Klubist

Meie klubi on loodud 1996.a.detsembris, praktilist tööd alustas 1997.a.septembrikuus, tollal Tallinna Kalevi Ujumisklubi nime all ja alates detsembrist 2006 on nimeks Ujumisklubi Briis. Klubi tegeleb laste ja täiskasvanute ujuma õpetamise ning nende ujumisoskuse täiendamisega, organiseerib ujumistreeninguid ja püüab luua noortele tingimusi heade sportlike tulemuste saavutamiseks. Kuna põhiliseks treeningbaasiks on Nõmme ujula osalevad klubi töös suures osas Nõmme linnaosa lapsed. Treeningud toimuvad 2-6 korda nädalas olenevalt laste vanusest ja tasemest.

Klubi lapsed võtavad osa kõikidest EUL kalenderplaanis olevatest võistlustest vastavalt vanuseklassidele ja kehtestatud normatiividele, koolivaheaegadel toimuvad spordilaagrid parimatele harjutajatele.

2016. aasta detsembris sai klubi 20 aastaseks ja Ujumisklubi Briis nime kannab ta siis juba 10 aastat.

 

Ujumisklubi juhatuses on 4 liiget:

Hans Noormaa – klubi president

Mare Vierland – juhatuse liige

Tiiu Raud – juhatuse liige

Marileen Vierland – klubi juhatuse liige alates 2020.a. oktoobrist

Klubi organiseerib igal sügisel ujumise algõpetuse kursuse 6 – 9 aastastele lastele. Kursuse edukalt läbinutel on võimalus soovi korral astuda klubi noorliikmeks, milleks tuleb täita vastav avaldus. Klubi noorliige saab õiguse osaleda klubi treeningtöös, osa võtta võistlustest vastavalt vanusele ja omandatud ujumisoskusele, osaleda muudel klubi korraldatud üritustel (näiteks spordilaagrites ja jõuluõhtutel).