Avaveeujumise hooaeg on jõudnud poole peale

Avaveeujumise hooaeg läheb hoogsalt ning 7-st seeriavõistlusest on juba 4 ujutud. Sel nädalavahetusel, 30.juulil, toimub juba 5. seeriavõistluse etapp Eesti avavee ujujatele armsaks saanud kohas – Väikesel väinal. Nii nagu ikka seavad ujujad end teele Muhult Vahtna sadamast ja seavad oma pilgud Saaremaale Orissaare sadamasse, kus neid ootab sõbralik seltskond ja soe supp. Väikse väina ujumisele järgnevad veel 7.augustil G.Otsa mälestusvõistlus Võrus Tamula järvel ning 13.augustil 2. O.Lukini mälestusvõistlus Otepääl Pühajärvel. Pühajärvel selgub ka seeriavõistluse koondarvestuse parimad ning kõige-kõige parimad saavad koju kaasa võtta ihaldatud avaveeujumise rändkarika. Koondarvestuses läheb arvesse 5 parimal etapil kogutud punktide summa.

Seeriavõistluse kõrvalt on toimunud ka teised avaveeujumise võistlused nagu WÜRTH Open Water Estonia ja Eesti lahtised avaveeujumise MV 5km ujumises, kus Evalotta Victoria Aabrams saavutas WÜRTH-l naistest I koha ajaga 0:49.48 ja 5km ujumisel N juunioride arvestuses III koha ajaga 1:15.22,2. Tulemas on veel seeriavõistluse väliselt Eesti avaveeujumise 10km MV, Eesti avaveeujumise MV 4×1,25 km ja Kahe silla retk Pärnus.  

Briisikad on näidanud, et nad pole võimekad mitte ainult basseinis vaid ka avavees tulles ka mitmetel kordadel poodiumile. Tulemusi saab järgi vaadata SIIN

23.juulil toimus Elvas Arbi järvel seeriavõistluse 4.etapp ning seal tehtud ilusaid pilte saab näha siin: https://www.flickr.com/…/elvavald/albums/72177720300759887.