48.15   
  Octopus Lohja  1:52.32                 
                     
38  Almina Köroglu  2005      51.52        1:48.84   
  Simmis Wanda  1:51.87                 
                     
39  Ellen Kivistö  2005      50.75        1:52.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
40  Deniz Keteli  2005      55.08        1:53.11   
  Simmis Wanda  2:04.29                 
                     
41  Waula Taimela  2005      56.67        1:58.85   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.16                 
                     
42  Janika Hinkkanen  2005      55.36        2:03.42   
  Gladius Kirkkonummi  2:14.51                 
                     
43  Kia Jokinen  2005      1:03.19        2:10.53   
  Simmis Wanda                   
                     
Helie Katajainen  2005              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  1:44.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ilona Marttila  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Myllykoski  2003      40.92        1:25.50   
  Simmis Wanda  1:24.66                 
                     
Emmi Kaunisto  2002      39.66        1:25.63   
  Porin Uimaseura  1:23.72                 
                     
Merituuli Lehtonen  2003      41.15        1:28.20   
  Porin Uimaseura  1:29.08                 
                     
Ella Nore  2002      41.88        1:28.46   
  Porin Uimaseura  1:28.39                 
                     
Aava Mattila  2003      43.31        1:29.59   
  Simmis Wanda  1:30.81                 
                     
Jennifer Sallinen  2003      44.97        1:34.17   
  HTU Stadi  1:39.13                 
                     
Sonja Tiira  2003      46.13        1:43.97   
  Järvenpään Uintiklubi  1:44.21                 
                     
Amanda Rahola  2003      50.46        1:46.11   
  Porin Uimaseura  1:44.55                 
                     
Emma Sevenius  2002      50.44        1:46.25   
  Nurmijärven Uinti  1:48.71                 
                     
10  Emmi Rauhanen  2003      53.02        1:53.19   
  Porin Uimaseura  1:48.58                 
                     
11  Heli Havantola  2003      54.90        1:58.41   
  Nurmijärven Uinti  1:49.85                 
                     
Linda Grönlund  2003              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:49.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ralf Rändla  2008      44.03        1:32.12   
  Ujumisklubi Briis  1:38.00                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007      47.85        1:36.96   
  Stadin Delfiinit  1:37.21                 
                     
Nikita Rantsev  2007      46.44        1:38.32   
  Uimaseura Helsinki  1:50.15                 
                     
Märt Lukas Marran  2008      48.90        1:40.47   
  Ujumisklubi Briis  1:40.00                 
                     
Christian Edelman  2007      48.86        1:41.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.14                 
                     
Ilja Belov  2007      48.42        1:41.50   
  Simmis Wanda  1:43.42                 
                     
Juho Kallio  2007      48.46        1:41.51   
  Porin Uimaseura  1:42.82                 
                     
Onni Rahkonen  2007      49.84        1:43.09   
  Simmis Grani  1:43.41                 
                     
Pravin Perasath  2008      50.09        1:45.05   
  Simmis Wanda  1:56.26                 
                     
10  Eelis Lummaa  2007      50.74        1:47.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.27                 
                     
11  Antony Tran  2009      54.11        1:48.26   
  Stadin Delfiinit  1:48.73                 
                     
12  Amos Mäkilä  2007      52.81        1:52.43   
  Simmis Grani                   
                     
13  Rron Shala  2007      54.68        1:53.08   
  Simmis Grani  1:55.43                 
                     
14  Leo Nieminen  2007      53.31        1:53.18   
  ORCA Helsinki  1:51.60                 
                     
15  Patrik Ventus  2007      54.18        1:54.49   
  Simmis Grani  2:03.22                 
                     
16  Aatu Airaksinen  2007      57.73        1:59.11   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Daniel Santala  2009      57.13        1:59.61   
  Stadin Delfiinit                   
                     
18  Joel Wahlman  2008      56.64        2:00.94   
  Vanders                   
                     
19  Timur Gerasimenko  2009      58.66        2:01.54   
  Stadin Delfiinit                   
                     
20  Joel Sulonen  2007      56.79        2:01.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.22                 
                     
21  Lauri Rantsi  2008      57.60        2:01.66   
  Vanders                   
                     
22  Kevin Kaznakov  2009      57.82        2:04.51   
  Stadin Delfiinit                   
                     
23  Arttu Kaskimies  2008      1:00.11        2:05.22   
  Gladius Kirkkonummi  2:07.75                 
                     
24  Luka Haimi  2009      1:00.46        2:05.32   
  Simmis Wanda                   
                     
25  Jasper Pihlava  2008      58.31        2:05.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Eero Hedemäki  2008      1:00.95        2:06.81   
  Simmis Grani                   
                     
27  Mathias Eerola  2008      1:00.78        2:07.89   
  Simmis Grani                   
                     
28  Adrian Banar  2008      1:04.71        2:18.38   
  Stadin Delfiinit                   
                     
29  Matias Rauhala  2008      1:06.09        2:18.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Matias Väisänen  2008      1:05.96        2:20.06   
  Tuusulan Uimaseura  2:31.47                 
                     
31  Niklas Honkanen  2008      1:08.74        2:22.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.84                 
                     
32  Roope Rantanen  2008      1:11.90        2:29.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Joonas Salk  2007              DSQ   
  Ujumisklubi Briis  1:35.00                 
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
                     
Lauri Kirjonen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.09                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Halminen  2005      37.44        1:18.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.10                 
                     
Serhat Kalin  2005      38.05        1:20.66   
  ORCA Helsinki  1:19.82                 
                     
Egor Yaskin  2005      39.37        1:22.14   
  Russia Madwave Swimming Club  1:19.70                 
                     
Anton Kettunen  2005      39.50        1:22.62   
  Gladius Kirkkonummi  1:24.45                 
                     
Karl Markus Tennokese  2005      39.00        1:23.04   
  Ujumisklubi Briis  1:21.40                 
                     
Aleksandr Sapogov  2005      39.46        1:24.09   
  Russia Madwave Swimming Club  1:18.70                 
                     
Boris Minkovski  2006      39.92        1:24.13   
  Cetus Espoo  1:26.19                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005      39.77        1:25.40   
  Swimming Jyväskylä  1:24.27                 
                     
Juho Törmä  2005      40.80        1:25.44   
  Porin Uimaseura  1:26.17                 
                     
10  Aleksandr Vysotskiy  2006      41.30        1:25.85   
  ORCA Helsinki  1:30.14                 
                     
11  Eemil Reijonen  2005      41.24        1:26.28   
  Cetus Espoo  1:27.29                 
                     
12  Patrik Reiman  2005      41.34        1:26.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.48                 
                     
13  Urho Käkelä  2005      41.43        1:27.29   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.55                 
                     
14  Lauri-Pekka Pakomäki  2006      41.79        1:28.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.36                 
                     
15  Roger Ruhno  2006      41.11        1:29.63   
  Ujumisklubi Briis  1:31.82                 
                     
16  Risto Kallström  2006      42.87        1:30.70   
  Cetus Espoo  1:29.72                 
                     
17  Veeti Valdolin  2005      42.76        1:30.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.65                 
                     
18  Jani Ekman  2006      44.32        1:32.63   
  Simmis Wanda  1:31.87                 
                     
19  Eeli Partanen  2005      43.25        1:32.81   
  Cetus Espoo  1:31.23                 
                     
20  Karl-Eerik Rooni  2006      43.66        1:32.86   
  Ujumisklubi Briis  1:31.00                 
                     
21  Heikki Ianes  2005      44.49        1:33.22   
  Simmis Wanda  1:34.18                 
                     
22  Aleksandr Iaremenko  2006      44.02        1:35.93   
  Russia Madwave Swimming Club  1:24.50                 
                     
23  Nico Kulju  2006      45.63        1:37.17   
  Simmis Wanda  1:34.28                 
                     
24  Jarko Miller  2006      47.02        1:37.39   
  Ujumisklubi Briis  1:38.74                 
                     
25  Frans Sandblom  2006      47.74        1:41.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.51                 
                     
26  Santeri Holmberg  2006      48.03        1:41.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.27                 
                     
27  Benjamin Winqvist  2006      48.81        1:41.99   
  Cetus Espoo  1:41.68                 
                     
28  Jooa Katavisto  2006      47.66        1:42.00   
  ORCA Helsinki  1:43.29                 
                     
29  Olli Surakka  2005      48.40        1:43.13   
  Simmis Wanda  1:49.49                 
                     
30  Onni Lehtimäki  2006      50.41        1:43.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.67                 
                     
31  Oscar Westerberg  2005      47.40        1:43.42   
  Cetus Espoo  1:46.42                 
                     
32  Jesper Dolk  2005      50.63        1:43.53   
  Nurmijärven Uinti  1:44.97                 
                     
33  Anton Visulainen  2005      47.73        1:43.95   
  HTU Stadi  1:41.07                 
                     
34  Kasper Kainonen  2005      48.95        1:45.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.41                 
                     
35  Johan Hujanen  2006      50.52        1:46.00   
  Simmis Grani  1:42.84                 
                     
36  Luis Valero de la Iglesia  2006      51.16        1:46.46   
  Cetus Espoo  1:42.77                 
                     
37  Ricco Poldveer  2006      50.47        1:48.15   
  Ujumisklubi Briis  1:53.10                 
                     
38  Matias Kukkonen  2006      51.42        1:48.50   
  ORCA Helsinki  1:45.63                 
                     
39  Ilmari Silventoinen  2005      50.12        1:50.69   
  Simmis Wanda  1:50.46                 
                     
40  Daniel Guzhov  2006      55.70        1:58.99   
  Vanders  1:57.28                 
                     
41  Anton Ahonen  2006      58.11        2:02.44   
  Cetus Espoo  2:00.32                 
                     
Juuso Kuusala  2006              DNS   
  Simmis Wanda  2:01.33                 
                     
Alexander Kaznakov  2006              DSQ   
  Stadin Delfiinit  1:52.04                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Dilen Jalonen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.70                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kaspar Annus  2006              DSQ   
  Ujumisklubi Briis  1:36.00                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004      35.65        1:15.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.68                 
                     
Juuso Rahikainen  2003      36.34        1:16.35   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.73                 
                     
Henri Heikkilä  2003      36.59        1:16.81   
  Uimaseura Aquila  1:14.70                 
                     
Miro Merinen  2003      37.49        1:19.26   
  Simmis Wanda  1:22.11                 
                     
Eemeli Nylund  2003      38.26        1:22.27   
  Heinolan Isku  1:33.41                 
                     
Joona Kuitu  2004      39.57        1:22.50   
  Simmis Wanda  1:21.43                 
                     
Justus Holtari  2004      40.23        1:25.17   
  Cetus Espoo  1:25.33                 
                     
Lauri Cederberg  2003      40.91        1:25.61   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.03                 
                     
Masih Tantula  2004      40.98        1:26.76   
  Simmis Grani  1:26.50                 
                     
10  Vi Thai Ngô  2004      40.32        1:27.33   
  Simmis Wanda  1:27.91                 
                     
11  Veeti Salminen  2004      41.51        1:27.37   
  Simmis Wanda  1:34.92                 
                     
12  Tommi Myllynen  2004      44.39        1:29.04   
  Nurmijärven Uinti  1:26.38                 
                     
13  Aleksi Rissanen  2004      41.89        1:30.14   
  Simmis Wanda  1:31.32                 
                     
14  Yufei Meng  2004      43.20        1:32.17   
  Simmis Grani  1:30.90                 
                     
15  Jaska Schoenmakers  2004      44.18        1:36.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:41.85                 
                     
16  Aleksandr Petukhov  2004      49.32        1:40.85   
  ORCA Helsinki  1:41.71                 
                     
17  Daniel Kabonen  2004      49.10        1:43.80   
  Simmis Wanda  1:41.25                 
                     
18  Miko Mikkola  2004      49.59        1:45.66   
  Simmis Wanda  2:06.34                 
                     
19  Sami Savolainen  2004      51.35        1:46.59   
  Nurmijärven Uinti  1:47.67                 
                     
20  Ilja Buzetski  2004      55.67        2:01.28   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002      35.36        1:14.01   
  Uimaseura Aquila  1:12.82                 
                     
Jerry Roine  2002      36.21        1:18.00   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.78                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002      37.25        1:19.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.06                 
                     
Samuel Syrjänen  2002      38.48        1:22.32   
  Simmis Wanda  1:22.55                 
                     
Muhammed Tantula  2002      39.89        1:24.92   
  Simmis Grani  1:22.20                 
                     
Ilari Silventoinen  2002      40.27        1:25.23   
  Simmis Wanda  1:27.90                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kertu Kann  2006      1:15.12  2:43.38  4:26.87    5:46.47   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
Malin Lindblom  2006      1:20.73  2:52.03  4:34.22    5:49.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kerttu Rantanen  2007      1:19.44  2:49.67  4:32.60    5:50.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaisla Korvonen  2006      1:22.67  2:55.21  4:36.05    5:58.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:02.11                 
                     
Wilma Turpeinen  2006      1:28.01  2:58.81  4:43.88    6:01.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:06.76                 
                     
Tilda Aaltonen  2006      1:29.90  2:55.09  4:39.68    6:01.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sofie Nauklér  2006      1:32.17  3:05.64  4:45.67    6:06.14   
  Simmis Grani  6:15.64                 
                     
Hilla Känkänen  2006      1:31.25  3:07.43  4:49.01    6:08.84   
  Porin Uimaseura  6:07.80                 
                     
Sofia Oksa  2007      1:27.38  3:04.32  4:52.02    6:14.29   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Helmi Räsänen  2006      1:34.69  3:08.28  4:55.60    6:14.62   
  Simmis Grani  6:13.08                 
                     
11  Emilia Pakkanen  2006      1:33.97  3:15.68  4:53.62    6:24.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Amanda Nilsson  2006      1:43.83  3:27.42  5:25.46    6:58.21   
  Cetus Espoo  6:49.78                 
                     
13  Lada Belozjorova  2006      1:39.16  3:31.87  5:41.60    7:21.26   
  Stadin Delfiinit                   
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Lehmusvaara  2005      1:20.57  2:51.97  4:28.96    5:50.21   
  Simmis Wanda  5:50.89                 
                     
Ronja Nevanko  2005      1:22.59  2:54.25  4:28.59    5:53.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:56.31                 
                     
Aino Emilia Hankala  2005      1:24.64  2:53.65  4:38.53    5:54.82   
  Simmis Wanda  6:08.70                 
                     
Emilia Niemi  2005      1:25.06  2:56.91  4:42.81    6:01.39   
  Octopus Lohja  6:00.91                 
                     
Alma Hörkkö  2005      1:21.27  2:56.12  4:41.77    6:07.50   
  Simmis Wanda  5:47.85                 
                     
Henni Havén  2004      1:26.91  3:02.56  4:45.76    6:12.14   
  Simmis Wanda  6:05.42                 
                     
Emma Lönnberg  2005      1:19.58  2:58.68  4:42.79    6:15.78   
  Cetus Espoo  6:14.30                 
                     
Kristina Grimbaum  2005      1:32.80  3:12.09  4:55.27    6:18.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:36.98                 
                     
Lea Heinzmann  2004      1:32.41  3:15.54  5:08.00    6:33.18   
  Simmis Grani                   
                     
10  Daniela Sohlman  2005      1:32.12  3:11.02  5:14.09    6:40.35   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Sini Taskinen  2005      1:34.22  3:18.12  5:14.96    6:50.44   
  Octopus Lohja  6:44.62                 
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Myller  2003      1:16.94  2:59.43  4:32.23    5:53.85   
  Tuusulan Uimaseura  6:09.90                 
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arsenii Antonian  2005      1:16.24  2:38.57  4:08.95    5:22.04   
  Russia Madwave Swimming Club  5:10.00                 
                     
Nico Peltonen  2005      1:14.34  2:41.94  4:17.20    5:35.82   
  Hyvinkään Uimaseura  7:09.91                 
                     
Aarni Linderborg  2005      1:15.14  2:46.42  4:24.73    5:38.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jimi Kojo  2005      1:19.15  2:47.17  4:23.21    5:43.06   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Veeti Valdolin  2005      1:25.50  3:01.03  4:44.00    6:04.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mairo Muidre  2005      1:26.71  3:04.45  4:57.74    6:19.56   
  Ujumisklubi Briis  6:25.00                 
                     
Patrik Reiman  2005      1:42.20  3:16.97  4:55.77    6:21.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Santeri Holmberg  2006      1:31.60  3:11.15  5:05.64    6:32.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tomas Laine  2006      1:38.55  3:15.50  5:12.32    6:36.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Aarne Laurila  2006      1:33.35  3:22.28  5:39.44    7:10.16   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004      1:14.98  2:34.15  4:03.34    5:13.26   
  Hyvinkään Uimaseura  5:14.65                 
                     
Juho Marjala  2003      1:14.85  2:40.42  4:18.67    5:35.16   
  Simmis Wanda  5:23.35                 
                     
Endrik Einberg  2004      1:20.24  2:44.36  4:26.72    5:41.79   
  Ujumisklubi Briis  5:45.00                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003      1:19.36  2:46.28  4:28.08    5:42.55   
  Tuusulan Uimaseura  5:35.04                 
                     
Nuutti Laitinen  2004      1:21.33  3:01.06  4:48.89    6:07.27   
  Cetus Espoo  6:21.84                 
                     
Kaius Kulmala  2004      1:29.30  3:06.15  4:53.64    6:13.33   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Kallio  2009              37.85   
  Vanders  39.19                 
Charlotte Lukie Eha  2010              39.74   
  Ujumisklubi Briis  39.20                 
Venla Hoffren  2009              39.82   
  Simmis Wanda  44.78                 
Helmi Oksa  2009              39.97   
  Nummelan Kisaajat  39.99                 
Alisa Myllykoski  2009              40.69   
  Simmis Wanda  44.61                 
Iida Pahkala  2010              41.17   
  Gladius Kirkkonummi  42.52                 
Lotta Jokinen  2009              41.24   
  Simmis Wanda  49.53                 
Erica Kovanen  2009              41.43   
  Vanders  49.06                 
Jelizaveta Jekimova  2009              41.84   
  Uimaseura Helsinki  44.33                 
10  Marjette Metsur  2009              42.95   
  Ujumisklubi Briis  44.00                 
11  Milda Leppäluoto  2009              43.01   
  Simmis Wanda  47.71                 
12  Leonina Haapanen  2009              44.18   
  Vanders  46.81                 
13  Meribel Talinurm  2009              45.12   
  Ujumisklubi Briis  44.25                 
14  Alysa Saarelainen  2009              45.73   
  Vanders  49.24                 
15  Katre Erik  2009              46.21   
  Ujumisklubi Briis  41.57                 
16  Laurette Ella Eha  2011              46.40   
  Ujumisklubi Briis  50.16                 
17  Fan Wu  2009              46.55   
  HTU Stadi  53.09                 
18  Skylar Graves  2009              46.71   
  Tuusulan Uimaseura  48.25                 
19  Auli Hakkarainen  2009              47.22   
  Vanders  48.32                 
20  Vanessa Nylund  2009              48.96   
  Simmis Grani  51.45                 
21  Lilja Koppelmäki  2010              55.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
22  Miia Kallio  2011              1:07.40   
  Porin Uimaseura  1:00.49                 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Liias  2007              31.34   
  Ujumisklubi Briis  33.26                 
Kerttu Rantanen  2007              31.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.36                 
Lyyli Järvi  2007              33.42   
  Porin Uimaseura  34.16                 
Sandra Patzig  2007              33.67   
  Ujumisklubi Briis  33.94                 
Sofia Oksa  2007              33.78   
  Nummelan Kisaajat  33.63                 
Emma Tissari  2007              34.23   
  Nurmijärven Uinti  37.16                 
Ella Haavisto  2007              34.38   
  Gladius Kirkkonummi  34.70                 
Johanna Simm  2007              34.41   
  Ujumisklubi Briis  35.20                 
Hanna Törmä  2007              34.73   
  Porin Uimaseura  33.40                 
10  Eevi Hirsi  2007              35.38   
  HTU Stadi  42.54                 
11  Karolin Teder  2008              35.81   
  Ujumisklubi Briis  35.80                 
12  Lotta Luotola  2008              36.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.18                 
13  Armi Hakkarainen  2008              37.08   
  Vanders  38.84                 
14  Fiia Immonen  2008              37.19   
  Vanders  37.59                 
15  Friida Prittinen  2008              37.30   
  Vanders  37.98                 
16  Maija Salokorpi  2007              37.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.12                 
17  Sira Katavisto  2008              37.71   
  ORCA Helsinki  36.16                 
18  Hilla Lehtonen  2007              37.76   
  Tuusulan Uimaseura  39.77                 
19  Helis Laane  2008              38.11   
  Ujumisklubi Briis  38.90                 
20  Kaidli-Mariin Martinson  2008              38.41   
  Ujumisklubi Briis  38.90                 
21  Silja Salonsaari  2007              38.89   
  Helsingin Uimarit  41.83                 
22  Liine Raantse  2008              39.27   
  Gladius Kirkkonummi  38.78                 
23  Laura Lehtoila  2008              39.31   
  ORCA Helsinki  39.23                 
24  Maia Loponen  2007              39.87   
  ORCA Helsinki  38.16                 
25  Siiri Pesonen  2008              40.15   
  HTU Stadi  46.00                 
26  Kaisla Henttu  2007              40.23   
  Simmis Wanda  41.61                 
27  Sofia Alhonen  2007              40.44   
  Gladius Kirkkonummi  41.97                 
28  Sandra Miller  2008              40.64   
  Ujumisklubi Briis  39.64                 
29  Iiris Pajamo  2008              41.85   
  Simmis Wanda  42.23                 
30  Nina You Wu  2007              41.93   
  HTU Stadi  47.17                 
31  Viivi Vainoniemi  2008              41.99   
  Vanders  40.43                 
32  Irina Karvonen  2008              42.17   
  Simmis Wanda  47.77                 
33  Nea Vilén  2007              42.30   
  Simmis Wanda  45.42                 
34  Hazel Liuska  2008              42.48   
  Helsingin Uimarit  41.93                 
35  Susanne Hein  2008              42.60   
  Järvenpään Uintiklubi  43.49                 
36  Sofie Apajasalo  2007              42.77   
  Helsingin Uimarit  41.81                 
37  Aura Haunia  2007              42.90   
  Simmis Wanda  45.41                 
38  Ilona Sauliala  2008              42.95   
  Helsingin Uimarit  44.04                 
39  Kea-Erin Saarinen  2008              43.37   
  ORCA Helsinki  42.39                 
40  Tytti Nuorkivi  2008              43.63   
  Vanders  44.64                 
41  Mea Ingram  2008              45.40   
  Simmis Wanda  44.37                 
42  Diana Levchenko  2008              48.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sanni Aarnivuo  2008              DNS   
  Simmis Wanda  36.44                 
Anni Perälä  2007              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  45.44                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005              28.58   
  Simmis Wanda  28.94                 
Salma Mäntynen  2005              28.69   
  Uimaseura Aquila  28.97                 
Nessa Järvinen  2004              28.82   
  Uimaseura Aquila  29.31                 
Elina Ryynänen  2005              28.90   
  Simmis Wanda  28.88                 
Aliina Karvonen  2004              28.98   
  Simmis Wanda  28.79                 
Lotta Pälsi  2004              29.14   
  Helsingfors Simsällskap  28.52                 
Siiri Arjanmaa  2004              29.47   
  Uinti Tampere  28.21                 
Vlada Guljajeva  2004              29.76   
  Hyvinkään Uimaseura  30.07                 
Emma-Lotta Ahola  2005              30.13   
  Järvenpään Uintiklubi  32.45                 
10  Kertu Kann  2006              30.57   
  Ujumisklubi Briis  30.25                 
11  Laura Nissi  2004              30.67   
  Simmis Wanda  31.10                 
12  Lotta Nurminen  2005              30.82   
  Tuusulan Uimaseura  33.43                 
13  Alma Hörkkö  2005              30.94   
  Simmis Wanda  30.45                 
14  Ella-Maija Syväniemi  2004              31.05   
  Gladius Kirkkonummi  29.77                 
15  Anna Mattila  2004              31.06   
  Helsingfors Simsällskap  30.45                 
16  Anniina Ahonen  2005              31.10   
  Hyvinkään Uimaseura  31.11                 
17  Essi Loponen  2004              31.13   
  Simmis Wanda  31.28                 
18  Viola Karismaa  2005              31.22   
  Porin Uimaseura  32.70                 
19  Wilma Turpeinen  2006              31.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.20                 
20  Hilla Känkänen  2006              31.32   
  Porin Uimaseura  30.63                 
21  Helen Jaagant  2006              31.33   
  Ujumisklubi Briis  30.90                 
22  Anette Zahovaiko  2006              31.37   
  Ujumisklubi Briis  31.21                 
23  Siiri Pekkala  2005              31.38   
  Simmis Wanda  31.57                 
24  Kristina Grimbaum  2005              31.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.87                 
25  Veera Tall  2005              31.71   
  Porin Uimaseura  31.59                 
26  Daniela Sohlman  2005              31.74   
  Simmis Wanda  32.64                 
27  Oona Eriksson  2004              31.76   
  Simmis Wanda  31.80                 
28  Venla Hauska  2004              32.15   
  Järvenpään Uintiklubi  33.20                 
29  Susanna Ryynänen  2006              32.17   
  Simmis Wanda  31.48                 
30  Sanni Valtanen  2004              32.18   
  Simmis Wanda  33.23                 
31  Milja Aarnivuo  2005              32.50   
  Simmis Wanda  33.35                 
32  Emilia Hakala  2005              32.60   
  Simmis Wanda  34.94                 
33  Iida Siltala  2005              32.72   
  Cetus Espoo  32.66                 
34  Oona Kupari  2004              32.74   
  Octopus Lohja  32.32                 
35  Elina Syvänne  2004              32.94   
  Tuusulan Uimaseura  33.45                 
36  Hilla Wiemers  2005              32.96   
  ORCA Helsinki  33.24                 
37  Lotta Akkanen  2005              33.14   
  ORCA Helsinki  33.50                 
37  Sofi Andström  2005              33.14   
  ORCA Helsinki  34.38                 
39  Reena Tassberg  2005              33.16